I technikum, porawka-sierpień

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Jarek1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2010, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 14 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Jarek1993 »

Witam mam niestety poprawkę w sierpniu nie spodziewałem się jej ale niestety mam. Jednak się nie podaję i bardzo chciałbym ją zdać uczę się do niej i myślę że już wszystko umiem co mi nauczycielka od matematyki dała do nauczenia się (wymagania edukacyjne) do poprawki został jeszcze ponad tydzień robię teraz wiele zadań i powtórek ale chciałbym oprócz tego dowiedzieć się coś więcej o poprawce. Chciałbym wiedzieć jak wygląda taka poprawka jak pisemna a jak ustna,ile trzeba mieć pkt jak oceniają na ustnym i tym podobne. Nie ma czasem ktoś wzoru takiej poprawki.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: piasek101 »

Wg mnie to poprawki nie są obwarowane przepisami - zatem jak wygląda - tak jak zaplanuje nauczyciel (lub jego ,,zastępca", bo z tego co wiem taki może się tym zająć).
Jarek1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2010, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 14 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Jarek1993 »

O to łatwo nie będę miał jeśli wszystkim się nauczycielka zajmuję czuje że mnie nie cierpi. A na poprawce będzie zadawać pytania co do pojęć czy może odpytywać przy tablicy chodzi nie wiem skąd ona taką wytrzaśnie na sali gimnastycznej bo tam ma się odbyć poprawka
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: piasek101 »

O szczegóły trzeba było pytać - najczęściej (przy kilku osobach zdających) jest część pisemna i do ostatecznego wybronienia ustna - wszystko powinno się odbywać przy udziale komisji (jak was zechce nauczyciel przepuścić to przepuści, jak nie to takie ,,miny" przygotuje, że ...).

Ważne jak było w latach poprzednich - szukaj takich co zdawali.
Jarek1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2010, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 14 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Jarek1993 »

a to nie będzie problem bo u tej babki od matematyki zdawało większa połowa szkoły
Elo-Rap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 7 lis 2009, o 11:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 25 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Elo-Rap »

Jarek1993 pisze:a to nie będzie problem bo u tej babki od matematyki zdawało większa połowa szkoły
Większa połowa szkoły, no no nieźle sobie radzisz matematyku
Jarek1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2010, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 14 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Jarek1993 »

tak tylko słyszałem bo np. w mojej klasie jest tylko chyba 11 poprawek czyli jakieś 30% klasy
Wrangler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: 25 lut 2010, o 15:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno, Vilniaus rejonas.
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 7 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Wrangler »

matma jest obowiązkowa i dobrze, że trzyma rygor, 11 osób to po raz pierwszy słyszę żeby z jednej klasy tylu uczniów szło na jeden przedmiot. Jakby usadziła z 7-8 to byłby spokój w klasie i mogłaby prowadzić lekcje we wzorowej atmosferze . Gdybym był nauczycielem matmy, to by mnie przeklinali na każdej przerwie, ale nikogo bym nie przepuścił kto by mógł nie zdać matury z mojego przedmiotu (po co zaniżać średnią?). Jak ktoś nie chce się uczyć ma zawsze zawodówkę, technikum jest o wiele trudniejszym wyjściem od liceum, a rodzice często sobie z tego sprawy nie zdają i pozwalają dzieciom wybrać to technikum, z których ponad połowa traci rok, bo nie może sobie poradzić na końcu z egzaminem technika i ma to samo, co ludzie z liceum .
Jarek1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2010, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 14 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Jarek1993 »

Ciekawe jak my mam się tej majcy nauczyć jak przez całą lekcje robimy zadania przy tablicy a nigdy nie wytłumaczy babka jak my mamy to rozwiązać a i tak wydziera się jak coś źle zrobisz. W klasie jest całkowity spokój na tej lekcji bo nikt nie ma odwagi się słowem odezwać
Wrangler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: 25 lut 2010, o 15:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno, Vilniaus rejonas.
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 7 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Wrangler »

30% powiedziałeś, że idzie na poprawkę, jak więc znaczna większość - 70% jest w stanie poradzić sobie i zdać tą matematykę u tej pani?
Jarek1993
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2010, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 14 razy

I technikum, porawka-sierpień

Post autor: Jarek1993 »

No tak są lepsi w tej dziedzinie, każdy jest w czymś lepszy, schodzimy trochę już poza temat.



Jak wyżej: proszę się trzymać tematu.
miki999
-- 16 sie 2010, o 11:21 --A może ktoś zna liczbę pkt ile trzeba mieć albo ile %, czy w garniaku trzeba iść, ile jest czasu na napisanie pisemnego bo niestety na razie nie mogę znaleźć w mieście kogoś kto pisał u mojej nauczycielki poprawki (wakacje)
ODPOWIEDZ