profil mat-fiz

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

profil mat-fiz

Post autor: kmarciniak1 »

Witam
To mój pierwszy post na tym forum
Aktualnie jestem w 3 klasie gimnazjum,więc powoli myślę o liceum.
Na oku mam 2 profile mat-fiz-inf i mat-fiz-ang.
Pierwszy jest w lepszej szkole drugi w trochę gorszej
Raczej skłaniam się ku temu drugiemu (po prostu nie lubię informatyki).
Chciałbym poznać wasze opinie o tych profilach a szczególnie cenne byłoby gdyby wypowiedział się ktoś kto uczęszcza do liceum ,które jest uznawane za słabsze (czy faktycznie chodzą tam dużo słabsi ludzie czy właściwie nie ma większej różnicy)
Mam jeszcze jedno pytanko dot. rozszerzonej fizyki w liceum.
Zastanawiam się czy naprawdę trudno jest ją ogarnąć(ludzie na forach różnie piszą)
Muszę powiedzieć ,że dla mnie fizyka w gimnazjum w rozdziałach typu drgania i elektrostatyka jest nie za bardzo zrozumiała .Jak to jest w liceum ?Dużo jest takich działów?
Z góry dziękuję za wszelkie posty
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

profil mat-fiz

Post autor: mortan517 »

Gdybym miał wybierać ponownie, wybrałbym mat-fiz-inf. Dzisiejszy świat opiera się głównie na informatyce, więc warto ją polubić . Angielski oczywiście też jest bardzo ważny, bo prawie wszędzie da się nim porozumieć. Jeżeli masz już jakieś ukierunkowanie na uczelnie techniczne to na pewno będzie tam dużo matematyki i fizyki, więc nie olewaj tego.

Z doświadczenia ci powiem, że lepiej być słabszym w dobrej szkole niż najlepszym w średniej. Jeżeli pójdziesz do dobrego liceum to no nie ukrywam będziesz musiał się uczyć. A ile jest takich działów? No zależy. Ogólnie jest około 10-15 zagadnień typu mechanika, prąd itd. Zależy co kto lubi.

Mimo wszystko podstawą dzisiaj jest informatyka i język najlepiej angielski bądź teraz coraz częściej rosyjski/niemiecki. Ale bez dobrego przygotowania z fizyki i matematyki nie przetrwa się na uczelni wyższej.
ODPOWIEDZ