Dobry zbiór zadań na maturę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
mateka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2013, o 09:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: mateka »

krystian1863 pisze:Nie ma tam większych różnic, rób z takich jakie masz.
Tak myślałem.
Dzięki.
niezdecydowany1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 18:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 4 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: niezdecydowany1 »

Czy rozsądnym podejściem będzie robienie tylko zadań rozszerzonych z kiełbasy ? Dopiero zacząłem ten zbiór i nie wiem czy się wyrobię, jakieś rady ?
95Villain95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 4 paź 2013, o 20:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kosmos
Podziękował: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: 95Villain95 »

Witam, czy jeśli posiadam zbiór kiełbasy część 1 i 2 wydanie 2006, to lepiej zakupić najnowsze- ... 6364C.JPEG , czy to nie ma kompletnie żadnego znaczenia?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, o 00:42 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
tomekl18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2013, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lublin

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: tomekl18 »

Witam, rowniez zdaje matme rozszerzona z tym ze mature podstawe mam na 88% a do studiow potrzebne mk 80%> z rozszerzenia i mam tylko zbiory kielbasy. Do matury bede sie uczyl tylko sam, wiec mysle ze jakies ksiazki powinienem jeszcze nabyc.. Mozecie mi cos polecic? Przydal by mi sie jakis podrecznik z suuper wyjasniona teoria ale szukam i dalej nie wiem co kupic, ktory jest najlepszy ;/
Nemoris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2013, o 23:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Nemoris »

Hej

Obecnie przerabiam zbiorki Kiełbasy (dopiero zacząłem a mature pisze w maju).Każdy tu piszę że sumienne przerobienie tego zbioru daje duże szanse na napisanie matury wysoko.Tylko że sumienne tzn. jak? Chodzi mi głównie o to po jakim czasie zalecacie sięgać po gotowe rozwiązanie w przypadku kiedy się nie potrafi samemu czegoś wymyślić?

Pozdrawiam.
ZaiThu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:00
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: ZaiThu »

Powiem Ci jak ja go przerabiam, już od lipca. Najpierw solidna teoria z książek / internetu, a potem biorę się za zadania. Te najprostsze tylko czytam, w myślach ogarniam jakbym to zrobił i lecę dalej. Przy trudniejszych zastanawiam się z 5-15 minut, jak nic nie wymyślę to patrzę do rozwiązań / szukam po internecie. Zadania które zrobiłem bez żadnej pomocy zaznaczam sobie ołówkiem, te których nie - zostawiam żeby sobie w marcu jeszcze raz je przejrzeć. W ten sposób przerobiłem już prawie całą pierwszą część i połowę drugiej. Robię tak od 5 do 30 zadań dziennie - jak mi się chce. Z próbnej rozszerzonej od operonu miałem 82% - wyłożyłem się tylko na zadaniach z działów których jeszcze nie przerobiłem . Podobnie wyniki mam z innych arkuszy. Zaznaczam, że w szkole mam matme na poziomie podstawowym gdzie 80% uczniów marzy tylko o zdaniu.

Pozdrawiam.
Wbeta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2014, o 20:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Wbeta »

Witam
Przygotowuje się do matury korzystając z książki, matematyka zbiór zadań i zestawy maturalne, wydawnictwa: nowa era (Poziom rozszerzony oczywiście).

Wygląda ona tak:
... 018090.jpg

Moje pytanie brzmi czy ktoś z tej książki kiedyś korzystał w przygotowaniach do matury, co o niej myśli i jak mu poszło
Ogólna ocena i podpowiedź czy może warto przerzucić się jednak na jakąś inną póki jest jeszcze czas.
Może na kiełbasę? Wiem, że nie dam rady przerobić i tego i tego bo nie starczy mi czasu wiec prosze o rade.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 sty 2014, o 21:21 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błąd ortograficzny.
Piotrek172
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Piotrek172 »

Witam,
Mam pytanie czysto teoretyczne. Mam maturę w tym roku i 1,5 działu kiełbasy przerobione, więc mając szkole do 14:30 w ile dałbym rade się wyrobić z kiełbasą? I czy w ogóle bym się wyrobił?
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: krystian1863 »

Rób ile jestes w stanie, nie poddawaj sie, ja przerobilem 2 czesci w 2 miesiace z przerwami, uzupelniajac 2 czesc testami Operonu, gdyz nie zdazylbym jej dokladnie zrobic. W sumie wynik pozwolil mi dostac sie na Eiti Pw, wiec warto sie zmobilizowac.
zamir4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 9 mar 2014, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: zamir4 »

Witam.
W tym roku piszę maturę rozszerzoną z matematyki. Przez całe 6 lat (gimnazjum + liceum) olewałem naukę, bardzo tego żałuję. Ok. dwa miesiące temu wziąłem się do nauki, uczyłem się ok. 2-4h przed sprawdzianami, i jakiś efekt to dało - miałem z próbnej matury rozszerzonej 36% (strasznie głupie błędy robiłem) chodzę do klasy mat-inf, więc siłą rzeczy musiałem przez te trzy lata czegoś się nauczyć, żeby przejść do następnej klasy.
Przechodząc do meritum, postanowiłem ostro zakasać rękawy przez te ~~ 60 dni. W tygodniu mam 9h normalnych matematyk w szkole ( 5h lekcyjnych + 4h wyrównawczych) , 4h spotkań z korepetytorem i sam sumiennie min. 3h dziennie będę się uczyć. Nie chodzi mi o to, czy dam radę zdać na 70% bo wierzę, że dam radę! Moje pytanie brzmi następująco : Jaką taktykę obrać? Obecnie, przerobiłem przez te trzy dni, dwa działy z I tomu Kiełbasy, i nie natrafiłem na żadną trudność (wiem, że pewnie są to dwa najłatwiejsze działy, które są "wstępem" do pozostałych) i dopiero później się zacznie.
Czy przerobienie dwóch zbiorów + matur z operony i cke jest dobrą obraną strategią?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkiej maści podpowiedzi !
Pozdrawiam serdecznie.
bastek7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 paź 2014, o 19:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: bastek7 »

Mam jedno pytanie odnośnie zbioru Andrzeja Kiełbasy, otóż szukałem książki z poziomem rozszerzonym na maturę 2015, lecz znalazłem tylko zbiory z podstawą. Czy taka książka została w ogóle wydana? Jeśli nie to mam kupić po prostu starszą wersję? Z drugiej strony czy ten zbiór będzie odpowiedni do przygotowywań? Co myślicie o książkach wydawnictwa aksjomat? Znalazłem wersję rozszerzoną na 2015 rok i dość pozytywne opinie. Co myślicie?
ariesovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 18:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: ariesovsky »

bastek7 pisze:Mam jedno pytanie odnośnie zbioru Andrzeja Kiełbasy, otóż szukałem książki z poziomem rozszerzonym na maturę 2015, lecz znalazłem tylko zbiory z podstawą. Czy taka książka została w ogóle wydana?
Na oficjalnej stronie widnieje informacja, że zbiór będzie do kupienia pod koniec października, poniżej załączam adres witryny:

Kod: Zaznacz cały

http://www.2000.com.pl
Kowal96
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: space

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Kowal96 »

bastek7 pisze:Mam jedno pytanie odnośnie zbioru Andrzeja Kiełbasy, otóż szukałem książki z poziomem rozszerzonym na maturę 2015, lecz znalazłem tylko zbiory z podstawą. Czy taka książka została w ogóle wydana? Jeśli nie to mam kupić po prostu starszą wersję? Z drugiej strony czy ten zbiór będzie odpowiedni do przygotowywań? Co myślicie o książkach wydawnictwa aksjomat? Znalazłem wersję rozszerzoną na 2015 rok i dość pozytywne opinie. Co myślicie?
Jak szukasz książek z nową podstawą programową to zobacz sobie „2015 zadań z pełnymi rozwiązaniami” wyd.CKA strona: zadania.pl. Masz wszystkie (2015 sztuk) rozwiązane step by step i tyle w temacie.
matematykiv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 58 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: matematykiv »

Jaki zbiór zadań polecacie na 3 miesiące przed maturą? Ogarniam już cały materiał poza sterometria i rachunkiem prawdopodobieństwa, w niedługim czasie planuję to uzupełnić. Od lipca przerabialem książki pazdro i od września zbiór zadań maturalnych 2015 z nowej ery + trochę zadań z aksjomatu (od nauczyciela, sam aksjomatu nie posiadam). Maturę chciałbym zdać na ponad 80%. Kupić aksjomat czy jest coś bardziej wartego uwagi?
Albercikkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2012, o 15:58
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 18 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Albercikkk »

chciałbym się podszkolić w planimetrii, co sądzicie o ? Może ktoś poleci co innego?
ODPOWIEDZ