Dobry zbiór zadań na maturę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
sixsixsix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skad?

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: sixsixsix »

zalezy na jakim poziomie jestes. jak umiesz zrobic wiekoszoc podstawowych bez problemu to chyba nie ma sensu tracic na nie czasu.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: krystian1863 »

A czy to prawda że zadania z tego zbioru z poziomu podstawowego pojawiały się na maturze rozszerzonej ?
Robiąc same rozszerzone nie wiem czy to wystarczy w momencie kiedy te podstawowe mogą się pojawić na maturze.
Awatar użytkownika
piti-n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 24 gru 2010, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 45 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: piti-n »

W sumie jak umiesz podstawę to dopiero wtedy robisz rozszerzenie
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: krystian1863 »

Uważam, że podstawę spokojnie umiem, stąd właśnie pytam czy powinnienem przerabiać zadania z podstawy, bo mogą się w niej trafić jakieś zadania bardziej roszerzone ?
kaja92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 7 maja 2010, o 23:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: kaja92 »

Ja się spotkałam z zadaniami z arkuszy R, które były bardzo podobne do zadań z podstawy w Kiełbasie. Maturę masz za rok? To spokojnie masz dużo czasu. Zdążysz jeżeli tylko będziesz chciał. Ja w ciągu 6 miesięcy zrobiłam 2 zbiory Kiełbasy, 2 Pazdra, jeden Operonu i 3 albo 4 książki z arkuszami.Plus arkusze z zeszłych lat.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: krystian1863 »

Kaja tak za rok. Mam nadzieję, że bez żadnego pośpiechu zdąże zrobić zbiory A. Kiełbasy. Postaram się je przerobić w całości (również podstawowe), chyba ze na pierwszy rzut oka będe widział, że te zadanie umiem bez problemu. Tak chyba będzie optymalnie ? Co sądzicie ?
Potem arkusze z zeszłych lat i jak zdąże to arkusze K. Pazdry.
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: adner »

krystian1863 pisze:Kaja tak za rok. Mam nadzieję, że bez żadnego pośpiechu zdąże zrobić zbiory A. Kiełbasy. Postaram się je przerobić w całości (również podstawowe), chyba ze na pierwszy rzut oka będe widział, że te zadanie umiem bez problemu. Tak chyba będzie optymalnie ? Co sądzicie ?
Potem arkusze z zeszłych lat i jak zdąże to arkusze K. Pazdry.
Polecam ten sposób, ja tak właśnie robiłem(chociaż ostatecznie mur pod postacią geometrii mnie zatrzymał w połowie drugiej części :p) i uważam, że jest to najbardziej optymalna metoda przygotowywania się.
sixsixsix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skad?

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: sixsixsix »

geometria jest bardzo niefajna w kielbasie. ja geometrie przerobilem tylko z aksjomatu, a kielbase wlasnie w tamtym momencie olalem:D
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Erurikku »

Moim zdaniem przerobienie całej Kiełbasy (rozsz.) to gwarancja dobrego wyniku.
Sam zrobiłem jeszcze Pazdro (testy maturalne), ale to dla sportu i przyjemności bo zadania tam są o wiele trudniejsze niż obecne matury.
Podręczniki najlepsze moim zdaniem: Kłaczkow/Pazdro.
Awatar użytkownika
zidan3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lbn
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 112 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: zidan3 »

sixsixsix pisze:geometria jest bardzo niefajna w kielbasie. ja geometrie przerobilem tylko z aksjomatu, a kielbase wlasnie w tamtym momencie olalem:D
Geometria jest jak najbardziej fajna w Kiełbasie, szczegolnie stero.
ALe musze przyznac, ze olałem kilkanascie zadan z prawdopodobienstwa w Kielbasie.
Juz po prostu nie mialem sily sie meczyc z nimi. Z pazdro zrobilem wszystka a stada pary nei moglem.
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: adner »

Co kto lubi. Ja jak zrobię pięć trudniejszych zadań z rzędu z geometrii(plani/stereo) to mnie zaczyna boleć głowa :p
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: krystian1863 »

Mówicie o zbiorach zadań K. Pazdro (używamy ich w szkole) czy o arkuszach ?
infeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 31 lip 2010, o 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 6 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: infeq »

Też mam ten zbiór w szkole, na lekcjach, zarówno wszytskie 3 czesci zbiorów, jak i arkusze także 3 częsci są bardzo dobre (pomaranczowe, zielone, niebieskie)
squared
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1017
Rejestracja: 21 mar 2009, o 11:11
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 167 razy
Pomógł: 152 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: squared »

Witajcie . A co fizyką? Ja zdaję maturę rozszerzoną z fizyki i z matematyki zresztą też . Muszę przyznać, że cięzko jest wybrać dobre materiały do matury z fizyki. Nie ma tego za wiele. Co do podręczników to po długich poszukiwaniach znalazłem coś dobrego. "Wybieram fizykę" wyd. Zamkor. Napisany prostym, przystępnym językiem bez szczególnego wykraczania poza materiał. Zdecydowanie nie polecam podręcnzików do rozszerzenia z WSiPu. Są za trudne, znacznie wykraczają poza materiał, mało obrazków. Kompletny nie wypał moim zdaniem. Dobry może jest, ale dla studentów

No to tyle polecania . No dobra polecam jeszcze zbiory z Operonu, ponieważ mają odpowiedzi do wszystkich zadań, co naprawdę jest genialne.

A teraz moje pytania . Na rynku jest parę zbiorów zadań z fizyki. No tak, ale one zawierają zwykłe zadania, a ja potrzebuję zbiorów z zadaniami typu matura rozszerzona czyli tzw. wielopoziomowych, rozbudowanych. Ci co zdają rozszerzoną fizykę wiedzą o co mi chodzi. Czy zetknęliście się z Następującymi pozycjami i czy faktycznie są tak zadania maturalne z fizyki rozszerzonej?

1. Matura w nowej formule z fizyki. Zbiór zadań z zakresu kształcenia podstawowego i rozszerzonego. Rok wydania 2006. Teresa i Krzysztof Kutajczyk, Barbara i Zbigniew Szudrowicz. Wyd. Podkowa.
2. Pełne przygotowanie do matury z fizyki. Zadania maturalne. Wojciech M. Kwiatek, Iwo Wroński wyd. Zamkor.
3. Fizyka. Zbiór zadań maturalnych wyd. Omega

A repetytorium jakie polecacie? Czy Persony jest dobre? A może PWN?.

Ufff, ale się rozpisałem. Mam nadzieję, że ktoś odpisze i poradzi mi
konole
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: konole »

Fizyka to koszmar. Szczególnie z tego roku. Zupełnie nie przydało się rozwiązywanie zadań, bo albo były na myślenie (te w większości rozwiązałem), albo na durne prawa (tu poległem). Zupełny brak liczenia, które występowało w zbiorach zadań. Przemyśl więc, czy lepiej skupić się na rozumieniu problemu i takiej lektury szukać, czy też trzaskać zadania. Miałem 73% z rozszerzonej.

A jeśli już chcesz zbiory, to najlepiej rozwiązać wszystkie matury z poprzednich kilku lat, najlepiej też z tej starej matury - oczywiście te, które są w zasięgu obecnego programu nauczania.
ODPOWIEDZ