Jakie są punktowane konkursy na Śląsku?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

Jakie są punktowane konkursy na Śląsku?

Post autor: Marcinek665 »

Witam.

Z radością i jednocześnie smutkiem kończę za miesiąc gimnazjum. Fuksem, a może dzięki wiedzy, udało mi się wyciągnąć średnią 5,4, co zapewne będzie bardzo dobrym wynikiem, który zwiększy moje szanse na dostanie się do wymarzonego LO. No, ale żebym się nie chwalił, to przejdę do rzeczy.

Na Śląsku wprowadzono w tym roku rekrutację elektroniczną. System jest bardzo, że tak się wyrażę, sztywny. W zasadach rekrutacji można dojrzeć, iż punktowane nie są tylko konkursy kuratoryjne, ale też - cytuję: "Osiągnięcia sportowe, artystyczne (indywidualne lub zespołowe) lub konkursy inne, co najmniej na szczeblu powiatowym: I miejsce lub tytuł laureata - 6pkt; II miejsce lub tytuł finalisty - 5pkt; III miejsce lub wyróżnienie - 4pkt".

Moje osiągnięcia, to m.in 6 miejsce (laureat) w ogólnopolskim konkursie "Olimpus" z fizyki, 1 miejsce w wojewódzkim konkursie na plakat "Niebezpieczeństwa internetu" i finalista "Infogimusa" - konkursu informatycznego o zasięgu wojewódzkim.

Uważacie, że dostanę za to jakieś punkty? Podobno na Śląsku bardzo surowo punktują konkursy, stąd też mój niepokój. Podobno jest też jakaś lista konkursów, które są punktowane na 100%, ale nie umiem jej nigdzie dorwać.

Jeśli jest ktoś ze Śląska, to proszę o jakiekolwiek informacje, bo 6p przy rekrutacji, to naprawdę sporo i nawet taka ilość może zadecydować o dostaniu się do danej szkoły.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gacuteek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1075
Rejestracja: 13 mar 2008, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 272 razy

Jakie są punktowane konkursy na Śląsku?

Post autor: Gacuteek »

myślę że troche przesadzasz.. ze średnią 5,4 ( ja miałem 5,43) dostaniesz się do każdej szkoły- jeżeli oczywiście dobrze poszły ci testy gimnazjalne. a o te pkt o które się ubiegasz.. jeżeli naprawdę chcesz je otrzymać to przypomnij o tym wychowawcy.. w moim przypadku gdy kończyłem gim to po prostu o tym zapomnieli i nie miałem liczonych żadnych pkt dodatkowych z konkursów i olimpiad;|
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

Jakie są punktowane konkursy na Śląsku?

Post autor: Marcinek665 »

Nie wiem, czy się dostanę. Celuję w najlepszą szkołę w województwie, a progi tam wynoszą około 160p (na 200 możliwych), czyli nie ma nikogo ze średnią poniżej 5, większość ma jakieś konkursy, ponadto dwa lata temu została stworzona klasa dla laureatów i osób z 200p (w tym roku odeszli od tego pomysłu). Motywuje mnie fakt, że wszyscy, który tam chodzą/chodzili, szkołę określali jednym słowem - rzeźnia (w sensie poziomu i wymagań nauczycieli). Zatem jak dla mnie może być całkiem fajnie a szczególnie mi zależy na moich dwóch ukochanych przedmiotach - fizyce i matmie . No ale cóż, jeśli nie uda się za pierwszym razem, to spróbuję się dostać z drugiego naboru.

A wszystkie te osiągnięcia, które wymieniałem w pierwszym poście, mam wypisane na świadectwie ukończenia 2kl gimnazjum, tak więc myślę, że na świadectwie ukończenia gimnazjum też będą one widniały. Boję się jedynie o to, czy je zaliczą.
ODPOWIEDZ