Rozszerzona matura na 90%

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Roley55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2019, o 00:07
Płeć: Mężczyzna
wiek: 17

Rozszerzona matura na 90%

Post autor: Roley55 »

Czesc.
Jestem uczniem dugiej klasy liceum o profilu mat-fiz, a wiec juz w 2021 roku zdaje mature rozszerzona z matematyki. Chcialbym ja zdac bardzo dobrze, tj na 90-100%.
Na chwile obecna mam w planach przerobic 12 roznych zbiorow:
-Kielbasa dwie czesci
- Zbior Andrzeja Kielbasy z geometrii
-Aksjomat 2015
-Zbior Marii Romanowskiej na dowodzenie i zwykly
- Zbior Kulmy na dowodzenie i zwykly(jak zdac mature z matematyki na poziomie rozszerzonym?)
- Teraz Matura 2020 oraz zbior "Dlaczego?" z Nowej Ery
- Niebieski zbior z podkowy(matura od 2010)
- "Zbiór zadań z matematyki dla kandydatów na wyższe uczelnie" Gdowskiego
W dodatku chcialbym jeszcze przerobic ok. 70 arkuszy rozszerzonych, razem do matury powinienem przerobic ~10000 zadan.
Jestem juz w trakcie robienia tych zbiorow, przerabiam takze tematy z podrecznika "do przodu", tak, aby do kwietnia znac caly material.
Nie wiem jednak, czy warto poswiecic czas na niektore z tych pozycji.. Moj nauczyciel uwaza, ze zbior Dariusza Kulmy jest raczej dla uczniow slabszych. Chcialbym zoptymalizowac moja prace, aby wynik byl jak najlepszy, dlatego moje pytanie brzmia: Czy po przerobieniu tych zbiorow jestem w stanie osiagnac taki wynik? Czy moze zamienic ktorys z tych zbiorow na inny, lepszy? Macie jakies propozycje, polecone ksiazki? Co jeszcze moglbym zrobic, aby rzeczywiscie osiagnac ~90% ?

Jesli chcecie, mozecie tez napisac, w jaki sposob wy sie przygotowujecie, jesli jestescie w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Rozszerzona matura na 90%

Post autor: VirtualUser »

Z kiełbasy warto zrobić raczej tylko geometrie, resztę olać, szkoda czasu. Aksjomat jest super, zbiory romanowskiej na dowody pomagają wyćwiczyć schematy maturalne. Zbiór kulmy olej, zadanie są za proste - autor robi dobry PR i reklame ale jego zbiór reprezentuje bardzo niski poziom. Teraz matura jest bardzo fajny zbiorkiem - polecam zarówno zrobić niebieski jak i tą wersje z samymimi arkuszami. Zbioru "Dlaczego?" nie znam, być może go nie było w 2k18. Gdowskiego nie przerabiałem, za to przerabiałem trochę innych pozycji (trochę zbiorów i serwis zadania.info). Do swojej matury klepłem łącznie 22k zadań w tym 13k z matmy - jeśli lubisz zawodowo i na czas grzać zadania to polecam ten tryb życia ale uważaj na jedną rzecz - jakość > ilość, nie oszukuj sam siebie nabijając zadania bez zrozumienia.

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Z fajnych zbiorów pomagających przećwiczyć schematy to jest sobie taki zbiór "Omega" - moim zdaniem 100x lepszy niż kiełbasa - przelatuje przez wszystkie motywy na maturze a to bardzo gruba pozycja. No i klasycznie polecam wszystkim Ars Mathematica - lepszego zbioru nie znajdziecie. Co do arkuszy to arkusze z wydawnictwa pazdro nie raz rozwaliły mnie na łopatki - potrafią sporo nauczyć.
Szustarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 10 mar 2018, o 18:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Rozszerzona matura na 90%

Post autor: Szustarol »

Osobiście przygotowywałem się z ~4/5 zbiorów, zacząłem pod koniec 3 klasy technikum, gdzie wcześniej nie robiłem z matematyki zupełnie nic, głównie Kiełbasa i Nowa Era, a maturę napisałem na 100%, więc uważam, że 12 zbiorów to dużo za dużo. Jeśli jesteś zainteresowany matematyką to ogarnij dobrze maturalne rzeczy i zajmij się np. Algebrą liniową bądź Analizą (od Stankiewicza, Banasia i tym podobnych), to przygotujesz sobie dobre fundamenty pod studia, jednocześnie nie tracąc czasu i cały czas utrwalając wiedzę maturalną. Mimo to w odróżnieniu do przedmówcy uważam, że Kiełbasa to porządny zbiór, niektóre zadania potrafią zaskoczyć, ale bez wątpienia to on mnie najbardziej przygotował pod maturę.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22206
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Rozszerzona matura na 90%

Post autor: a4karo »

VirtualUser pisze: 14 gru 2019, o 22:40 Do swojej matury klepłem łącznie 22k zadań w tym 13k z matmy - jeśli lubisz zawodowo i na czas grzać zadania to polecam ten tryb życia ale uważaj na jedną rzecz - jakość > ilość, nie oszukuj sam siebie nabijając zadania bez zrozumienia.

Ooops, matematyką zajmuje się od 55 lat, w tym zawodowo od ponad 40,ale takiej ilości zadań nie przerobię choćbym żył sto lat
I nie wiem czy podziwiać?
ODPOWIEDZ