Braki w Matematyce a studia na Politechnice

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Madi2299292
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2022, o 19:01
Płeć: Kobieta
wiek: 18

Braki w Matematyce a studia na Politechnice

Post autor: Madi2299292 »

W maju 2021 zdałam maturę IB w Krakowie (36/45) 7 z English B, 6 z chemii i 5 z biologii na poziomie rozszerzonym (HL). Jedyne co mi się "podwinęło" na maturze to matematyka AA SL, z której mam 3. Wiem ,z posiadanie tak niskiej oceny z matmy jest trochę haniebne, ale kurs IB AA był dość trudny i naszej matematyczki dużo nie było i tak polowa grupy ledwo zdała.

Obecnie jestem studentka Medycyny, ale nie kreci mnie to specjalnie i najchętniej przeniosłabym się na jakiś kierunek inżynierski pokrewny taki jak np. inżynieria chemiczna czy inżynieria biochemiczna na IFie w Politechnice Lodzkiej .

Wiem, że niezależnie od tego w jakim kierunku pójdę będę musiała zetknąć się z Matematyka wiec chciałam się spytać o dwie rzeczy.

Jak najlepiej można by się gruntownie sie nauczyć matmy i fizyki rozszrerzonej od podstaw na maturę Polska i na jakie zagadnienia patrzec?

Ewentualnie jakie mam szanse gdzieś na inżynierię biomedyczna czy jakiś inny chemiczno-biologiczny kierunek na Politechnice Łódzkiej/Warszawskiej z moimi wynikami? Czy niestacjonarnie będzie łatwiej?
ODPOWIEDZ