Mat-fiz ,czy mat-geo?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
rock12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 08:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubelskie

Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: rock12 »

Witam . Już za tydzień piszę egzaminy i trzeba myśleć co dalej . Ja myślę już od dawna i zastanawiam się nad 2 kierunkami w LO mat-fiz-inf lub mat-geo-inf . Co będzie dla mnie lepsze i lepiej prosperuje ? Teraz w 3 gimnazjum i we wcześniejszych latach z inf nie było problemu(5,6) . Geografia też idzie(4,5). Z matematyki jak lubię jedne rzeczy , a drugich za to nie . Ale na półrocze miałem 4 , więc chyba jak na mnie to dobrze . Z fizyki jest tylko problem , bo tutaj miałem 3. (w1gim 4,w2gim 3) . Mamy bardzo wymagającą nauczycielkę , sama układa spr. i mało kto dostaje wyższą ocenę . Uczę się na bieżąco ze wszystkich przedmiotów. Na egzaminie próbnym (mieliśmy 2) napisałem najlepiej z obydwóch klas trzecich fizykę i geografię . Miałem max punktów . Wiadomo informatyki na egz . nie ma . Z matematyki miałem 16/30 . Tutaj popełniłem kilka błędów w banalnych obliczeniach i dlatego pouciekały mi malutkie punkciki . Co radzicie dla mnie , bo po egzaminie zostaje prawdę mówiąc 2 tyg. na składanie podań , a chcę złożyć je pierwszego dnia , żeby bynajmniej nie zabrakło miejsc. Z dostaniem się chyba nie będę miał problemu , bo na próbnym było to ponad 100 punktów ,a z ocen też raczej dobra średnia wyjdzie.
Awatar użytkownika
Cosinus01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 18 lut 2014, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 34 razy
Pomógł: 17 razy

Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: Cosinus01 »

Na obydwu profilach rozszerza się matematykę oraz informatykę, więc twój wybór polega na trzecim przedmiocie - fizyka czy geografia? Z własnego doświadczenia wiem, że fizyka może być momentami bardzo trudna, ale z drugiej strony geografia też taka spoko nie jest. Wszystko zależy od tego, jaki się trafi nauczyciel. W mojej szkole geografka jest super - miła, sympatyczna, otwarta. Ale za to robi mega trudne sprawdziany i wymaga ponad maturę. Wszystko zależy od nauczyciela - może być świetny, może być znośny, albo może ci zrobić piekło na ziemi.

Jeśli chcesz studiować na politechnice, to wybierz mat-fiz-inf na 100%. Lepszego profilu przygotowującego pod politechnikę chyba nie ma. Mat-geo raczej pasuje pod ekonomię.

Należy zważyć też na ogrom materiału. W obydwu przypadkach uczysz się rzeczy z życia, ale w najdrobniejszym szczególe. Przy fizyce trzeba logicznie myśleć, żeby rozwiązać jakieś zadanie, jest mnóstwo równań i przekształceń - matematyka w praktyce. Pamięciówy tu za bardzo nie ma, trzeba zrozumieć fizykę. Co do geografii - tutaj już przeważa pamięciówa właśnie - nauka mapy świata (politycznej i fizycznej), historia dziejów Ziemi, zjawiska pogodowe i ich powstawanie etc. Podsumowując - geografia to pamięciówa (jak biologia), a fizyka to wykorzystywanie wiedzy w praktyce przy trudnych zadaniach.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: musialmi »

Ty nie mów, że z infy miałeś szóstkę, jeśli nie programowałeś, bo to różni się bardzo, bardzo mocno od excela, czy nawet HTML-a. Mat-fiz-inf to zdecydowanie bardziej "przyszłościowy" profil, bo przystosowuje pod politechniki, co jest najbardziej opłacalnym wykształceniem.
rock12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 08:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubelskie

Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: rock12 »

A co myślicie nad mat-geo-inf i później studia informatyczne?
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: VillagerMTV »

Można, ale lepszym rozwiązaniem wydaje mi się mat-fiz-inf
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: musialmi »

Jak informatykę masz na rozszerzeniu, to jak najbardziej.
AndrzejK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 102 razy

Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: AndrzejK »

mat-fiz jak idziesz na uczelnię techniczną.
mat-geo jak na uczelnię ekonomiczną.
olekp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 8 maja 2012, o 09:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Mat-fiz ,czy mat-geo?

Post autor: olekp »

Idź na mat-fiz-inf, a biedny nie będziesz. Jak ja. :-)
ODPOWIEDZ