Informatyka na PG albo UMK

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.

PG czy UMK

PG
3
100%
UMK
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

zmiszek112
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2019, o 03:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kujawy

Informatyka na PG albo UMK

Post autor: zmiszek112 »

Mam ogromny dylemat między Politechniką Gdańską, a Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Na obu tych kierunkach rejestruję się na informatykę inżynierską.

I tutaj pojawia się pytania: Czy jest ogromna przepaść między PG, a UMK?
Wszyscy mówią, że PG jest zdecydowanie lepszą uczelnią od UMK.. ale czy to ma bardzo duży wpływ na to, czy stanę się dobrym informatykiem (oby)

Za Toruniem przemawia do mnie prawie wszystko: jest bardzo ładnym miastem, ma fajne połączenia do mojej miejscowości i jest przede wszystkim TANI w porównaniu do Gdańska, czy Poznania. Plus oferuje niezłe stypendia.

Za Gdańskiem przemawia tylko poziom uczelni i ładne miasto???

Co sądzicie?
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Re: Informatyka na PG albo UMK

Post autor: korki_fizyka »

To zależy czy chcesz zostać inżynierem czy informatykiem.
zmiszek112
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2019, o 03:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kujawy

Informatyka na PG albo UMK

Post autor: zmiszek112 »

W jakim sensie?
Po zarówno PG, jak i UMK dostaje się tytuł inżyniera.. a nie chce pójść na licencjackie..
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Re: Informatyka na PG albo UMK

Post autor: miki999 »

Wszystko zależy od tego co będziesz chciał robić po studiach. Jeśli będziesz chciał pracować ze sprzętem - czyli np. programować systemy embedded, to z całą pewnością PG będzie lepszym wyborem.
Jeśli rozważasz UMK, to polecam spojrzeć także na informatykę stosowaną na wydziale fizyki.

Sam studiowałem na UMK i po ukończeniu studiów 5 lat temu nie byłem w stanie znaleźć na terenie województwa żadnej ciekawej pracy. Musiałem się przeprowadzić. Obecnie mieszkam w Gdańsku i polecę PG z powodu lokalizacji - jest tu wiele firm z różnych gałęzi IT, w których możesz się zatrudnić lub pójść na staż. Ma to znaczenie, ponieważ wbrew powszechnej opinii ukończenie samych studiów bez samodzielnego rozwoju poza uczelnią niewiele daje. Potrzebna jest wiedza, którą zdobywa się poprzez realizację projektów. Studia poruszają bardzo wiele zagadnień i powinieneś traktować je jak wędkę. Rybę musisz złowić sam.

P.S. Czy masz przed nazwiskiem tytuł inżyniera czy licencjata jest kompletnie bez znaczenia. Pracodawcy czekający na ludzi z '.inż' przed nazwiskiem to mit. Pracodawcy polują na tych z wiedzą.
ODPOWIEDZ