Dobry zbiór zadań na maturę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Disnejx86 »

  • A.Rychlewicz R.J. Pawlak M.Fabijańczyk - Matematyka krok po kroku 1,2 (Podrecznik + Zbiorek zadań)
  • A. Kiełbasa - Matura z matematyki 2012 2013 2014 - Część I, II
  • Operon-Testy i arkusze Poziom Rozszerzony M.Orlińska oraz Operon Obowiązkowa matura z matematyki
  • K.Kłaczkow, M.Kurczab, E.Świda - OE Pazdro-Matematyka 1,2 -poziom podstawowy i rozszerzony (Podrecznik i zbiór zadań)
  • Pawłowski Hentyk- Matematyka 1,2 - Rozszerzenie
  • Zdaj maturę - OE Pazdro- Świda, Kurczab
+ teraz sobie pewnie te testy maturalne aksjomat kupie
Jak będziesz w stanie poświęcić po 3 godzinki dziennie to dasz rade z tym co ci wyżej napisałem no i jeszcze może są jakieś dobre publikacje. Jakie jeszcze przedmioty bierzesz na mature?
mrbenek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: mrbenek »

OMG ile tego Ja niestety mogę sobie pozwolić tylko na 1 godz dziennie. Wiadomo, że w weekend więcej, w ferie ostro przysiądę i myślę że od marca zrobi się luźniej w szkole, to poświęcę więcej czasu... Zdaję poza tym fize na roz i też planuje 1 godz dziennie. Wiem że to mało ale co zrobić jak brakuje czasu.
Aha, pamiętaj że ja zdaję w tym roku
Endejk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 4 gru 2011, o 19:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Endejk »

W Kiełbasie jest tego za dużo i nie ma szans żebym to przerobił (nawet samo roz
Po prostu pomijaj łatwe zadania
A.Rychlewicz R.J. Pawlak M.Fabijańczyk - Matematyka krok po kroku 1,2 (Podrecznik + Zbiorek zadań)
A. Kiełbasa - Matura z matematyki 2012 2013 2014 - Część I, II
Operon-Testy i arkusze Poziom Rozszerzony M.Orlińska oraz Operon Obowiązkowa matura z matematyki
K.Kłaczkow, M.Kurczab, E.Świda - OE Pazdro-Matematyka 1,2 -poziom podstawowy i rozszerzony (Podrecznik i zbiór zadań)
Pawłowski Hentyk- Matematyka 1,2 - Rozszerzenie
Zdaj maturę - OE Pazdro- Świda, Kurczab

+ teraz sobie pewnie te testy maturalne aksjomat kupie
Jak będziesz w stanie poświęcić po 3 godzinki dziennie to dasz rade z tym co ci wyżej napisałem no i jeszcze może są jakieś dobre publikacje. Jakie jeszcze przedmioty bierzesz na mature?
A pododno sama Kiełbasa wystarczy 0_0

Ja mam w planach (jestem w 4 rozdziale Kiełbasy) przerobić Kiełbase i arkusze z poprzednich lat. Chce na finanse na SGGW, myślicie ,że się wyrobie ? (dodam ,że pracuje tylko kilka godzin dziennie, a poza tym mam wolne bo byłem na UKSW na ekonomii, ale...UKSW mnie załamało, więc czasu mam dużo ;P) ,co prawda poprawiam jeszcze polski ,ale to 2 - 3 wypracowania tygodniowo i to nie jest jakoś obciążające. Tyle ,że jestem troche przerażony bo...słabo mi idzie xd
mrbenek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: mrbenek »

Endejk- nie będę się wypowiadał czy zdążysz bo sam mam problem z oceną moich przygotowań

To może tak: Jaka książka wg Was przygotuje mnie lepiej do matury roz:
- Kiełbasa
- Aksjomat (czerwona oczywiście)

Oczywiście powyższych w całości nie przerobię, ale cóż...
Oprócz tego mam zamiar przerobić Testy 2012 z Operonu. Co radzicie?
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Disnejx86 »

Omijaj najłatwiejsze zadania to przerobisz .

P.S. Co robiłeś w 1,2 klasie?
mrbenek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: mrbenek »

Hah, w 1 i 2 po prostu materiał z podręczników Pawłowskiego A 3 książek NIE MA SZANS żebym przerobił. Myślę że lepiej skupić się na mniejszej ilości ale lepiej je zrozumieć.
aras014

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: aras014 »

mrbenek pisze:Witam, błagam o jakąś poradę. Mianowicie:
Zdaję maturę na poziomie rozszerzonym i chcę zacząć przygotowania. Tak wiem, zabieram się za to bardzo wcześnie . Wynik jaki mnie interesuje to 75%+. Jaki zbiór plecacie zważywszy że zostało 3,5 miesiąca? W Kiełbasie jest tego za dużo i nie ma szans żebym to przerobił (nawet samo roz). Poza tym nie ma tam bardzo często rozwiązań, a nie mogę zawracać .... co chwila mojemu n-owi. Posiadam zbiorek Operonu 2012 i nawet jest ok. Uważacie że poza tą książką powinienem coś przerobić??? Potrzebuję książki w której nie tylko będzie dobra, ale i będzie miała rozwiązania abym mógł skorygować błędy Co polecacie
Na początku września maturę z rozszerzenia pisałem na około 10%. Przerobiłem cały zbiór zadań operonu 2012. Zajęło mi to 3 miesiące regularnej pracy. Teraz matury piszę na około 70-90% (w zależności jaka trudna się trafi). Rozwiązania do wielu zadań z tego zbioru można znaleźć w internecie, wystarczy wpisać w google treść zadania (zwykle na tym forum, albo na innym ktoś liczył już te zadania). Polecam ten zbiór. Poza tym polecam liczenie starych arkuszy maturalnych. Jest jeszcze dużo czasu, będą ferie, przerwa świąteczna.
mrbenek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: mrbenek »

Więc przerobię Operon 2012+część zad z Kiełbasy z rozszerzenia. Mam nadzieję że starczy mi czasu (i chęci ). Pozdro
jcakov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 16 paź 2008, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 3 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: jcakov »

Witam! Mam taki 'problem', studiowałem sobie spokojnie chemię od paru lat, aż nagle przyśniło mi się że chcę zmienić kierunek, no i do tego potrzebuję zdanej matematyki. A zasady są takie a nie inne, no i muszę ją zdawać na poziomie rozszerzonym. Nie uważam tego za problem, na chemii matematyka się przewijała i zawsze bardzo dobrze mi szło, z tym że katowaliśmy głównie analizę. Jak spojrzałem na arkusze matematyki rozszerzonej z ostatnich lat to się lekko zdenerwowałem - dowody i geometria :O Z tym już od ok. 3 lat nie mam styczności.

Co polecilibyście takiemu staremu koniowi do przygotowań? Na kursy maturalne raczej mnie nie stać(600-1200 pln miesięcznie), poza tym jestem samoukiem i wiem że sobie poradzę. Potrzebowałbym przede wszystkim wiedzieć CZEGO SIĘ UCZYĆ bo program matematyki już dawno wyrzuciłem z pamięci. Jako że chemię rzuciłem ;P to mam sporo czasu na naukę, chciałbym zacząć od podstaw każdego działu, do tego najchętniej nie wydawać za wiele pieniędzy na podręczniki(choć oczywiście jeśli jakość uzasadni wydatek to go poniosę).
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: major37 »

Masz 12 stron o dobrym zbiorze więc sobie poczytaj to na pewno coś znajdziesz
jcakov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 16 paź 2008, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 3 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: jcakov »

Zacząłem męczyć Kiełbasę pomimo rozbieżnych opinii i nie narzekam. Pewne rzeczy się fajnie przypominają po latach
damS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 18:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 38 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: damS »

Czy może w zborach do matmy z Operonu są pełne odpowiedzi ? (coś takiego jak w zbiorach od fizyki)

Jakie polecacie zbiory z matmy które zawierają pełne odpowiedzi ? Szukam takowych i nie mogę nic znaleźć.
aras014

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: aras014 »

Odpowiedzi są tego typu:
A więc mniej więcej wiadomo, jakim sposobem zadanie rozwiązywać (minusem jest to, ze przedstawiony jest tylko jeden sposób rozwiązania zadań). W razie problemów masz forum
fuzzgun

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: fuzzgun »

Pełne odpowiedzi znajdziesz w zbiorze zadań A.Nowoświat,R.Bartłomiejczyk. Wydawnictwo CKA. i w Zestawach maturalnych H. Pawłowskiego. Wydawnictwo TUTOR.
ewqa95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2012, o 15:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: ewqa95 »

Czy to prawda, że w Kiełbasie są nieaktualne zadanka? Co prawda jeszcze nie zabieram się za przygotowania do matury, ale tak słyszałam, co mnie dziwi, bo dotychczas wszyscy ją chwalili i uznawali, że porządnie przerobiona gwarantuje przynajmniej niezły wynik w maju.
ODPOWIEDZ