Strona 1 z 1

Książki dla człowieka nie w temacie

: 23 sty 2021, o 11:57
autor: Kamilku
Cześć wszystkim

Sorki za przydługi temat. Nie będę zbyt oryginalny w pytaniu. Szukam książek do matmy rozszerzonej. Ze zbiorów wybiorę sobie chyba kiełbasę bo wszyscy chwalą. Mam problem z podrecznikiem.
Jestem gościem już po studiach biologiczno chemicznych. W mojej chorej głowie pojawil sie mglisty pomysl nad jeszcze jednymi studiami. Trochę z wyzwania, trochę z ciekawości trochę z podniesienia kwalifikacji. Mglisty bo jestem człowiekiem który pracuje już na siebie a więc nie ma tyle czasu ile by chcial.
Najchętniej poszedłbym na czystą fizykę jednak są tylko dzienne. Inżynierki też są spoko. Anyway, maturkę pisałem w 2012 więc trochę wody upłynęło. Miałem wtedy 78% z podstawy więc nie było źle. Na studiach matma była okrojona.
Szukam jakiegoś podręcznika który nie będzie miał jedynie sucho wyłożonej teorii jak na wikipedii ale też przykładowe, przyzwoicie napisane rozwiązania. Nie jestem pasjonatem matematyki a "teorie wszystkiego" mam zaplanowana na rok 2056 wg mojej filmwebowej listy także ten ...:p.
W zasadzie zdecydowałem się napisać ten temat tylko dlatego ze teraz system edukacji to abstrakcja. Co chwila cos zmnieniaja. Likwidują gimnazja, wydłużają licea. Do tego pandemia. Nie ma mi kto opowiadać co teraz udziwnili na maturach i czy któreś podręczniki nie ulegną dezaktualizacji (a które kupię za ciężko zarobiony hajs xd), z czego teraz się korzysta itd. Ponadto wiele tematów w necie jest starych i może już nie aktualnych. Postanowilem więc zapytać się mądrzejszych ode mnie i którzy są na bieżąco. Dzięki za pomoc ziomeczki i niech moc będzie z wami. Pozdr

P.s. na maturę zdecyduje się raczej za rok bo teraz zostało mi za mało czasu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby przygotowywać się jak na 2021