Matfiz a matgeo

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Oliwiaczapla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2014, o 14:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Starogard Gdański

Matfiz a matgeo

Post autor: Oliwiaczapla »

Witam, jestem nową użytkowniczką tego portalu a tym samym uczennicą 3 klasy gimnazjum. Czeka mnie wybór kierunku. Mam swój zawód a mianowicie chciałabym zostać architektem wnętrz bądź krajobrazu. Do gustu bardziej przypadła mi architektura wnętrz.

Ale tu pojawia się problem nie wiem czy żeby zostać architektem wybrać matfiz czy matgeo..
Z matematyki jestem bardzo dobra jaki i z fizyki i geografii. Jednak moja kuzynka była na matgeo i poszła na architekturę ale kanalizacji. Po jakim kierunku będę mogła iść na studia architektury wnętrz.

Pomogłoby mi gdyby ktoś dał konkretnie jakie zawody są po matfizie a matgeo, z góry dziękuje za pomoc. Przepraszam jesli założyłam temat w złym dziale
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, o 15:32 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
Mathix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: 18 mar 2012, o 13:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 73 razy

Matfiz a matgeo

Post autor: Mathix »

Najlepiej jest zobaczyć na stronach różnych uczelni, jakie przedmioty zdawane na maturze są brana pod uwagę podczas rekrutacji na wybrany kierunek. Z tego co wiem to na zwykłą architekturę trzeba jeszcze zdawać egzaminy z rysunku.
ser-x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 09:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 50 razy

Matfiz a matgeo

Post autor: ser-x »

sam jestem po matgeo i ogólnie polecam a co do studiów...hm wydaje mi się, że żaden z tych profili w liceum nie przyda Ci się na studia. Np na Politechnice Gdańskiej (wydaje mi się że na innych tak samo) na próżno szukać takiego kierunku. Architektura wnętrz jest np na ASP w Gdańsku, a tam mniemam, że matematyka jaki i fizyka czy geografia jest niepotrzebna.
Bataax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 12 maja 2014, o 18:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pilawa
Podziękował: 4 razy

Matfiz a matgeo

Post autor: Bataax »

Idz na mat-fiz. Na każdej uczelni technicznej gdzie jest architektura liczy się matematyka + głównie fizyka, o ile przejdziesz wstępne egzaminy z rysunku oczywiście, geografia przez 3 lata jest po prostu nudna, do rozszerzonego poziomu da się dobrze przygotować zaczynając nauke 3 miesiące wcześniej. A to że jesteś dobra z czegoś w gimnazjum to wcale nie oznacza że tak samo będzie w liceum^^ A konkretnego zawodu nie bedziesz miala ani po mat-geo ani po mat-fizie Jedyne co masz to maturę zdaną lepiej lub gorzej
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 17:52 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błąd ortograficzny: po prostu.
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Matfiz a matgeo

Post autor: VillagerMTV »

Bataax pisze:Na każdej uczelni technicznej gdzie jest architektura liczy się matematyka + głównie fizyka, o ile przejdziesz wstępne egzaminy z rysunku oczywiście,
Wiem, że znajomej liczyła się matematyka, polski i historia sztuki (szła na architekturę), ale matura i tak była mało ważna. Liczył się rysunek. Z tym, że na tym kierunku jest fizyka, więc lepiej ją znać. I zazwyczaj chyba mat-fiz ma wyższy poziom (ale to zależy od szkoły)
Bataax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 12 maja 2014, o 18:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pilawa
Podziękował: 4 razy

Matfiz a matgeo

Post autor: Bataax »

VillagerMTV pisze: Wiem, że znajomej liczyła się matematyka, polski i historia sztuki (szła na architekturę), ale matura i tak była mało ważna. Liczył się rysunek. Z tym, że na tym kierunku jest fizyka, więc lepiej ją znać. I zazwyczaj chyba mat-fiz ma wyższy poziom (ale to zależy od szkoły)
Mówiłem o uczelni technicznej, polski i historia sztuki liczą sie na uczelniach nietechnicznych, uniwersytetach. Pewnie poszła na jakiś uniwersytet i tam sie liczątakie przedmioty, na PW matematyka i fizyka oraz głownie rysunek
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Matfiz a matgeo

Post autor: VillagerMTV »

Studia na politechnice.
ODPOWIEDZ