Politechnika Warszawska

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
steal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok|Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 160 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: steal »

Mam koleżankę na MiNI na matmie i z tego co mówiła to jest tam po pierwsze sporo osób które nie nadają się na ten kierunek i odpadają po pierwszym roku, a po drugie to reszta w większości nadaje tylko na falach 'matma-matma'- to odnośnie atmosfery na pierwszym roku :P A co do poziomu to nie jest to uniwerek, ale na pewno nie jest łatwo. No, ale musisz znaleźć kogoś stamtąd, żeby uzyskać jakieś pełniejsze informacje.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
noemi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 20:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 4 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: noemi »

Dzięki za informacje . Na uniwerku to też połowa odpada już po pierwszym semestrze. Właśnie tak myślę gdzie lepiej pójść, wydaje mi się, że poziom nauczania jest podobny, a poza tym nim wyższy etap edukacji tym więcej człowiek uczy się sam, więc pewnie o wyborze zadecydują tzw. inne czynniki.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Plant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 16 sty 2006, o 21:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziadz/Warszawa
Pomógł: 70 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: Plant »

steal pisze:tylko na falach 'matma-matma'- to odnośnie atmosfery na pierwszym roku
Tego akurat nie możesz oceniać nie ucząc się tutaj. Ja sobie naprawdę nie wyobrażałem tak dobrej atmosfery.. A łatwo nie jest to prawda. Ja jestem z informatyki, ale widzę jak jest na matmie. O poziom nie musisz się martwić.
Awatar użytkownika
noemi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 20:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 4 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: noemi »

Podobno na PW matematyka jest bardziej stosowana niż na uniwerku, czy to prawda, a jeśli tak to jest tak od początku czy dopiero gdy się wybiera specjalizację?
Awatar użytkownika
steal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok|Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 160 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: steal »

Plant pisze:Tego akurat nie możesz oceniać nie ucząc się tutaj. Ja sobie naprawdę nie wyobrażałem tak dobrej atmosfery.. A łatwo nie jest to prawda. Ja jestem z informatyki, ale widzę jak jest na matmie. O poziom nie musisz się martwić.
Napisałem co słyszałem od osoby która tam się uczy, nigdzie nie wspomniałem, że jest to moja (osoby spoza) opinia. Zresztą uważam, że jakiejkolwiek treści nie była ta opinia to zawsze pozostaje subiektywną i nie powinna być wyznacznikiem tego czy warto się uczyć na tym czy innym wydziale/uczelni.
Awatar użytkownika
noemi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 20:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 4 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: noemi »

Opinia jest zawsze subiektywna, ale gdybym od kilkunastu losowo spytanych osób usłyszała, że dno totalne i gimnazjalny poziom, lub odwrotnie, że jest bardzo dobrze to myślę, że bym wzięła pod uwagę.
Human89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2008, o 22:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie Wasza sprawa
Podziękował: 2 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: Human89 »

Jaki wg Was jest najlepszy wydział na PW? Myślałem o elektrycznym, wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz wydziale Mechatroniki. Na ktorym wydziale najlepiej studiować Automatykę i Robotykę? Jakie ewentualnie są inne opłacalne i przyszłościowe kierunki i na którym wydziale? Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: angel-of-fate »

Human89, dołaczam sie do pytania
Awatar użytkownika
oluch-na
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 3 mar 2007, o 19:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wyszków
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 12 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: oluch-na »

Na pewno opłacalna będzie architektura. Chyba kazdy się ze mną zgodzi, bo przeciez jest to bardzo elitarny kierunek.

Panuje taka opinia wśród moich znajomych, że po elce(elekt&telekom) zawsze znajdzie się praca, ale zarobki są bardzo zróżnicowane.

Podobno ma brakować specjaliostów, studenci uczący się na tych kierunkach mają dostać niezłe stypendia. Są to kierunki:
inżynieria biomedyczna
mechatronika
budownictwo
inżynieria środowiska
energetyka
elektrotechnika
mechanika i budowa maszyn
automatyka i robotyka
matematyka
biotechnologia
Human89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2008, o 22:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie Wasza sprawa
Podziękował: 2 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: Human89 »

Akurat w moim przypadku architektura odpada ( nie umiem rysować:) ). A co myślicie o wydziale elektrycznym i kierunku automatyka i robotyka?
Awatar użytkownika
oluch-na
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 3 mar 2007, o 19:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wyszków
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 12 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: oluch-na »

Human89 pisze:Akurat w moim przypadku architektura odpada ( nie umiem rysować:) ). A co myślicie o wydziale elektrycznym i kierunku automatyka i robotyka?
Napewno wg MSWiA będziesz miał branie na rynku pracy.
Human89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2008, o 22:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie Wasza sprawa
Podziękował: 2 razy

Politechnika Warszawska

Post autor: Human89 »

A zna ktoś główne różnice pomiędzy Automatyką i Robotyką na wydziale Elektrycznym a Mechatronicznym? Gdzie wg Was bardziej opłaca się studiować ten kierunek? I co wybrac jako specjalność Automatykę czy Robotykę? Sorry za masę pytań:)
stanley6
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2008, o 15:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Politechnika Warszawska

Post autor: stanley6 »

Pytaj pytaj, nie tylko Ty jesteś ciekawy
ODPOWIEDZ