Zaległości z gimnazjum

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Macck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 16:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 5 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: Macck »

Ech, gdyby nie małe błędy i brak wypracowania matematycznego (kiepski nauczyciel w gimnazjum ) być może nie potrzebował bym pomocy w liceum. A tak to targnąłem się na mat-fiz i sam nie wiem czy słusznie. Ile czasu dziennie powinienem poświęcać dodatkowo według was?

A drugi podpunkt wyszedł, i udało się go zrobić na oba sposoby.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2012, o 22:12 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ta dyskusja przestała dotyczyć równań kwadratowych.
G17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lodz
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 124 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: G17 »

Jeżeli braki sie ma po gimnazjum to jest bardzo niedobrze.. Musisz po prostu sumiennie sie uczyc i nadrabiac zaległosci.
PoLecam posiedziec nad matma conajmniej 2 godzinki dziennie o ile to nie problem
Macck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 16:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 5 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: Macck »

2 godzinki to jest żaden problem (chciałbym żeby to przyniosło zamierzony efekt - wtedy jest motywacja), większy problem jest taki że siadam i nie wiem co mam robić, czego się złapać, a jak napotkam problem to nie wiem gdzie on leży najczęściej.
Po 1 klasie liceum też tak średnio kojarzę co tam było, ale na razie będę próbował lepiej radzić sobie z klasą drugą czyli od początku funkcja kwadratowa ponieważ to podobno podstawa do całości drugiej klasy czyli teraz nie wolno zawalić.
G17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lodz
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 124 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: G17 »

Po prostu musisz uważac na lekcjach czytac teorie i robic zadanka. Jak bedziesz miał problem to pytaj np. nauczyciela przez maila albo pisz tutaj. Trzeba po prostu poważnie do tego usiasc. GG off FB off SKYPE off TYLKO ta strone możesz miec otwarta. Miec spokoj. Cisze. Checi.. Good Luck
Macck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 16:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 5 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: Macck »

Oj na lekcjach staram się uważać (czasem nie nadążam) , co do teorii, podręcznik jest taki strasznie techniczny, (Kłaczkow, Kuczab..) jest przykład coś tam popisane, niekoniecznie jasno, i radź sobie pan. Teoria w internecie jest bardzo często trudna do zrozumienia. Ale forum owszem, będę pisać, pytać i tak dalej. Teraz robię wszystko od początku co było.
G17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lodz
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 124 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: G17 »

Ten podrecznik jest akurat spoko bo sam go mam TYLKO po prostu trzeba czuc co jest tam napisane i miec obeznanie w symbolach. Gdzie siedzisz tzn ktora lawka na lekcji? Bo ja doszedłem do wniosku że na matmie odpuszcze dz i usiade na poczatku żeby po prostu lepiej to rozumiec. Ponieważ mamy łaczony rzad to siedze tam wsrod 6 osob ktore po prostu chca sie nauczyc żeby zdac dobrze maturke. Teoria w Internecie fakt taka sobie ale podesle ci fajna stronke gdzie masz takie kompendium teorii + zadanka z rozwiazaniami. Jak to mowi ziomek z PFK na razie strzałka mowił Fokusmok
Awatar użytkownika
wujomaro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2154
Rejestracja: 27 lis 2009, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 299 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: wujomaro »

Moim zdaniem kompedium tutaj na stronie jest dobrze zrobione:
page.php?p=kompendium-liczby
Ale tak jak mówi G17, jeśli masz jakieś problemy, to pisz tutaj na forum.
Pozdrawiam!
Macck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 16:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 5 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: Macck »

Jeszcze mam małe pytanie, co radzicie robić z pozostałymi przedmiotami (geografia, historia ) kończy mi się to w tym roku ale jak będę chciał wszystko ciągnąć to matma padnie. ;/
G17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lodz
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 124 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: G17 »

Mack odbierz wiadomość - tam ci dobrego linka podesłałem do teorii
Hmm.. Odpuscic. Po 1 trzeba miec życie a nie non-stop geografia historia biologia itd ktore nie beda ci potrzebne podczas np. rekrutacji czy dalszego życia. Po 2 Ja odpusciłem i miałem na koniec dst- takie słabe dst no ale dst. Matme pocisnałem na bdb. Angielski też.
Awatar użytkownika
wujomaro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2154
Rejestracja: 27 lis 2009, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 299 razy

Zaległości z gimnazjum

Post autor: wujomaro »

Ważne jest słuchanie na lekcjach, podchodź do tego poważnie.

Skup się głównie na tym, co najbardziej Cię interesuje, i z czym chcesz wiązać przyszłość. To nie podstawówka .

Lecz jeśli zależy Ci na innych przedmiotach to dobrze jest poczytać o sposobach na zapamiętywanie(mam tu na myśli głównie problemy z datami i wydarzeniami na historii). Czytałem kiedyś w internecie dobry poradnik, ale nie mogę go teraz znaleźć. Widziałem też pakiety ćwiczeń, naprawdę dobra sprawa. Polecam ćwiczenie pamięci i postrzegania, przyda Ci się to nie tylko w szkole. Robiąc sudoku też można dużo osiągnąć.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ