Matura Próbna z Matematyki Poziom Podstawowy

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7910
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

Matura Próbna z Matematyki Poziom Podstawowy

Post autor: janusz47 »

W dniu dzisiejszym uczniowie klas maturalnych pisali egzamin próbny z matematyki.

Arkusz egzaminu można ściągnąć ze strony Wydawnictwa OPERON

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Matura Próbna z Matematyki Poziom Podstawowy

Post autor: Niepokonana »

Ooo, to było dziś u mnie w szkole.
Wydaje się ciut za łatwe... Ale może się mylę.
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Matura Próbna z Matematyki Poziom Podstawowy

Post autor: VirtualUser »

operon uchodzi za łatwe próbne, moim zdaniem to błąd, maturzyści potem liczą na podobny poziom na egzaminie
szw1710

Re: Matura Próbna z Matematyki Poziom Podstawowy

Post autor: szw1710 »

Moim zdaniem zadania były na przyzwoitym poziomie, pasującym do podstawy (rozszerzenia jeszcze nie robiłem). Jedno z zadań było nieprecyzyjnie sformułowane (funkcja liniowa \(f(x)=(m^2-3)x+2\) jest rosnąca wtedy, gdy..., czyli jeśli \(m\) spełnia jakiś warunek, to \(f\) rośnie).

Właśnie, to wtedy, gdy. Otóż jeśli \(m\in\bigl(\sqrt{3},+\infty\bigr)\), to \(f\) jest rosnąca i jest to warunek dostateczny wyrażony odpowiedzią D. Odpowiedź B daje warunek konieczny i dostateczny. Układający zadanie powinni napisać ... wtedy i tylko wtedy, gdy ... W każdym razie ze względów pragmatycznych należy zaznaczyć B. :)

Osobiście dla mnie najciekawsze było zadanie ostatnie. I znowu: w kluczu zakłada się milcząco, że w kartonach jest po tyle samo róż. Nie napisano w temacie zadania takiego założenia. Można było jednak rozwiązać zadanie bez niego. Oparłem się na średniej liczbie róż w każdym kartonie.
ODPOWIEDZ