Matematyka podstawowa czy rozszerzona?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
mexitag
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21

Matematyka podstawowa czy rozszerzona?

Post autor: mexitag »

Czesc

Nie mam doswiadczenia z matematyka wiec ciezko podjac mi decyzje, ktorej bede pewien w 100%. Sprawa wyglada tak, ze bede probowal w rekrutacji na studia wojskowe, mature mam napisana na okolo 60% - podstawa. To najprawdopodobniej powinno wystarczyc na kierunek, ktory mnie interesuje(informatyka lub cyberbezpieczenstwo), ale wole jednak z jednej strony zwiekszyc swoje szanse na sukces, z drugiej przypomniec sobie material, bo z tego co widzialem, to bede mial bardzo duzo matmy, przyda sie jakas baza matematyczna zrobiona wczesniej.

Matematyka rozszerzona jest punktowana x2. Do matury mam zaledwie 5 miesiecy. W zwiazku z tym zastanawiam sie czy wybrac podstawe czy rozszerzenie. Moje rozwazania wynikaja stad, ze arkusz z matmy podstawowej, teraz po kilku latach od matury, bez zadnej nauki jestem w stanie zrobic na te 50-60%, wydaje mi sie, ze do maja jestem w stanie to ogarnac na 80-100%. Nie mialem natomiast stycznosci z rozszerzeniem - nie wiem czy jestem w stanie w takim czasie osiagnac wynik rzedu 40-50% lub wyzej. 5 miesiecy to malo czasu, do tego pracuje i sporo trenuje, praktycznie codziennie po ok.2h. Na nauke matematyki jestem w stanie przeznaczyc okolo 1.5-2h dziennie.

Chcialbym zapytac osoby, ktore maja wiecej doswiadczenia z przedmiotem - ktory poziom Wy byscie wybrali przy moich zalozeniach? Jak najwyzszy wynik w 5 miesiecy po 1.5-2h nauki? Nastawienie pod mature - bo chyba i tak przerobie wiekszosc materialu, ktory bedzie tym podstawowym wymaganym do rozpoczecia analizy, algebry i m.dyskretnej. Prawdopodobnie moglbym przerobic kurs maturalny eTrapez oraz dwie czesci zbioru zadan A.Kielbasy do podstawy.

Prosze o podpowiedz, pozdrawiam!

P.S. Chodzi mi o wyjscie, ktore bedzie bardziej korzystne punktowo, bo i tak bede musial przerobic ta matme w miare zadowalajaco, studia beda ciezkie, mocno matematyczne - po maturze do pazdziernika bede lecial dalej i tutaj juz prawdopodobnie rozszerzenie, moze nawet podstawy analizy, algebry. Pytanie dotyczy rozwiazania, ktore jest bardziej rozsadne pod wzgledem tego jak mozna sie przygotowac do matury w tym czasie.
Awatar użytkownika
Kfadrat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 paź 2018, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Matematyka podstawowa czy rozszerzona?

Post autor: Kfadrat »

Miałem podobną sytuację, tylko, że z językiem polskim - podstawa miała przelicznik \(\displaystyle{ 0.6}\), a rozszerzenie \(\displaystyle{ 1.0}\). Udało mi się napisać rozszerzenie na \(\displaystyle{ 70 \% }\) - lepiej niż podstawę XD

A co do twojej sytuacji, to nie wiem jak bardzo kumaty jesteś z matmy, ale na pewno po przerobieniu całego materiału z rozszerzenia, podstawa powinna wydawać ci się prosta, więc nawet w razie niepowodzenia, i tak powinieneś być w stanie uzyskać dobry wynik z podstawy.
ODPOWIEDZ