Doradztwo wyborze rozszerzeń.

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
wonderwall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Doradztwo wyborze rozszerzeń.

Post autor: wonderwall »

Witam, mam 16 lat, chodzę aktualnie do I klasy liceum. Mój rocznik jest rocznikiem testowym, doświadczalnym i został wprowadzony nowy program nauczania a raczej nowy sposób prowadzenia nauczania. Główną zmianą jest wybór rozszerzeń drugiej klasy, gdzie (w mojej szkole) mamy wybrać 3 przedmioty, których będziemy się uczyć do końca liceum.
Tyle tematem wstępu, teraz główny temat.

Piszę akurat na tym forum gdyż swoją przyszłość wiążę z matematyką i kierunkami technicznymi a nie z językiem polskim czy historią. Aktualne rozszerzenia, które wybiore na 100% to: matematyka, fizyka.
Problemem jest trzecie rozszerzenie a dokładniej dylemat pomiędzy informatyką a chemią. W starszych rocznikach liceum wszystkie klasy A( IIA, IIIA) to klasy mat-fiz-chem a IIB,IIIB to mat-fiz-inf nie ma to niby nic do rzeczy, kolejność to nie wszystko. Czy chemia się tak bardzo przydaje, czy to może informatyka jest niepotrzebna. Chciałbym dostać się na AGH(nie wiem czy ma to coś do rzeczy) i patrząc na kierunki widzę tam bardziej informatyke niż chemie. Z góry dziękuję za rady jeżeli takowe będą.
Awatar użytkownika
snd0cff
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 6 gru 2009, o 18:41
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 10 razy

Doradztwo wyborze rozszerzeń.

Post autor: snd0cff »

to juz kwiesta co ci sie bardziej podoba, na jaki kierunek zamierzasz isc, albo chociaz przynajmniej w jakie strony...
Bo chyba to jest od tego uwarunkowane... co ci bardziej lezy?
Oliwik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 23 lis 2012, o 17:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 4 razy

Doradztwo wyborze rozszerzeń.

Post autor: Oliwik »

Proste pytanie: więcej masz radości z chemii czy z informatyki?
wonderwall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Doradztwo wyborze rozszerzeń.

Post autor: wonderwall »

Przepraszam że nie odpowiadałem przez ten okres czasu.
Oliwik pisze:Proste pytanie: więcej masz radości z chemii czy z informatyki?
Oczywiście że z informatyki, ale wydaję mi się że to nie skreśla chemii i przez ból i łzy gdyby od tego zależało wziąłbym chemię na rozszerzenie.

Kierunki studiów nad którymi myślałem(mam otwarte akurat kierunki na AGH):
-budownictwo
-automatyka i robotyka
-elektrotechnika
-górnictwo i geologia
-geodezja i kartografia
ODPOWIEDZ