Dobry zbiór zadań na maturę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Union
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 6 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Union »

@up, miałem to samo, podróż przez geometrie to lekka droga krzyżowa ( przynajmniej dla mnie ), dlatego rób te zadania których nie rozumiesz, proste ( z podstawy ) staraj się pomijać ( o ile je rozumiesz ). powodzenia
Moni_94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 17 cze 2012, o 14:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Moni_94 »

Ja generalnie większość zadań z podstawy omijam skupiam się na rozszerzeniu a co do pomijania niektórych kwestii to jakoś wg mnie nie jest zbyt dobry pomysł bo nawet jeżeli nie trafi Ci się to na maturze to zaległości i tak prędzej czy później i tak wyjdą i trzeba będzie je nadrobić. A co do geometrii analitycznej to mam te same odczucia jak już mi się wydaje że umiem robić zadania to zaraz wyskoczy jakieś zadanie którego ni jak nie jestem w stanie ruszyć i potrzebuje żeby mi ktoś pomagał po prostu zaprzeć się i starać się robić te zadania bo było nie było to jest walka o naszą przyszłość

Jak to powiedział mój kolega w końcu dobrze zdana matura jest furtką do dostania się na dobre studia i do przyzwoitego startu w życiu
nestil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2013, o 23:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: nestil »

Witam

Wytłumaczcie mi jak to jest z tymi zbiorami zadań Kiełbasy? To znaczy chodzi mi o to, że te zbiory zadań są do poziomu podstawowego lub do podstawy połączonej z rozszerzeniem. Czyli nie ma zbioru typowo rozszerzonego? To znaczy, że zbiorów zadań Kiełbasy są tylko dwie części? Nie wliczając w to tych podzielonych na geometrię i tak dalej?
ghostadv6480
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2013, o 00:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: ghostadv6480 »

Witam!

Mam zamiar w tym roku zdawać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Nie będę się łudzić, obecnie oceniam moje możliwości na : poziom podstawowy - ok. 60-70% , rozszerzony - 0% , a tą drugą muszę zdać na min. ~80%, by dostać się na wymarzone studia

W szkole nie mam w ogóle styczności z materiałem rozszerzonym, więc jestem całkowicie zdany na siebie - na nauczyciela matematyki też nie potrafię polegać, gdyż wg. mnie jest niekompetentny w swojej roli.

W związku z tym jakie książki do indywidualnego uczenia polecacie? Chodzi mi tutaj o naprawdę dobre treści, które wytłumaczyłyby krok po kroku rozwiązywanie trudnych zadań i przyswoiły całkowity materiał potrzebny na maturę rozszerzoną oraz, że -w razie wypadku przestoju na jednym z zadań- miałbym pewność na odszukanie rozwiązania w danej książce.

Uwagę zwróciłem na zbiór autorstwa A.Kiełbasy, czy jeżeli kupię : ... 98314.html,
to mogę być pewny, iż umieszczony jest tam wszystko z poz. podstawowego i rozszerzonego?

Przepraszam, że powtarzam ten wątek ale przeczytałem cały temat oraz przeglądałem inne portale, jednak jedyne do tej pory godne polecenia książki to właśnie powyższy zbiór zadań.
Visioner69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 14 gru 2011, o 18:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zachodniopomorksie
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Visioner69 »

Again and again and again...
Tradycyjnie polecam zestaw niezawodny, takiego nie kupisz nawet w zakupach MANGO! Przygotuje cie on przy odrobinie wlasnej pracy do wynikow: matura podstawowa 100% i matura rozszerzona 90%
(calkiem serio).
W sklad zestawu wchodza:
- A.Kiełbasa Poziom podstawowy i rozszerzony.
- "Testy maturalne MATEMATYKA " wydawnictwo AKSJOMAT- Toruń; "Zestaw testów dla uczniów liceów poziom rozszerzony" (czerwona okladka)

Powodzenia, przyda ci sie, bo przerobienie takiego ogromu materialu w ~3 miesiace jest niemalze niemozliwe. ;]
Maciej94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 11 gru 2010, o 12:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 4 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Maciej94 »

Wszystko jest możliwe, wystarczy tylko uwierzyć. Ale życzę powodzenia!
aprilart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2013, o 13:37
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznan

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: aprilart »

Hej,

Moja sytuacja wyglada nastepujaca.. skonczylam liceum 5lat temu, nie zdawalam matury z matematyki ale 5 na swiadectwie bylo (podstawowa matematyka). Wyjechalam do anglii, i teeraz tydzien temu wrocilam zeby poprawiac mature z biologii i dostac sie na medycyne. Widze ze wymagania sie troche pozmienialy i potrzebna jest matura podstawowa z matematyki na niektore uczelnie, dlatego mysle zeby do niej podejsc, zeby mialo to sens potrzebuje okolo 90% z niej.

Mam 3miesiace zeby tylko sie skupic na tych dwoch przedmiotach, glownie biologia ale matematyke rowniez zamierzam robic, obawiam sie tylko ze to moze byc zbyt trudne, jako ze nie mialam z liceum do czynienia kilka lat. Zrobilam wczoraj mature 2012, i wszystkie zadania zamkniete mialam dobrze (nie pamietajac nic z wiekszosc tematow, poprostu myslac logicznie i podstawiajac wzory z tablicy wzorow ktore mozna miec na maturze), jednak zadania otwartego nie zrobilam zadnego bo nic nie pamietam ;/

I moje pytanie dotyczy przygotowania i realnych szans na zdanie na te 90%.. moge miec korepetycje 2x w tyg maksymalnie a reszte musze sama sie przygotowywac. I jako ze jest malo czasu i nie moge rozwiazywac wszystkich zbiorow itd moje pierwsze pytanie czy wyszedl jakis zbior gdzie sa zadania ktore sie autenatycznie na maturze pojawily posegregowane dzialami? to by znacznie ulatwilo nauke. Do biologii uzywam Witowskiego Nowej Matury, widzialam ze jest cos podobnego z matematyki tylkoze sa ta arkusze od 2002, a matura stala sie obowiazkowa od 2010, slyszalam ze wymagania i zadania sie trochd pozmienialy- uwazacie ze jest sens robic zadania z tego zbioru? czy jest jakis zbior ktory posegregowal dzialami matury od 2010? to by bylo lepsze ale nie spotkalam sie z czyms takim. Pytalam w ksiegarni i najbardzije popularny jest zbior taki zielony (cewa cos tam nie pamietam) i operon - kupilam oba ale za trudne dla mnie sa ;/ wiem ze najlepiej przerobic wiecej niz mniej, no ale jak nie ma mozliwosci to chcialabym jak najbardziej efektywnie czas wykorzystac. Dzis dostane taki bardzo popularny zbior (z czarna okladka) i zobacze jak zadania wygladaja, ale i tak chcialabym przerobic zadania z matury ktora sie pojawila dlatego chodzi mi o taki zbior.. Niestety mam tylko 3 miesiace, wiem ze czasu malo ale warto sprobowac.

Prosilabym o namiar na taki zbior i ewentualne rady..

-- 1 lut 2013, o 13:59 --

chodzi mi o mature podstawowa oczywiscie-- 3 lut 2013, o 18:26 --Moglby ktos cos doradzic jesli o ten podrecznik chodzi? Z gory dzieki!!
rafal9541
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: rafal9541 »

Mam pytanie czy widzieliście gdzieś rozwiązania do zbioru z fizyki Mendla części 2 i 3, do tej pory znalazłem obszerne rozwiązania do zbioru 1. Wiecie coś na ten temat?
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Kacper20 »

Brak:)
Jeśli chodzi Ci o przygotowanie do matury, to jednak polecam porobić trochę innych zbiorów. Przerobiłem całego mendla 1(no, co ciekawsze zadania), jeśli skusisz się na mendla 2 i 3(nowe wersje - tak samo nie polecam robić wszystkich zadań), to szczerze nie sądzę żeby cokolwiek Cię zaskoczyło.
Polecam jeszcze zbiory jak np. Kaczorek(jeśli chodzi o Termodynamikę, prąd, elektrostatykę). Ciekawe, trudniejsze zadania niż w mendlu.
Ale trochę nie na temat, więc pociągnę odnośnie matematyki:
Osobiście uważam Kiełbasę za świetny zbiór. Siadłem, przerobiłem w 2 miesiące część pierwszą(został ostatni dział), drugą część mam w 1/2 przerobioną.
Robienie jednak wszystkich zadań jest dość męczące, bo przyznaję że wiele jest dość trudnych, pomieszanych i odbiegających od obecnych standardów maturalnych, aczkolwiek przerobienie tego zbioru + arkusze na prawdę daje sporo.
Od siebie polecam trochę zadań ze śnieżka dla bardziej ambitnych. Trudne, ale przykładowo: zadanie z ciągów z matury 2012 to zadanie żywcem wyjęte ze śnieżka(nawet dane:)))
pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w maju nam wszystkim:)
rafal9541
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: rafal9541 »

Zależy mi na znacznej poprawie wyników z matury. Moją piętą achillesową jest fizyka i szukam dobrych książek najlepiej z rozwiązaniami, wiem niestety że takich jest niewiele. Mam już mnóstwo materiałów z chomika, ale może wy macie jakieś ciekawe propozycje... Na pewno uwzględnię zbiór Kaczorka, o którym pisał Kacper20. A co do tego zbioru Śnieżka to nigdzie nie mogę znaleźć tej książki, gdzie ją znalazłeś jeżeli mogę wiedzieć?-- 14 lut 2013, o 23:44 --I jeszcze jedno, na forum natrafiłem na tytuł książki Pawłowskiego o"krowie" czy można ją gdzie dostać? Jaki jest tytuł konkretnie?
ziomek41
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2 lut 2013, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podlasie

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: ziomek41 »

Witam czy jest jakaś różnica między zbiorami kiełbasy na rok 2010 a zbiorami na rok 2012,2013,2014 ? Jeśli mam zamiar zdawać maturę za rok.
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Kacper20 »

Kosmetyczna raczej. Coś tam może być jeśli chodzi o błędy, ale nie przejmuj się raczej tym
slapa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2013, o 18:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: slapa »

Czy ktoś z Forumowiczów przerabiał "Zbiór zadań maturalnych i zestawy maturalne. Poziom rozszerzony" Nowej Ery?
Jeśli tak to czy mógłbym prosić o opinię na temat poziomu trudności zadań? Właśnie kończę przerabiać Operon i zastanawiam się, czy warto go kupić, czy raczej zabrać się za arkusze.
Z góry dzięki.
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Kacper20 »

warto. Przerabiam właśnie. Osobiście uważam, że są nieznacznie trudniejsze niż zadania maturalne. Polecam
Zabierz się również za arkusze.
Awatar użytkownika
confetti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2013, o 21:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: confetti »

Mam pytanie, mianowicie w jaki sposób najlepiej rozwiązywać książkę Kiełbasy?
rozwiązuję ja tak, że najpierw sprawdzam odpowiedź a następnie sam próbuję robić.

Czy jest to dobry sposób?
ODPOWIEDZ