Dobry zbiór zadań na maturę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: kamil13151 »

Tuneowa pisze:Wiecie może czy w Kiełbasie "2012, 13, 14" jest pozaznaczane które zadania są do podstawy a ktore do rozszerzenia?
Jest, jednak polecam przerobienie obu poziomów. Jeśli jednak przeczytasz treść i będziesz pewna w 100%, że wiesz jak zrobić to możesz ominąć.

Co do poziomu trudności to na początku możesz mieć problem (ale nie musisz, nie wiem jakie masz umiejętności), jednak z czasem przyzwyczaisz się.
Tuneowa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2013, o 08:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Krotoszyn

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Tuneowa »

Kamil, czy jest to konieczne? Czy jak przerobie tylko poziom podstawowy to moge spodziewać się gorszego wyniku na maturze?
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: kamil13151 »

Tuneowa pisze:Kamil, czy jest to konieczne? Czy jak przerobie tylko poziom podstawowy to moge spodziewać się gorszego wyniku na maturze?
Ale startujesz do poziomu rozszerzonego?
Tuneowa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2013, o 08:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Krotoszyn

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Tuneowa »

Na dzień dzisiejszy nie. Chce przerobić to co jest do podstawy i zobaczyć jak się wyrobie,ewentualnie później zabrać się za zadania z rozszerzenia. I dlatego pytam czy zadania do samej podstawy mi starczą, gdy będe podchodzić tylko do podstawowej
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Kacper20 »

Ehm. Ja radzę wziąć się za rozszerzoną. Są ludzie, którzy stawiają na podstawę tylko i uzyskują te 90 kilka procent, bo co to za problem zrobic 30 matur i tyle wycisnąć? Te zadania są faktycznie o miernym poziomie(jak i rozszerzenie zresztą ostatnio) i żaden prestiż to napisać na te 90%. Tym bardziej, że na każdej dobrej uczelni i na oblegane kierunki bez rozszerzenia ani rusz. Ale to Twoja decyzja
mateka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2013, o 09:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: mateka »

Czy ja dobrze myślę, że książki A. Kiełbasy 2009-2010 niczym nie różnią się od tych 2010-..., 2012-2013-2014? Ilość zadań na okładce wskazuje na to, że jest ich tyle samo, a nie było chyba żadnych zmian odnośnie matury z matematyki w tych latach, prawda?
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: krystian1863 »

Nie ma tam większych różnic, rób z takich jakie masz.
Awatar użytkownika
EmEm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2013, o 01:25
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: EmEm »

Witam. Moj problem polega na tym ,że ja jako rocznik 1996 bede pisal jako pierwszy nowa mature.I myslicie czy moge smialo kupic zbiory kielbasy 2012/13/14 czy lepiej bedzie jak poczekam az wyjdzie 2015?bo chcialbym sie zaczac juz przygotowywac wiec nie wiem czy jak wyjdzie 15 to nie bedzie za pozno.Wie ktos moze kiedy sie mozna spodziewac wersji 2015?:)
squared
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1017
Rejestracja: 21 mar 2009, o 11:11
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 167 razy
Pomógł: 152 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: squared »

Powinieneś się wstrzymać z zakupem. Matura w roku szkolnym 2014/2015 będzie poszerzona o kilka zagadnień np. pochodne czy granice, których w ostatnich latach na egzaminie nie było. Zatem nowa "Kiełbasa" będzie inna od poprzednich.
Awatar użytkownika
EmEm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2013, o 01:25
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: EmEm »

Okej dziekuje za odpowiedz.Czyli w takim razie nowej kielbasy mozna sie spodziewac gdzies dopiero we wrzesniu 2014?Nie bedzie troche malo czasu na przerobienie calego materialu?
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: VillagerMTV »

Zawsze możesz do tego czasu korzystać z innych książek bądź przerabiać arkusze z poprzednich lat + jakieś zadania z całek i pochodnych.
Awatar użytkownika
EmEm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2013, o 01:25
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: EmEm »

A myslisz czy dobrym rozwuazaniem jest w moim przypadku kupienie jakiejs starej czesci kielbasy np 2005(moze znajde w antykwariacie wiec nie bede musial sie za bardzo wykosztowywac)Wtedy bym robil zadania z tej starej ksiazki az do wyjsciq na swiat kielbasy 2015
VillagerMTV pisze:+ jakieś zadania z całek i pochodnych.
Mysle ze z tym sie wstrzymam do 3 klasy bo obawiam sie ze moja wiedza z matmy nie jest na takim poziomie zeby to zrozumiec:)
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: VillagerMTV »

Jeśli znajdziesz jakąś tanią to myślę, że dobry. Nie wydaje mi się, żeby książka zmieniła się diametralnie, więc część zadań się będzie powtarzać. Będziesz już miał część książki przerobionej.

Podstawy pochodnych i całek nie są trudne. Ale skoro nie czujesz się na siłach to skup się na tym co znasz. Ćwicz. Rób zadania. Nie pozwól na zaległości.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: krystian1863 »

Masz dwie opcje kup kiełbasę np. z 2005 albo kup najnowszą a potem uzupełnisz sobie braki z analizy.
Awatar użytkownika
EmEm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2013, o 01:25
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: EmEm »

Wybiore chyba opcję nr.1, ponieważ uważam ,że w zbiorach 2005/6/7/8/9 itd nie ma az tak duzych zmian aby musiec kupowac nowa ksiazke 2012/13/14 za 25zł(czesc nr 1, czesc nr 2 pewnie podobnie kosztuje). A jak wyjdzie 2015 to kupie ja i jesli starczy czasu to przerobie całą;)
ODPOWIEDZ