Matury w innych krajach

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Matury w innych krajach

Post autor: Marcin_Garbacz »

Chyba takiego tematu nie było ... ciekawi mnie jaki jest poziom matur z matematyki w innych krajach. Wiecie gdzie mozna znalezc przykladowe arkusze?

Pzdr
snm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: 10 mar 2007, o 12:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: inąd
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 54 razy

Matury w innych krajach

Post autor: snm »

Poszukaj sobie nazw zagranicznych egzaminów dojrzałości na wikipedii i wpisz w googla - jedynym problemem będzie to, że przykładowe arkusze zwykle nie będą po angielsku
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Matury w innych krajach

Post autor: Marcin_Garbacz »

No szukałem i znalazłem francuskie i są zupełnie inne, mają tam materiał który nie jest brany u nas w szkole sredniej i wydaly mi się ch. trudne:D Chyba ze to nie były matury ... ale było podpisane jako bac ...
snm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: 10 mar 2007, o 12:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: inąd
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 54 razy

Matury w innych krajach

Post autor: snm »

Sprawdź sobie na wiki zakres materiału na brytyjskie Further Mathematics
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Matury w innych krajach

Post autor: Marcin_Garbacz »

Zdobyłem troche informacji jesli kogos to interesuje ...

FRANCJA
... RANCJI.pdf

Ciekawostka:
Francuscy uczniowie mają 3 dni wolnego w tygodniu: środę, sobotę i niedzielę, mają jednak krótsze wakacje.
No i od siebie wiem bo nasza szkola miala wymiane PL-FR ze tam oni mają la pause de midi (przerwa południowa) aż 2 godziną gdzie u nas to max 20 min. (La grande recre) To jest przyczyną tego ze oni kończa późno lekcje w granicach 17 czasem 18. Mysle ze My mamy lepiej w tym przypadku ;D

Przykładowe matury z poziomu S i ES: ... _lycee.htm
Dla mnie osobiscie znacznie trudniejsze niz polskie odpowiedniki.

WIELKA BRYTANIA
GCE A-level (General Certificate of Education Advanced Level) - odpowiednik polskiej matury, egzamin zdawany w wieku 18 lat.
(Advanced Supplementary ) są egzaminami dodatkowymi, które pozwalają uczniom wykazać się wiedzą odpowiadającą ich indywidualnym zainteresowaniom.
Ciekawostka:
Uwaga! Polska matura jest uznawana przez wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii. Każdy student jest traktowany indywidualnie, co oznacza, że nawet jeśli Polak nie miał możliwości zdać egzaminu maturalnego z literatury angielskiej, jego droga na uczelnię nie jest zamknięta.Żeby studiować w Wielkiej Brytanii wystarczy znać język angielski, zdać maturę i mieć wsparcie finansowe.

Matura GCE z matmy:
http://www.scribd.com/doc/12633944/Pure ... aths-Tutor
http://www.scribd.com/doc/14690075/Edex ... ry-2009-QP
http://ukipedia.londynek.net/uk/GCSE
ODPOWIEDZ