Wybór liceum, które przygotuje dobrze do OM

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Wybór liceum, które przygotuje dobrze do OM

Post autor: enedil »

Hej!
Właśnie jestem w 3 klasie gimnazjum. Zastanawiam się do jakiego liceum pójść. Jestem z Poznania, ale myślałem o GiLA oraz XIV w Warszawie. Co możecie mi polecić?

Aha - jestem laureatem z Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, tak że raczej dostanie się nie będzie problemem.

Pozdrawiam,
enedil
AndrzejK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 102 razy

Wybór liceum, które przygotuje dobrze do OM

Post autor: AndrzejK »

GiLA nie wystarczy laureat, poza tym skoro tak dobrze idzie Ci z matematyką to dasz sobie radę w każdej szkole.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Wybór liceum, które przygotuje dobrze do OM

Post autor: enedil »

@AndrzejK
Tych laureatów jest trochę więcej niż 4, (m. in. nie piszę egzaminu gimnazjalnego)

Nie chodziło mi bardziej o poradzenie sobie, ale o to co może być lepszym wyborem, lepszą perspektywą rozwoju. Myślałem bardziej o GiLA, bo jest jednak bliżej, ale też nie wiem, jak z atmosferą w szkole. Stamtąd wychodzi chyba mniej laureatów OM niż z XIV.
AndrzejK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 102 razy

Wybór liceum, które przygotuje dobrze do OM

Post autor: AndrzejK »

Nie patrz na liczbę laureatów OM, bo tak naprawdę wiele zależy od uczniów. Jedno z pewnością mogę powiedzieć - jeśli interesujesz się matematyką i jesteś w stanie się jej poświęcić, to zarówno kadra w GiLA, jak i z XIV do OM przygotuje Cię wzorowo. Musisz jednak pamiętać, że w takich szkołach wywierana jest duża presja i powinieneś sobie zadać pytanie, czy podołasz. Jeśli tak, to mogę Ci tylko życzyć powodzenia w wyborze szkoły!
henryk pawlowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 25 cze 2012, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 27 razy

Wybór liceum, które przygotuje dobrze do OM

Post autor: henryk pawlowski »

Zapewniam Cię,że w GiLA ,gdzie nauczam matematyki drugi rok(i jakoś od tego czasu wzrosła liczba finalistów OM,dotąd bywało ich "góra" trzech) nikogo do niczego nie zmuszam,nawet do nauki na zwykłych lekcjach. Zależy mi zaś na tym,aby moim uczniom chciało się uczyć dla siebie i własnego rozwoju.
Jeśli zaś chodzi o tego wahającego się dokąd póść młodzieńca,to istotnie ,to,ile osiągnie,najwięcej zależy od jego własnej pracy. Swoją drogą,zapraszam go na zajęcia Olimpijskiego Koła Matematycznego,jakie od paru miesięcy prowadzę w każdą sobotę w godz. od 10.do 15. w LO im. Św.Marii Magdaleny w Poznaniu.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Wybór liceum, które przygotuje dobrze do OM

Post autor: enedil »

A jak w obu szkołach z poziomem informatyki? I jakie były progi rok temu w GiLA?
ODPOWIEDZ