Wydzielono z: Jaki profil matematyczny wybrać?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
wolandeath
Posty: 0
Rejestracja: 19 maja 2012, o 09:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Wydzielono z: Jaki profil matematyczny wybrać?

Post autor: wolandeath »

Cześć, jestem świeżo co po zarejestrowaniu. Chciałbym się od was dowiedzieć, jaki profil wybrać. W liceum, do którego chcę się dostać, są następujące profile:
- matematyczno-geograficzny
-matematyczno informatyczny
-matematyczno historyczny
Nie wiem który wybrać, który jest najbardziej perspektywistyczny, po którym ma się większe szanse na opłacalny zawód, który jest trudniejszy, łatwiejszy itp. Z matematyki nie jestem orłem. W gimnazjum bez żadnego przyłożenia się i uczenia mam 3 z matmy. Przedstawie wam oceny:
matematyka 3
polski 4
historia 4/5
geografia 4
fizyka 5
informatyka 4
biologia 4
chemia 4 (ale chemia sprawia mi wielką trudność, ocena nieadekwatna do moich umiejętności, w ogóle chemii nie rozumiem)
Poradzicie coś? Dodam że mieszkam w Krakowie, więc mam dostęp do różnych szkoł średnich a potem wyższych.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, o 14:27 przez MichalPWr, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Dawidoff7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 18:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Wydzielono z: Jaki profil matematyczny wybrać?

Post autor: Dawidoff7 »

Na pewno nie bierz mat-hist to chyba najgorsze połączenie. A co do mat-inf , mat-geo to zależny co lubisz bo wydaje mi się że jak informatyki nie lubisz to będziesz się męczył przez trzy lata i nic z tego nie wyjdzie tak samo z geografią. Bardziej opłaca się iść na mat-inf jezeli chcesz później studiować informatykę lub pokrewny kierunek , jeżeli nie to mat -geo bo z tego co wiem matura z geografii liczy się na większej ilości kierunków niż informatyka. Ale na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś innego liceum z mat-fiz bo widzę że masz z niej 5 a po maturze z niej masz większy wybór kierunków.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ