Przybory na maturze

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
Spykaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2006, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

Przybory na maturze

Post autor: Spykaj »

Na arkuszach jest napisane, że można używać tylko linijki, cyrkla, wzorów i kalkulatora.

Czy to znaczy, że nie mogę wziąć ze sobą nawet ołówka i gumki ? To gdzie ja niby mam się zmieścić z obliczeniami, skoro jak będą źle to mam całe przekreślić długopisem i stracić miejsce ? Nie można sobie nawet w brudnopisie ołówkiem pisać ??? A ekierka i kątomierz też są zabronione ??? Tylko i wyłącznie jedna linijka ??? Dlaczego na maturze nie dają dodatkowo kilku kartek, a jedynie w brudnopisie jedna strona ???

BEZ SENSU ; p

A kalkulator też tylko taki najprostszy, dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, pierwiastek i procenty, tak ???

Pomocy
wojniz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2007, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z domu

Przybory na maturze

Post autor: wojniz »

Na arkuszach tak pisze, ale czy widział ktoś cyrkiel bez ołówka:P

Zakazane nie jest niby, pozwolone też nie jest. Pewnie dużo zależy od komisji, jedna każe ci schować inna nie zwróci uwagi. Ja na wszelki wypadek biore ołówek co wygląda jak długopis (wieczny, czy jak on tam sie nazywa - co mu sie rysik wysuwa:D).
Pozatem, zawsze możesz wziąść cyrkiel, co się do niego ołówek wkłada:D Ile sie nie myle to kółka mogą być ołówkiem z cyrkla:P

Pytanie o kalkulator to chyba troche późno, bo już chyba powinien być w szkole:P
qazwsx5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Zarzecza
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Przybory na maturze

Post autor: qazwsx5 »

wojniz pisze: Pytanie o kalkulator to chyba troche późno, bo już chyba powinien być w szkole:P

CO ?? Nikt mi o tym nic nie mówił.
wojniz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2007, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z domu

Przybory na maturze

Post autor: wojniz »

Nie wiem jak u Ciebie w szkole, ale my mieliśmy przynieść kalkulatory opisane (imię, nazwisko, klasa, przedmioty) przed końcem roku.

Może u Was inaczej szkoła zdecydowała (sami dostarczą??). Najlepiej to telefon do kogoś poinformowanego wykonać:P (dyrekcja??)
Awatar użytkownika
Spykaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2006, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

Przybory na maturze

Post autor: Spykaj »

Hmm, u nas to inaczej, każdy se po prostu przynosi na maturę swój kalkulator

I jakie kalkulatory oddawaliście ? Takie najprostsze, co nie ?
... ulator.jpg

A jak zobaczą, że używam kątomierza, to mi maturę unieważnią ? Czy lepiej w domu zostawić ?
Awatar użytkownika
fanch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 14 paź 2006, o 16:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Polski
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 82 razy

Przybory na maturze

Post autor: fanch »

Spykaj, taki kalkulator jest ok, ale łyżki nie bierz, nie przyda sie

u mnie nie trzeba było oddawać wcześniej , po prostu wnosisz i tyle.
ołówek i kątomierz to mi sie wydaje, że tez normalnie sie wnosi, kto z tego powodu będzie robił jakieś problemy? ja tam wychodzę z założenia ze lepiej mieć niż nie mieć
ODPOWIEDZ