Dobry zbiór zadań na maturę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
holdovillage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2015, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: holdovillage »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do Was pytanie, otóż chciałbym się dobrze przygotować do matury rozszerzonej z matematyki tak więc zwracam się do Was z pytaniem czy jest sens kupować np. Matura 2016. Repetytorium. Matematyka. Zakres rozszerzony. ZDASZ.TO, czy może lepiej kupić Matura z matematyki 2015 - ... Poziom podstawowy i rozszerzony Andrzeja Kiełbasy? Cenowo wygląda to podobnie, lecz nie wiem od czego warto zacząć. Proszę Was o poradę. Jestem bardzo przeciętnym uczniem z matematyki 40-50% z próbnej matury rozszerzonej.
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: leg14 »

Nie znam tego repetytorium, ale Kiełbasę chwali sobie każdy.Ja osobiście przy przygotowaniach do matury korzystalem tylko z niego.
Maciek0921
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2015, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Maciek0921 »

Witam, chcę zakupić zbiór zadań i z tego co wyczytałem to najbardziej pasowałby mi zbiór A.Kiełbasy, jak zresztą prawie wszystkim tutaj. Jednak zainteresował mnie również zbiór Matematyka 2015 zadań z pełnymi rozwiązaniami. Przygotować będę się przede wszystkim pod poziom rozszerzony więc jeżeli wybrałbym 2 opcję to właśnie część z p. rozszerzonego. Możecie napisać, z którą lepiej się przygotować oraz jakieś różnice między nimi? Czy w tym zbiorze 2015 zadań rzeczywiście wszystkie są rozwiązane krok po kroku? I czy w przypadku zbioru kiełbasy rozwiązania są tylko do zadań wprowadzających czy do maturalny również?
Ania221
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1923
Rejestracja: 30 lis 2013, o 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 326 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Ania221 »

Zbiór Kiełbasy składa się z 2 części, w każdej części jest powyżej 1000 zadań, czyli razem ponad 2000 zadań.
Część dość łatwych i do szybkiego zrobienia. Ale i tak jest to sporawy.
Teraz Matura wyd Nowa Era zawiera mniej zadań, powiedziałabym, że są one kwintesencją tego, co trzeba umieć.

Tak wiec, dla osób słabszych, które chcą powtórzyć materiał od podstaw, a jednocześnie są gotowe /są w stanie przerobić 2000 zadań, polecałabym zbiór Kiełbasy.

Dla osób z opanowaną pewną podstawą (czyli mniej więcej opanowanym materiałem z 1 i 2 klasy), i takich, które mogą się zniechęcić po spojrzeniu jak dużo zadań jest do zrobienia, myślę, że lepsza jest Nowa Era.

Oba zbiory uważam za bardzo dobre.
Maciek0921
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2015, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Maciek0921 »

Hmmm, nad maturą z Nowej Ery też się zastanawiam, ale moje pytanie dotyczyło innego zbioru czyli "Matematyka 2015 zadań z pełnymi rozwiązaniami" - .
holdovillage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2015, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: holdovillage »

Dobra, po dzisiejszej dołującej maturze z matematyki zamówiłem książkę A. Kiełbasy. Mam nadzieję że znajdę motywacje i podejmę się rozwiązywania zadań Trzymajcie kciuki!
Klauduska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2015, o 14:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Klauduska »

Witam, miałam małą przerwę w nauce matematyki, ale generalnie ogarnęłam sobie już podstawę. Mam zamiar zdawać rozszerzenie z matematyki i zależy mi na bardzo dobrym repetytorium/zbiorze zadań, które przygotują mnie do nowej matury w przyszłym roku.
Qyeal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 16:34
Płeć: Kobieta
Podziękował: 17 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Qyeal »

Witam, jaki polecacie zbiór zadań do rozszerzonej , arkusze, po przerobieniu Kiełbasy podstawa+rozszerzenie?
macikiw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 28 lis 2012, o 16:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Daleko
Podziękował: 39 razy
Pomógł: 4 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: macikiw2 »

Zbiór zadań OMEGA Irena Ołtuszyk, Marzena Polewka.
Około 1200 standaryzowanych zadań z gotowymi rozwiązaniami. Zrobisz wszystkie będziesz miał 100%, jak się nie pomylisz w dodawaniu .
Trudny jest ten zbiór, ale wyczerpuje większość możliwości jakie mogą się pojawić. Także polecam.
A co do teorii to najlepiej korzystać z książek szkolnych, bo materiał nie będzie wykraczał poza nie, natomiast w innych książkach zauważyłem że jest sporo raczej nieprzydatnych informacji.
nebhe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2015, o 18:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: nebhe »

Jako że jestem kilka dni po maturze to pozwolę się trochę wypowiedzieć. Mam cztery zbiory do matematyki rozszerzonej: aksojmat, zbiór matematyka wydawnictwa omega, kiełbasa nowa cz 1, kiełbasa nowa cz 2. Przerobiłem wszystkie testy z aksojmatu, większość zadań rozszerzonych z obydwu części kiełbasy oraz trochę z wydawnictwa omega. Koniec końców okazało się że żadnego zadania którego nie umiałem rozwiązać, a które się nauczyłem na maturze się nie pojawiło. Osobiście dla osób które radzą sobie przeciętnie z matematyką polecam na początek wszystkie arkusze z poprzednich lat jakie tylko się uda znaleźć, testy z aksjomatu (niektóre osta zadania można sobie darować bo nigdy się nie pojawią na maturze ze względu na dość wysoki poziom trudności niektórych ostatnich zadań) ale sam zbiór robi się przyjemnie. Dla osób które już czują się trochę pewniej polecam Kiełbasę, oczywiście robić tylko zadania rozszerzone te z z którymi mielibyście problemy a nie każde oznaczone jako rozszerzone. Dla osób już dobrych z matematyki piszących matury na ok 60-75% a liczą na coś więcej na maturze, polecam zbiór zadań z wydawnictwa omega, niektóre zadania są tam trochę dziwne, aczkolwiek zbiór nie należy do najprostszych. Z tych trzech jest to najtrudniejszy zbiór w moim odczuciu. Dla osób które jeżdżą na konkursy matematyczne i nie radzą sobie na nich wyśmienicie, aczkolwiek utrzymują dobry poziom i zaliczają może bez miejsc 'medalowych' finały, 2 etapy itd polecam się po prostu wyczilować bo raczej nie będziecie mieli problemu z maturą, a zadania których się nauczycie robić z tych zbiorów raczej się nie trafią na maturze bo będą zbyt ciężkie dla innych uczniów. Jeszcze ze swojej strony mogę dodać że działy na które bym zwrócił szczególną uwagę to: funkcja kwadratowa, wielomiany, ciągi, optymalizacja, geometria analityczna oraz dowody na liczbach rzeczywistych oraz figurach płaskich, bo z tych działów skłąda się zazwyczaj ponad połowa matury. Powodzenia w nauce przyszłym maturzystom, może ktoś skorzysta z porad.
julia22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2018, o 12:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: julia22 »

Hej. Bardzo proszę o polecenie jakiejś serii podręczników, w których znajdę cały materiał licealny w rozsądnej kolejności, przykłady rozwiązywania zadań. Proszę także o wskazanie jednego - dwóch zbiorów zadań, które pomogą przygotować mi się do matury.

Czy podręczniki z serii:

Kod: Zaznacz cały

https://pazdro.com.pl/matematyka,239


Są ok?

I ten zbiór zadań:
... ,ksiazka-p

Jak z nim pracować? Przerobić najpierw wszystkie zagadnienia z podręczników i zbioru zadań skorelowanego z podręcznikiem a następnie ten zbiór zadań czy może zostawić zbiór zadań i zrobić go dopiero po przerobieniu całego materiału z podręczników i zbiorów zadań Oficyny Edukacyjnej? Pozdrawiam Julia
squared
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1017
Rejestracja: 21 mar 2009, o 11:11
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 167 razy
Pomógł: 152 razy

Re: Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: squared »

Jeśli przygotowanie się od zera, nie jako powtórki, tylko od początku. To Pazdro: podręcznik + zbiór zadań to dobry pomysł.

Jeśli masz częściowo opanowany materiał licealny to Kiełbasa idealna , jako powtórzenie do matury.
Angela01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2018, o 22:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Angela01 »

Hej. Podreczniki i zbiory zadan Oficyny Edukacyjnej PR, zbiory Kielbasy PR i ARS Mathematica wystarcza do przygotowania sie do matury rozszerzonej? ARS robic po Kielbasie? Podobno trudniejsze zadania
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: VirtualUser »

Kiełbasę sobie odpuść.
Tutaj się na temat zbiorów wypowiedziałem: https://www.matematyka.pl/433970.htm
Angela01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2018, o 22:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Angela01 »

A ogólnie polecasz bardziej podręczniki Oficyny Edukacyjnej czy Nowej Ery Prosto do matury?
ODPOWIEDZ