Przygotowanie do poprawy matury rozszerzonej

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
polskipolak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 12:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Przygotowanie do poprawy matury rozszerzonej

Post autor: polskipolak »

Siemka,
to mój drugi post na tym forum, pierwszy był przed maturką którą pisałem w tym roku po raz pierwszy. Wasze rady przydały się i nie poszło mi źle, ale mimo to, że myślałem, że matma pójdzie mi najlepiej ze wszystkich rozszerzonych przedmiotów, to okazało się wręcz przeciwnie. Egzamin rozszerzony w tym roku był łatwy, ale mimo to uzyskałem tylko 62%. Wynik mnie zaskoczył, bo myślałem z pewniaków, że będę miał minimum 70%, lecz po wglądzie w OKE okazało się, że w jednym zadaniu doszedłem do wyniku w sposób, który bez komentarza dawał tylko 1 na 3 punkty, a w innym dowodowym potwierdziłem tezę na podstawie rozwiązania z błędem rachunkowym, co oczywiście przekreśliło je całe (zdziwiło mnie to o, tyle że zapewne szansa na potwierdzenie tezy przy losowo wstawionym błędzie rachunkowym jest bardzo mała ;D).
W każdym razie do sedna. Tamte dwa powyższe błędy były z mojej głupoty i nieuwagi, więc moje realne umiejętności na egzamin rozszerzony w tym roku oceniam na około 70%. Moim głównym problemem jest brak biegłości obliczeniowej — wszystkie zadania z matury umiałem zrobić, lecz zabrakło mi czasu.
W przyszłym roku chciałbym przystąpić do poprawki matury rozszerzonej i zaliczyć ją na 94-100%. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że może zdarzyć się taki egzamin, w którym tyle nie wykręciłby i nauczyciel, gdyż zadanie może najzwyczajniej nie podejść, lub być bardzo nietypowe. Wydaję mi się, że ustawienie takiego celu zmotywuje mnie oraz że mam realną możliwość jego osiągnięcia — moja obecna wiedza jak na poziom matury jest już dosyć duża, muszę popracować nad biegłością obliczeniową, oraz nad dogłębnym zrozumieniem całego materiału.
Jak polecalibyście mi się za to zabrać? Słyszałem, że zbiory Kiełbasy są w porządku, więc może coś z tego? Raczej na żadne kursy stacjonarne, ani internetowe nie patrzę gdyż są one zazwyczaj na niższym poziomie.
Dziękuje bardzo za wszelką pomoc
MlodyMatematykAmator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 16 razy

Przygotowanie do poprawy matury rozszerzonej

Post autor: MlodyMatematykAmator »

Kiełbasa jest bardzo dobry, polecam również nowy zbiór OMEGA - zadania maturalne razem z rozwiązaniami. Korzystałem też ze zbioru zadań Kurczaba. Oczywiście obowiązkowe starsze arkusze oraz stare arkusze próbne, jest też wiele ciekawych zadań na zadania.info. Przede wszystkim codziennie coś trochę robić, w weekendy trzaskać zadania przynajmniej 4 godziny. To trening czyni mistrza i tworzy automatyzmy.
ODPOWIEDZ