różnice w UWr i PWr a matematyka teoretyczna

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
sierpinskiwaclaw70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2020, o 22:30
Płeć: Mężczyzna
wiek: 20
Podziękował: 11 razy

różnice w UWr i PWr a matematyka teoretyczna

Post autor: sierpinskiwaclaw70 »

Witam,
zarówno Uniwersytet Wrocławski, jaki i Politechnika Wrocławska oferują studiowanie matematyki o specjalności teoretycznej. Jakie są różnice w przebiegu tych studiów? Jeśli są różnice w siatce przedmiotów to dlaczego i co to za sobą pociąga?
MartwyJez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 4 cze 2022, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
wiek: 26

Re: różnice w UWr i PWr a matematyka teoretyczna

Post autor: MartwyJez »

Podbijam pytanie, stoję teraz dokładnie przez tym wyborem. A dowiedziałeś się czegoś istotnego? Zależałoby mi na bardzo teoretycznej specjalizacji gdyż interesuję się filozofią matematyki i logiką, aczkolwiek z racji pracy na pełen etat wolałbym uniknąć "koszenia" i bezsensownego zawyżania trudności egzaminów i kolokwiów, a wiem z pierwszej ręki, że PWr z tego słynie, przynajmniej niektóre wydziały (szczególnie W4).
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: różnice w UWr i PWr a matematyka teoretyczna

Post autor: Jan Kraszewski »

Ale zdajesz sobie sprawę, że niezależnie od tego, którą uczelnię wybierzesz, to na początku będziesz uczył się przedmiotów ogólnomatematycznych? Specjalizacja jest nieco później.

Na UWr masz sporo teoriomodelowców, ale nie wyobrażaj sobie, że studia to będą tylko dyskusje z prof. Newelskim o logice matematycznej (choć oczywiście możesz wybrać się do niego na konsultacje i porozmawiać...).

JK

PS Myślę, że jest pewna różnica pomiędzy W4 a W13, ale jestem specjalistą od UWr, a nie PWr...
MartwyJez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 4 cze 2022, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
wiek: 26

Re: różnice w UWr i PWr a matematyka teoretyczna

Post autor: MartwyJez »

Zdaję sobie z tego sprawę, zazwyczaj zaczyna się właśnie od poznania narzędzi :) Chodzi tylko o to na co jest kładziony nacisk, wiem że to zależy również w dużej mierze od wykładowców ale wydaje mi się, że istnieje jakaś ogólna tendencja.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: różnice w UWr i PWr a matematyka teoretyczna

Post autor: Jan Kraszewski »

Nie sądzę, by na UWr była tendencja do "koszenia i bezsensownego zawyżania trudności egzaminów i kolokwiów", co nie zmienia faktu, że studia nie są łatwe.

JK
ODPOWIEDZ