Studia

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
aleksandra2626
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2021, o 18:11
Płeć: Kobieta
wiek: 19

Studia

Post autor: aleksandra2626 »

Cześć wszystkim, jestem tu nowa i nie wiem czy wolno mi o to tu pytać. Jeśli nie to przepraszam. Ale zastanawiam się nad wyborem studiów matematycznych na umk. I może jest ktoś kto tam studiuje i może mi coś o kierunku powiedzieć? Nie miałam rozszerzonej matematyki w liceum i trochę się obawiam wyboru tego kierunku. Ale mogę powiedzieć, że podstawa raczej ponad 80 procent będzie. Dzięki za odpowiedź! :)
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Studia

Post autor: Jan Kraszewski »

aleksandra2626 pisze: 17 maja 2021, o 18:17 Cześć wszystkim, jestem tu nowa i nie wiem czy wolno mi o to tu pytać. Jeśli nie to przepraszam.
Pytać można, ale nie Kompendium... Na przyszłość zanim założysz temat, to popatrz, gdzie go zakładasz.
aleksandra2626 pisze: 17 maja 2021, o 18:17Ale zastanawiam się nad wyborem studiów matematycznych na umk. I może jest ktoś kto tam studiuje i może mi coś o kierunku powiedzieć? Nie miałam rozszerzonej matematyki w liceum i trochę się obawiam wyboru tego kierunku. Ale mogę powiedzieć, że podstawa raczej ponad 80 procent będzie. Dzięki za odpowiedź! :)
A sprawdzałaś, czy taki wynik wystarczy, żeby się dostać?

Studia matematyczne po podstawie to duże wyzwanie.

JK
aleksandra2626
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2021, o 18:11
Płeć: Kobieta
wiek: 19

Re: Studia

Post autor: aleksandra2626 »

Oki, będę pamiętać. Dzięki :)
W sumie nigdzie nie widziałam ile trzeba mieć punktów by w ogóle startować. Ale zawsze mogę spróbować, jak się nie dostanę to trudno. A ja lubię duże wyzwania, a też wiem, iż nie potrzebuję dużo czasu by się nauczyć nowych rzeczy. Do podstawy bardzo mało się przygotowywałam, a poszła mi dobrze. Więc wydaje mi się, że powinnam sobie poradzić :)
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Studia

Post autor: Jan Kraszewski »

Studia matematyczne to zupełnie co innego niż matematyka w szkole, ale przy tym poziomie zaangażowania można spróbować.
aleksandra2626 pisze: 19 maja 2021, o 10:20W sumie nigdzie nie widziałam ile trzeba mieć punktów by w ogóle startować.
Żeby startować wystarczy mieć zdaną maturę, natomiast od strony organizacyjnej sprawdzenie zasad rekrutacji na interesujący nas kierunek (na interesującej nas uczelni) oraz próba ustalenia, jakie w zeszłych latach były progi punktowe, od których przyjmowano, to podstawa. Gdybyś próbowała dostać się na UWr, to od razu bym Ci powiedział, że to nie ma sensu, bo nie masz szans się dostać (gdyż nasze zasady rekrutacji nie uwzględniają matury podstawowej z matematyki, a wyłącznie maturę rozszerzoną) i tylko stracisz 85 zł wpisowego.

JK
aleksandra2626
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2021, o 18:11
Płeć: Kobieta
wiek: 19

Re: Studia

Post autor: aleksandra2626 »

Patrzyłam czy matematyka z podstawy jest uwzględniana i jest. Na kierunek matematyka jest przelicznik na podstawę 0,6. I teraz nie bardzo wiem jak to przeliczyć ile będę mieć punktów przy rekrutacji. Zakładam, że będę mieć 39 punktów z matury, czyli 87 procent.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Studia

Post autor: Jan Kraszewski »

Będziesz miała \(\displaystyle{ 87\cdot 0,6=52,2}\) punkta rekrutacyjnego, chyba że można dostać dodatkowe punkty za inne przedmioty.

JK
aleksandra2626
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2021, o 18:11
Płeć: Kobieta
wiek: 19

Re: Studia

Post autor: aleksandra2626 »

Nie, to jest jedyny przedmiot liczony na tym kierunku. O, dziękuje bardzo za pomoc :)
ODPOWIEDZ