Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Dawidoff7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 18:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Post autor: Dawidoff7 »

Witam. Mam dylemat ponieważ nie wiem co wybrać czy mat fiz chem / mat fiz ang czy mat geo wos. Chciałbym w przyszłości studiować ekonomie ale nie jestem tego na 100% pewien. Najbardziej lubię matematykę ,a słyszałem że jest lepsza na mat fizach niz mat geo. Do tego z chemią i fizyką też nie chciałbym się rozstawać bo bardzo je lubię ;D i nie wiem co w końcu mam wybrać. Wiem że na ekonomie najlepiej zdawać matematykę geografie/wos i angielski, tylko nie wiem czy nie zmienię zdania co do kierunku studiów. Co powinienem wybrać ? Doradźcie. Z góry dziękuje
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Post autor: major37 »

Ciężki przypadek Na pewno na mat fiz ang jest więcej liczenia niż mat geo. Ale to różnie bywa i zależy od szkoły. Ja bym wybrał mat fiz. Fizyka jest częściej punktowana na kierunkach technicznych a prawdopodobnie pójdziesz na studia techniczne jak lubisz matmę, fizykę i chemie Angielski zawsze się przyda i dobrze jest go umieć na poziomie komunikacyjnym
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, o 16:28 przez major37, łącznie zmieniany 1 raz.
Glo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 684
Rejestracja: 6 lis 2009, o 21:00
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 101 razy

Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Post autor: Glo »

Tylko mat-fiz. Jeżeli jesteś dobry z angielskiego tj. łapiesz bardziej poprzez kontakt z językiem niż przez naukę z książką i w szkole się nudzisz (takie są realia w większości polskich szkół, licea rzadko odbiegają tu od gimnazjów), to mat-fiz-chem. Jeżeli potrzebujesz pomocy nauczyciela z angielskim, to jednak proponuję mat-fiz-ang, bo jednak bez języka ani rusz. Wszelkie mieszanki typu mat/wos czy - taki kierunek jest planowany w mojej szkole na rok 2012/2013 - mat/hist to bezsens, skup się jeżeli nie na jednej dziedzinie, to na jednej gałęzi nauki. I jeżeli chcesz opinii kogoś zorientowanego w "rynku" studiów, to ekonomię też wybij sobie z głowy - to teraz taki groch z kapustą, masę ludzi na to idzie, powoli robi się z tego kultowe już "zarządzanie i marketing". Jeżeli już koniecznie, to na dobrą uczelnię bądź za granicę - ekonomia na podrzędnej uczelni to 5 lat w plecy. Ogólnie jeżeli miałbyś pracować np. w finansach to łatwiej znajdziesz pracę po kierunku ścisłym - po ekonomii i tak trzeba Cię będzie dostosować do realiów danej firmy, a a kierunku ścisłym będziesz miał bardziej wyćwiczony umysł i szybciej połapiesz.
Dawidoff7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 18:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Post autor: Dawidoff7 »

Dziękuje za rady. Bardzo mi pomogliście ;D Wybiorę mat fiz chem bo z angielskim nie mam większego problemu , a co do studiów to będę musiał się dobrze nad tym zastanowić. Jeszcze mam trochę czasu i pewnie zmienię zdanie co do tej ekonomi parę razy albo więcej, a po mat-fiz-chem mam szeroki wachlarz możliwości. Dziękuje i Pozdrawiam.
Lerain
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pleszew
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Post autor: Lerain »

Dawidoff7 pisze:(...) a po mat-fiz-chem mam szeroki wachlarz możliwości. Dziękuje i Pozdrawiam.
To, jaki masz wachlarz możliwości nie zależy od szkoły a wyłącznie od Ciebie.
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Post autor: smtn »

Wybierz mat fiz ang. Dlaczego? Matma wiadomo, fizykę lubisz, angielski wlicza się na praktycznie każde studia a już na pewno na ekonomię. Na pewno nie pakuj się w mat+geo. Strata czasu.
Dawidoff7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 18:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Liceum Mat-Fiz-Chem / Mat-Fiz-Ang / Mat Geo Wos

Post autor: Dawidoff7 »

Hej ;D koniec końców wybrałem mat-fiz-ang ;D
ODPOWIEDZ