Poprawa wyniku, dalsze działania - studia

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
SapiensXY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2021, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
wiek: 24

Poprawa wyniku, dalsze działania - studia

Post autor: SapiensXY »

Cześć.
Ten temat już od dłuższego czasu zajmuje miejsce w moich rozmyśleniach. W 2017 uzyskałem całościowo pozytywny wynik z egzaminu maturalnego. Jestem związany z branżą motryzacyjną (mechanik) i stale się rozwijam osiągając drobne sukcesy.
Niestety, ale miałem problemy z matematyką (30 % na podstawie) i taki wynik nie kwalifikuje mnie, aby dostać się na techniczny kierunek, jeśli chodzi o studia. Trudno mi określić jaki był u mnie powód (choć zrobiłem wiele zadań), byli Ci, którzy mieli dobre predyspozycje i raczej matematyka sprawiała im przyjemność, ale to tak na marginesie.
Chcę poprawić wynik i uderzyć podstawe+rozszerzenie, nie mam nic do stracenia, a czasu mam dość dużo do nauki. Raczej pozostaje trzaskanie zadań, aż do bólu. Teraz kwestia odpowiedniego planu. Takie trzaskanie bardziej uczy w dosyć schematyczny sposób jak rozwiązywać zadania. Chciałbym bardziej poprawić myślenie matematyczne, ale rozumiem, że to zależne od ilości zadań, które muszę raczej wnikliwie analizować.

Co sądzicie o takim podejściu ? Wiem, że wiele osób poprawia swoje wyniki, aby dostać się na wymarzone studia, czasami po kilka lat. W moim wypadku już trochę gorzej bo startuje od prawie najsłabszego poziomu. Będę korzystał z zadania.info i dobrego zbioru z gotowymi rozwiązaniami, może matemaks i arkusze z poprzednich lat. Oczywiście uwzględniając plany z rozporządzenia CKE ;)

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki ;)
ODPOWIEDZ