Nauka w mat-fizie

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Catelyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2014, o 13:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Nauka w mat-fizie

Post autor: Catelyn »

Planuję w przyszłym roku iść do klasy matematyczno-fizycznej. Jak wygląda nauka w takiej klasie? Chodzi mi o poziom pozostałych przedmiotów, ilość godzin itp. Głównie o informatykę, ponieważ teraz w gimnazjum mam fatalną nauczycielkę i trochę boję się, że w liceum nie poradzę sobie z materiałem.
Awatar użytkownika
Cosinus01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 18 lut 2014, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 34 razy
Pomógł: 17 razy

Nauka w mat-fizie

Post autor: Cosinus01 »

Catelyn, poziom na poszczególnym przedmiocie różni się u każdego nauczyciela, więc nijak nie można stwierdzić, jaki jest poziom w przeciętnej klasie w liceum z jakiegokolwiek przedmiotu.

W I klasie wszyscy teraz mają ten sam program, tyle że od razu w I klasie jest już rozszerzany język polski lub matematyka, zależnie od profilu. Reszta rozszerzeń zaczyna się od II klasy, a pozostałe przedmioty odpadają, więc w II i III klasie będziesz mieć pewnie już tylko religię, język polski, dwa języki obce, historię i społeczeństwo (przedmiot uzupełniający), matematykę (R), fizykę (R), informatykę (R), wychowanie fizyczne i ewentualnie jakieś przedmioty uzupełniające, które zależą od szkoły (np. elementy ekonomii, projektowanie techniczne etc.). U mnie w szkole klasa matematyczno-fizyczna ma 7 godzin tygodniowo matematyki, 6 fizyki oraz 3 informatyki (1 całościowo i 2 na grupy). Podstawą na takim profilu jest rozwiązywanie mnóstwa zadań.

Wszystko zależy od tego, jaki jest nauczyciel. Możesz mieć równie dobrze pełen luz zawsze i wszędzie, ale równie dobrze możesz ciągle harować, bo i tak się często zdarza. Wg mnie, skoro planujesz dopiero za rok iść do klasy matematyczno-fizycznej, powinnaś się skupić na razie na egzaminie gimnazjalnym i, do czego szczególnie zachęcam, konkursach kuratoryjnych, np. właśnie z matematyki czy fizyki.
ODPOWIEDZ