matura rozszerzona w 5 miesięcy

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
MatU3x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2020, o 13:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 20
Podziękował: 20 razy

matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: MatU3x »

Cześć,
szukałem podobnego tematu ale niestety każda sytuacja jest trochę inna niż moja dlatego też proszę o pomoc.
Na początek kilka słów o mojej sytuacji, podchodziłem kilka lat temu do matury podstawowej z wynikiem około 70%. Po kilku latach zdecydowałem, że chcę podejść do rozszerzenia, ostatnie kilka miesięcy powtarzałem sobie podstawy robiąc cały kurs matemaksa oraz etrapeza z podstawy.
Zaczałem rozszerzenie kilka dni temu, zaczynając od teorii z etrapeza, robiąc zadania z tego działu. Niestety napotkałem problem w postaci tego, że niektóre zadania obejmują materiał trochę "dalszy" a w odpowiedziach jest tylko wynik lub dowód. Wątpię bym się wyrobił pytając co chwila na forach lub znajomych o wskazówki, które czasem ciężko mi ogarnąć.
Plan miałem taki, żeby robić etrapeza+40zadań z danego działu od nich a potem matemaksa+ ewentualnie jak zdążę to jakieś zadania od kiełbasy z rozwiązaniami na tydzień. Czyli jeden dział=jeden tydzień, a jak skończę wszystkie działy to matury z zeszłych lat.
Muszę jednak dokonać pewnych zmian. Chcę zostawić teorie z etrapeza tylko bez zadań bo jak nie ma rozwiązań ani w odpowiedziach ani w internecie to pożera mi to bardzo dużo czasu.Oraz zamierzam zrobić matemaksa. Szukam jednak książki z rozwiązaniami, krok po kroku, które ktoś po takiej przerwie jak ja też ogarnie. Dodam że podstawa szła mi bardzo gładko(poza stereometrią).
Mam dziennie spokojnie 4-5h+, oraz wynik w jaki celuję to 60-70%.
Reasumując poproszę o propozycje książek które warto zakupić, które będą idealne dla samouka oraz będą posiadały poza odpowiedziami ZAWSZE rozwiązania.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Kfadrat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 paź 2018, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 20 razy

Re: matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: Kfadrat »

Dla samouka najlepszą opcją są zbiory zadań ze szkicami rozwiązań. W wersji papierowej idealną pozycją jest zbiór zadań wydawnictwa Omega - każde zadanie ma szkic rozwiązania, czasami nawet na dwa trzy sposoby. W wersji elektronicznej zadania.info.

Razem z kilkoma znajomymi robiliśmy i najniższy wynik, to chyba \(\displaystyle{ 90 \% }\).
MatU3x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2020, o 13:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 20
Podziękował: 20 razy

Re: matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: MatU3x »

Kfadrat pisze: 8 sty 2021, o 11:32 Dla samouka najlepszą opcją są zbiory zadań ze szkicami rozwiązań. W wersji papierowej idealną pozycją jest zbiór zadań wydawnictwa Omega - każde zadanie ma szkic rozwiązania, czasami nawet na dwa trzy sposoby. W wersji elektronicznej zadania.info.

Razem z kilkoma znajomymi robiliśmy i najniższy wynik, to chyba \(\displaystyle{ 90 \% }\).
Dziękuję za odpowiedź, czy to te książki z linka czy tylko jedna z nich?
Przejrzałem zadania.info, mam tylko w związku z nimi pytanie jak wykonywałeś/wykonywaliście te zadania. Widziałem że jest trudność zadań od 1 do 3 gwiazdek, czy wykonywaliście różne czy tylko z 2,3 lub tylko te 3 gwiazdkowe-najtrudniejsze? Albo jakie byś polecił w moim przypadku? Nie chcę wykonywać tylko najprostszych by potem się okazało że robiłem poziom podstawowy...
Polecasz kupić abonament na zadania.info? Widziałem pare postów gdzie ludzie polecają ale jakieiś specjalnej różnicy nie widzę.
Awatar użytkownika
Kfadrat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 paź 2018, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 20 razy

Re: matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: Kfadrat »

czy to te książki z linka czy tylko jedna z nich?
Tak, obie - jedna ma zadania, druga (większa) szkice
jak wykonywałeś/wykonywaliście te zadania. Widziałem że jest trudność zadań od 1 do 3 gwiazdek, czy wykonywaliście różne czy tylko z 2,3 lub tylko te 3 gwiazdkowe-najtrudniejsze? Albo jakie byś polecił w moim przypadku?
Ja wybierałem szkołę średnią, poziom średnie i trudne i po prostu zrobiłem wszystkie. Nie będę ukrywać te trudne już trochę poziomem się rozjeżdżają z obecną maturą, imo średnie w zupełności wystarczą. No i nie wiem jaki jest twój aktualny poziom, ale te średnie, też nie są proste, są takie średnie XD.
Polecasz kupić abonament na zadania.info? Widziałem pare postów gdzie ludzie polecają ale jakieiś specjalnej różnicy nie widzę.
Tak, zadania.info wypuszczają swoje własne matury próbne, a do rozwiązań dostęp mają tylko subskrybenci. Co roku jest około 9 taki próbnych arkuszy wypuszczanych co tydzień w weekend, tuż przed maturą - bardzo fajna rozgrzewka. No i możesz przerobić arkusze z zeszłych lat.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34126
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: Jan Kraszewski »

Nawiasem mówiąc można się spodziewać, że poziom tegorocznej "pandemicznej" matury nie będzie specjalnie wysoki...

JK
MatU3x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2020, o 13:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 20
Podziękował: 20 razy

Re: matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: MatU3x »

Kfadrat pisze: 8 sty 2021, o 23:02
czy to te książki z linka czy tylko jedna z nich?
Tak, obie - jedna ma zadania, druga (większa) szkice
jak wykonywałeś/wykonywaliście te zadania. Widziałem że jest trudność zadań od 1 do 3 gwiazdek, czy wykonywaliście różne czy tylko z 2,3 lub tylko te 3 gwiazdkowe-najtrudniejsze? Albo jakie byś polecił w moim przypadku?
Ja wybierałem szkołę średnią, poziom średnie i trudne i po prostu zrobiłem wszystkie. Nie będę ukrywać te trudne już trochę poziomem się rozjeżdżają z obecną maturą, imo średnie w zupełności wystarczą. No i nie wiem jaki jest twój aktualny poziom, ale te średnie, też nie są proste, są takie średnie XD.
Polecasz kupić abonament na zadania.info? Widziałem pare postów gdzie ludzie polecają ale jakieiś specjalnej różnicy nie widzę.
Tak, zadania.info wypuszczają swoje własne matury próbne, a do rozwiązań dostęp mają tylko subskrybenci. Co roku jest około 9 taki próbnych arkuszy wypuszczanych co tydzień w weekend, tuż przed maturą - bardzo fajna rozgrzewka. No i możesz przerobić arkusze z zeszłych lat.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Jan Kraszewski pisze: 8 sty 2021, o 23:15 Nawiasem mówiąc można się spodziewać, że poziom tegorocznej "pandemicznej" matury nie będzie specjalnie wysoki...

JK
Przypuszczenia czy cos dodatkowego podali? Bo z tego co widzialem to wymagania tylko zagmatwali i wcale nie robi to sprawy latwiejszej.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34126
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: Jan Kraszewski »

MatU3x pisze: 9 sty 2021, o 00:45Przypuszczenia czy cos dodatkowego podali? Bo z tego co widzialem to wymagania tylko zagmatwali i wcale nie robi to sprawy latwiejszej.
Co to znaczy "zagmatwali"? Nie chce mi się dokładnie porównywać nowych wymagań ze starymi (to raczej zajęcie dla Ciebie), ale lektura wyraźnie sugeruje, że wymagań jest mniej - zobacz np., ile zadań z zostało uznanych za niezgodnych z nowymi wymaganiami. Ergo wymagań jest mniej.

JK
MatU3x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2020, o 13:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 20
Podziękował: 20 razy

Re: matura rozszerzona w 5 miesięcy

Post autor: MatU3x »

Dziękuję za linki, zaraz przejrze. Pytałem bo oglądałem film matemaksa gdzie porównał wymagania rozszerzenia i w skrócie wyszło że wymagań jest mniej ale ucięli te najprostsze i pewne rzeczy które i tak z procesu nauki trzeba będzię się nauczyć.
Chociaż nie ukrywam, że nie narzekałbym gdyby matura była prostsza, kwestia taka, że powtarzam sobie to wszystko nie tylko w celach maturalnych ale pod kątem studiów.
Pozdrawiam

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Jan Kraszewski pisze: 9 sty 2021, o 01:03
MatU3x pisze: 9 sty 2021, o 00:45Przypuszczenia czy cos dodatkowego podali? Bo z tego co widzialem to wymagania tylko zagmatwali i wcale nie robi to sprawy latwiejszej.
Co to znaczy "zagmatwali"? Nie chce mi się dokładnie porównywać nowych wymagań ze starymi (to raczej zajęcie dla Ciebie), ale lektura wyraźnie sugeruje, że wymagań jest mniej - zobacz np., ile zadań z zostało uznanych za niezgodnych z nowymi wymaganiami. Ergo wymagań jest mniej.

JK
PS Proszę wybaczyć, uwielbiam słowotwórstwo, niestety nawet sobie często z tego nie zdaję sprawy :(
ODPOWIEDZ