Matematyka w liceum

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
matematyk1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 734
Rejestracja: 5 mar 2011, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podhale/ Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 61 razy

Matematyka w liceum

Post autor: matematyk1995 »

Witam. Potrzebuje fachowej podpowiedzi w sprawie odpowiednich książek (oczywiście z matmy i z fizyki), które pomogą mi w przygotowaniu się w stopniu bardzo dobrym do matury rozszerzonej z tych dwóch przedmiotów. Przepraszam, że drąże ten temat,(choć widziałem wiele podobnych), ale nie znalazłem odpowiedniej odpowiedzi na moje pytanie. Wszelki podpowiedzi i propozycje mile widziane. z góry dziękuje...
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Matematyka w liceum

Post autor: Althorion »

Z matematyki Kiełbasa wsparty właściwie dowolnym podręcznikiem licealnym jest wystarczający, pod warunkiem systematycznego uczenia się. Matura z matematyki jest dość schematyczna, więc nawet po tak niewielkim przygotowaniu nie powinieneś mieć z nią problemów.

Z fizyki bardzo lubię "Wykłady Feynmana z fizyki", choć do matury jest w niej za dużo materiału. Tym niemniej czyta się przyjemnie.
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

Matematyka w liceum

Post autor: norwimaj »

Z fizyki polecam zbiór zadań z rozwiązaniami: Butikow, Bykow, Kondratiew - Fizyka cz. 2. Ale ostrzegam że trudność zadań jest tam wyższa niż na maturze.
Awatar użytkownika
aniu_ta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 27 gru 2010, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pomorskie
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 92 razy

Matematyka w liceum

Post autor: aniu_ta »

Althorion pisze:Z matematyki Kiełbasa wsparty właściwie dowolnym podręcznikiem licealnym jest wystarczający, pod warunkiem systematycznego uczenia się. Matura z matematyki jest dość schematyczna, więc nawet po tak niewielkim przygotowaniu nie powinieneś mieć z nią problemów.
Czyli sam Kiełbasa + podręcznik i zbiór zadań szkolny wystarczą by dobrze przygotować się do matury rozszerzonej? A jaki jaszcze mogłabym sobie kupić zbiór oprócz Kiełbasy (tę pozycję już mam)?
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Matematyka w liceum

Post autor: xanowron »

Jak przerobisz Kiełbasę od deski do deski to wróć, nie ma sensu kupowanie 30 książek i robienie po kawałku każdej.
Awatar użytkownika
wiskitki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 21:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 176 razy
Pomógł: 29 razy

Matematyka w liceum

Post autor: wiskitki »

Jeszcze fajne są testy z książki wyd. Aksjomat, ale oczywiście są dużo prostsze niż w Kiełbasie
escony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 08:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 3 razy

Matematyka w liceum

Post autor: escony »

Rada: Nie kupujcie ksiazek GWO (Gdanskie wydawnictwo oswiatowe) bo tam sa prawie same zadania na Oblicz. A reszta jest spx ! Pazdro ma dla III klasy podstawy analizy matematycznej.
Awatar użytkownika
wiskitki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 21:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 176 razy
Pomógł: 29 razy

Matematyka w liceum

Post autor: wiskitki »

No ja to już na pewno nie kupię, zresztą i tak już za późno, bo zdałem rozszerzoną na marne 64% Ale może inni nie powtórzą mojego błędu i zaczną się wcześniej przygotowywać
escony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 08:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 3 razy

Matematyka w liceum

Post autor: escony »

64 to nie najgorzej ale mogło byc lepiej Ja w nastepnym roku robie podstawe do konca i bede miał 3 lata na rozszerzenie to mysle ze wystarczy
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Matematyka w liceum

Post autor: Frey »

Na start można zacząć od:


Niektóre zagadnienia są nie pełne, ale podstawy można z tego brać. Ja czasami zadania z tego "podręcznika" brałem jak korepetycji udzielałem.

PS: To raczej nie reklama, bo strona jest darmowa i nie czerpie żadnych pożytków.
makat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 18:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: niebo

Matematyka w liceum

Post autor: makat »

Ja podsuwam również pomysł by zebrać jakieś co łatwiejsze zadania od znajomych studiujących matematykę(jeśli takowych posiadasz)-podobno pomaga
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Matematyka w liceum

Post autor: xanowron »

makat pisze:Ja podsuwam również pomysł by zebrać jakieś co łatwiejsze zadania od znajomych studiujących matematykę(jeśli takowych posiadasz)-podobno pomaga
To jest kiepski pomysł, bo studiowanie matematyki ma niestety niewiele wspólnego z pisaniem matury.
czolo92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2009, o 23:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Matematyka w liceum

Post autor: czolo92 »

Ja przerobiłem pierwszą część Kiełbasy + 2 tematy z drugiej części i dopełniłem to arkuszami oraz zadaniami maturalnymi ze zbioru Operonu (gorąco polecam, zadania typowo maturalne). Mój wynik to 82%, więc całkiem nieźle. Na maturze uratowała mnie logika, którą wyćwiczyłem sobie zbiorami Andrzeja. Niestety zabrałem się za wszystko dopiero w listopadzie, więc cudów nie było
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

Matematyka w liceum

Post autor: Disnejx86 »

Kiełbasa - bardzo dobry zbiorek do matury. Jeszcze polecam Operon-testy maturalne.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Matematyka w liceum

Post autor: Ser Cubus »

zdecydowanie polecam podrecznik Kielbasy, z najslabszej probnej matury rozszerzonej (2., ktora pisalem) mialem 48%, a pod koniec juz 92%

teraz szykuje sie \(\displaystyle{ 80\% \le}\) z prawdziwej matury, moglo byc lepiej, ale to ja skopalem ^^
ODPOWIEDZ