Jaki podręcznik do liceum na mat. rozszerzoną?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Valiors
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2012, o 17:20
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 68 razy
Pomógł: 3 razy

Jaki podręcznik do liceum na mat. rozszerzoną?

Post autor: Valiors »

Cześć! Zanim przejdę do tematu, bardzo bym prosił moderatorów tego działu o przeniesienie mojego tematu do odpowiedniej części forum, gdyż nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat. Jestem w 2 klasie gimnazjum i już przerobiłem cały podręcznik do klasy 3 gimnazjum (Matematyka z plusem). Planuję pójść do jakiegoś bardzo dobrego liceum na profil inf-mat-fiz, lecz już teraz chcę zacząć się uczyć matematyki licealnej. Dlatego też, zwracam się do was z pytaniem - jaki jest najlepszy podręcznik do matematyki rozszerzonej dla klasy I liceum?
Ostatnio zmieniony 12 paź 2013, o 16:19 przez bakala12, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Jaki podręcznik do liceum na mat. rozszerzoną?

Post autor: smigol »

Jaki jest najlepszy to nie wiem. Podręczniki i zbiory zadań pana Pawłowskiego są wg mnie bardzo dobre.

A może warto trochę czasu poświęcić na robienie ambitniejszych zadań na poziomie gimnazjum? Mam na myśli udział w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów (). Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza.
AndrzejK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 102 razy

Jaki podręcznik do liceum na mat. rozszerzoną?

Post autor: AndrzejK »

Tym bardziej że taka olimpiada naprawdę poszerza horyzonty i rozwija kreatywne myślenie. Dopóki nie wziąłem udziału w OMG byłem pewien, że jestem z matematyki bardzo dobry i przekonałem się jak bardzo mylne było to stwierdzenie i za co kocham tę naukę. Program liceum zdążysz jeszcze przerobić, a w OMG możesz wystartować już tylko ostatni raz, za rok.
ODPOWIEDZ