Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Awatar użytkownika
Arek
Gość Specjalny
Gość Specjalny
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

Post autor: Arek » 14 lip 2006, o 11:33

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

W związku z faktem, iż istnienie OMG było już na tym forum niekiedy anonsowane (tematy te zostały scalone i figurują jako dyskusja dot. . W tym temacie chciałbym, poza odesłaniem Was do organizatorów dać wyrażny sygnał na forum. OM dla gimnazjów istnieje, i zachęcamy do udziału. Kilka informacji:

1. Organizator

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów jest organizowana pod opieką merytoryczną Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej (dla licealistów). Zawody Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów organizuje Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (zwany dalej Komitetem Głównym) przy pomocy Komitetów Okręgowych.

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów jest powoływany na okres jednego roku. Komitet Główny wybiera ze swego grona Ogólnopolskiego Koordynatora OMG, Opiekuna Strony Internetowej OMG, Organizatora Finału OMG oraz Koordynatorów Okręgowych. Osoby te stanowią Prezydium Komitetu Głównego. Komitet Główny może dołączać do swojego składu nowych członków. Komitet Główny ma siedzibę w Warszawie.

(NOTE: W skład KGOM dla liceastów wchodzą w istocie pracownicy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkowie Instytutu Matematyki PAN)

2. Organizacja i przebieg

Zawody OMG są trójstopniowe.

Zawody stopnia pierwszego polegają na rozwiązywaniu zadań w domu. Zadania te są ogłaszane na stronie internetowej OMG we wrześniu. Rozwiązania tych zadań należy oddać nauczycielowi matematyki. Nauczyciel ocenia rozwiązania według stosowanej w OMG skali ocen, a następnie przesyła do wybranego przez siebie Komitetu Okręgowego OMG w terminie ustalonym w Programie. Aby zakwalifikować się do zawodów stopnia drugiego nie trzeba rozwiązać wszystkich zadań. W zależności od jakości rozwiązań Komitet Okręgowy OMG po weryfikacji ocen zadań zawodów stopnia pierwszego ustala listę uczestników zawodów stopnia drugiego w swoim okręgu i ogłasza ją na stronie internetowej OMG.

Zawody stopnia drugiego organizowane są przez Komitety Okręgowe (zadania takie same w całej Polsce). Trwają jeden dzień. Odbywają się w terminie podanym w Programie i mają formę pracy pisemnej pisanej pod kontrolą członków Komitetu Okręgowego. Rozwiązania sprawdzane są przez Komitety Okręgowe i weryfikowane przez Komitet Główny. Następnie ogłaszana jest na stronie internetowej OMG lista zakwalifikowanych do zawodów stopnia trzeciego.

Zawody stopnia trzeciego organizowane są przez Komitet Główny i trwają jeden dzień. Odbywają się w terminie podanym w Programie i mają formę pracy pisemnej pisanej pod kontrolą członków Komitetu Głównego. Po sprawdzeniu prac KG OMG ustala listę laureatów i wyróżnionych.

3. Skala ocen

Warto tez przytoczyć informacje znane doskonale licealistom startującym w OM, a więc tryb oceny pracy:

W zawodach Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów obowiązuje następująca skala ocen:


W zawodach Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów obowiązuje następująca skala ocen:

6 — zadanie rozwiązane bezbłędnie lub z mało istotnymi usterkami

5 — rozwiązanie posiadające poważniejsze usterki, które jednak nie dyskwalifikują zadania jako rozwiązanego

2co najmniej pół zadania, tzn. rozwiązanie zawierające usterki, przy których, według oceniającego, zadania nie można uznać za rozwiązane, jednak co najmniej połowa zadania została zrobiona

0 — zadanie nierozwiązane lub zawierające drobne przyczynki, których nie można uznać nawet za pół zadania.

Oczywiście powyższe opisy nie są precyzyjną definicją, pozwalają jednak przekazać ideę ustalania kryteriów punktowych przy ocenianiu zadań.

Zwrócić należy uwagę, że w tej skali nie występują oceny 1, 3 i 4.

O kolejności zawodników decyduje wyłącznie suma punktów.

--

Źródło: Strona OMG.

--

Więcej informacji uzyskacie (mam nadzieję) u swoich nauczycieli matematyki lub na stronie.

Powodzenia!!!

ODPOWIEDZ