Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
jujon123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 21:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bierun
Podziękował: 9 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: jujon123 »

Czesc, jak w temacie, egzamin gimnazjalny juz za miesiac. Tutaj sie wiaze pare pytan, ale zaczne od wyjasnienia wszystkiego. Wybieram sie do klasy mat-inf. Z informatyka nie ma problemu, bede mial 6, natomiast z matma... W tym roku mam ledwo 4, poniewaz nauczyciel daje nam strasznie rozlegle testy z 3 lat, tu nie mam pola do popisu, poniewaz nie umiem takiego czegos pisac, zawsze pisze slabo. Natomiast kartkowki, krociutkid, 4 czy 5 zawsze wpadalo, lecz teraz.. trojka a trojka.. Na egzaminie chcialbym z matematyki miec min. 75%, to mnie satysfakcjonuje. Na probnym mialem bodajze 68%, zrobilem kilka strasznie glupich bledow, ale nie dlatego jestem tutaj. Wiem, ze miesiac to strasznie malo, ale taki juz jestem. Co zrobic by napisac 3/4 dobrze? Do klasy do ktorej sie wybieram wybiera eie masa ludzi, wiec bedzie konkurencja. Strasznie mi na tym zalezy, poniewaz tam sa 2 przedmioty, ktore beda najwazniejsze w przyszlosci, poniewaz chce zostac programista.

Reasumujac, co zrobic? Tylko testy z poprzednich lat? Rozwiazalem sobie z 2-3 tyg temu sprzed roku, na okolo 72% napisalem.
Pozdro!
Awatar użytkownika
Cosinus01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 18 lut 2014, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 34 razy
Pomógł: 17 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: Cosinus01 »

Moim zdaniem dobrze by było już sobie powtarzać wszystko po kolei od poczatku gimnajzum, przy czym skupić się najbardziej na tym, czego się nie za bardzo rozumie lub ma się wątpliwości. I dużo, dużo zadań. Wszelakich.
jujon123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 21:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bierun
Podziękował: 9 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: jujon123 »

Ile powinieniem mniej wiecej rozwiazywac zadan dziennie?

Zadania = testy z poprzednich lat?
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: musialmi »

To nie muszą być testy z poprzednich lat, one zazwyczaj są bardzo łatwe. Lepiej rozwiązuj zbiór zadań.
Awatar użytkownika
Cosinus01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 18 lut 2014, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 34 razy
Pomógł: 17 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: Cosinus01 »

Nie ma jakiejś normy ile trzeba robić dziennie zadań. Skoro matematyka tak bardzo się liczy w twojej rekrutacji, to poświęć jej jak najwięcej czasu. Ja np. ogarniając samodzielnie rozszerzenie z matmy najpierw staram się przerobić zadania, a dopiero potem się zabieram za inne rzeczy.

Zbliżają się święta - okres, kiedy nie chodzimy do szkoły. Warto zainwestować w to, że ma się jakieś 6-7 godzin więcej w domu ze względu na brak zajęć. Ale przede wszystkim, powtarzać, powtarzać, powtarzać!
Piotr98
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2014, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował: 3 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: Piotr98 »

Ja również zaraz piszę zaraz egzaminy, tyle że ja się stresuję na słuchaniu zadań z j.angielskiego. Mam nadzieję, że pewność na matmie mnie nie zgubi. Teraz wniosę coś do tematu... Przede wszystkim zadania zamknięte najpierw próbuj wziąć na "trzeźwe myślenie". W wielu zadaniach po przemyśleniu od razu widzimy prawidłową odpowiedź. Dopiero po tym zacznij upewniać się obliczeniami. Wielu moich kolegów najpierw liczy, zaznacza odpowiedź a liczba zamiast się zmniejszyć jest większa. Najczęściej wtedy pewnie zaznaczają odpowiedź i lecą dalej, zamiast sprawdzić. W moim podręczniku "matematyka 2001" wydawnictwa WSIP jest przygotowanie do egzaminu na około 150 stron. Najpierw trochę powtórzenia, potem kilka zadań. Zrób powtórzenie w swoim podręczniku, pewnie trochę Ci ułoży wiadomości. Oprócz tego chyba przede wszystkim geometria (dużo trójkątów i graniastosłupów), zamiana jednostek (nawet prędkość już jest na matmie-nie na fizyce!),średnia, mediana. Na zadania otwarte przećwicz tworzenie równań i ich układów (wystarczy metoda "podstawiania"- tylko pisz czytelnie i licz pomału) oraz proporcje. No i warto przećwiczyć "uzasadnij, że...", zawsze to są 2 punkty, a treść zadania i odpowiedź oddawaj nauczycielowi do sprawdzenia. I przypomnę najważniejsze: pomyśl trzeźwo, potem oblicz. Zobaczymy jak nam pójdzie Ja teraz przerabiam podręczniki od historii... Wszystko układam w głowie, a nigdy nie wiedziałem, że zapamiętam cały materiał. Najbardziej mi straszny j. polski i słuchanie z angielskiego... Mogę Ci wysłać mój numer gg, myślę że znam dobrze podstawę z matmy i zawsze mogę pomóc. A do egzaminu z przyrody nie miesiąc, a równe 3 tygodnie, więc nic nie odkładaj! Powodzenia!
jujon123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 21:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bierun
Podziękował: 9 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: jujon123 »

Dzieki za odpowiedzi!

Piotr, mozesz podac, na pewno napisze; )
radosz99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2014, o 20:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otmuchów

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: radosz99 »

najlepiej jest być laureatem z matmy nie musisz pisać matematyczno-przyrodniczej
Piotr98
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2014, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował: 3 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: Piotr98 »

Radosz, od bodajże 2011 roku matematyka i pozostałe przedmioty przyrodnicze są pisane osobno, czyli laureat matematyki jest zwolniony tylko z tej części. Jednak i tak ma dodatkowe 12 punktów przy rekrutacji, czyli spory zapas na egzamin humanistyczny ^^
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: enedil »

Piotr98 pisze:Radosz, od bodajże 2011 roku matematyka i pozostałe przedmioty przyrodnicze są pisane osobno, czyli laureat matematyki jest zwolniony tylko z tej części. Jednak i tak ma dodatkowe 12 punktów przy rekrutacji, czyli spory zapas na egzamin humanistyczny ^^
Otóż się mylisz. Jestem laureatem z matematyki i jestem teraz w 3 klasie. Mimo tego, że osobno się pisze matmę i pozostałe przedmioty ścisłe, to dopiero od następnego roku laureat z matmy nie zwolni z części przyrodniczej. A 12 punktów dostaje się za finalistę, gdy się jest laureatem, to testy gimnazjalne liczą się chyba tylko w jednym liceum w Polsce.
radosz99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2014, o 20:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otmuchów

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: radosz99 »

Tak, potwierdzam słowa poprzednika. Sam byłem zaniepokojony o to, ale na stronie poszczególnych kuratoriów było napisane, że laureaci są zwolnieni z całego dnia egzaminów. Jedyne co mnie ciekawi, to to czy jak ktoś jest laureatem z j.francuskiego czy j.rosyjskiego nie musi pisać części językowej ostatniego dnia.

A co do tej rekrutacji to też się zgodzę, bo na przykład do liceum, w którym mam zamiar kontynuować naukę, wręcz błaga się uczniów o podjęcie tam nauki; i tak na pierwszym roku liceum jest teraz tylko jedna klasa 20 osobowa. Więc nie istnieje coś takiego jak rekrutacja.

Ogólnie to mam jeszcze pytanie - jak Wam poszła matematyka?

Wg mnie w porównaniu do wcześniejszej przyrodniczej była stosunkowo łatwa.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: a4karo »

Na egzaminie chcialbym z matematyki miec min. 75%, to mnie satysfakcjonuje. Na probnym mialem bodajze 68%, zrobilem kilka strasznie glupich bledow, ale nie dlatego jestem tutaj.
A może właśnie dlatego: skoro robiąc strasznie głupie błędy osiagasz 68%, to może zamiast tłuc zadania zastanów się, jak tych głupich błędów uniknąć. To powinno Ci zagwarantowac jakies 80%
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: enedil »

a4karo pisze:
Na egzaminie chcialbym z matematyki miec min. 75%, to mnie satysfakcjonuje. Na probnym mialem bodajze 68%, zrobilem kilka strasznie glupich bledow, ale nie dlatego jestem tutaj.
A może właśnie dlatego: skoro robiąc strasznie głupie błędy osiagasz 68%, to może zamiast tłuc zadania zastanów się, jak tych głupich błędów uniknąć. To powinno Ci zagwarantowac jakies 80%
Nie chcę nic mówić, ale test z matmy był 24 kwietnia, czyli jeden dzień po Twoim poście.
radosz99 pisze:Tak, potwierdzam słowa poprzednika. Sam byłem zaniepokojony o to, ale na stronie poszczególnych kuratoriów było napisane, że laureaci są zwolnieni z całego dnia egzaminów. Jedyne co mnie ciekawi, to to czy jak ktoś jest laureatem z j.francuskiego czy j.rosyjskiego nie musi pisać części językowej ostatniego dnia.
Jestem laureatem też z j. francuskiego, ale jest to główny język obcy w mojej szkole. Z tego co wiem, to osoba - laureat z języka nienauczanego w szkole musi przyjść na cały trzeci dzień.
Piotr98
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2014, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował: 3 razy

Egzamin gimnazjalny juz za miesiac.

Post autor: Piotr98 »

To wam się jeszcze udało, że zwolnili Was z całego dnia. Tym bardziej, że przyrodniczy był bardzo ciężki do napisania powyżej 90%. Na dodatek według mnie jedno pytanie nie było jednoznaczne-albo po prostu przekombinowałem. Matematyka w porównaniu do przyrodniczych była banalna. Wystarczyło się wyspać i nie popełnić żadnego głupiego błędu. Trochę szkoda, ponieważ wiele osób ma powyżej 95%, a wcześniej nawet nie myśleli o takim wyniku.
ODPOWIEDZ