Studia Informatyka UWr

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Remio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2019, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Studia Informatyka UWr

Post autor: Remio »

Witam! W tym roku przystępowałem do matury i zastanawiam się nad wyborem studiów. Interesuje mnie informatyka jednak boję się czy z moimi wynikami dam radę dostać się na UWr. Myślicie, że progi w tym roku jakoś drastycznie podskoczą? Moje wyniki:
-Matma podstawa/rozszerzenie (96/80)%
-Fizyka 30-40%
-Angielski podstawa/rozszerzenie(98/76)%
Boję się, że to może nie wystarczyć. Najbardziej żałuję, że nie przysiadłem się wcale do fizyki i trochę ją olałem.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Studia Informatyka UWr

Post autor: Premislav »

Zauważ, że fizyka nie ma znaczenia w rekrutacji na informatykę na UWr (podobnie na matematykę na tej samej uczelni), jeśli lepiej od niej napisałeś matematykę.
Zobacz

Kod: Zaznacz cały

https://rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek/informatyka-i-stopnia-stacjonarne-licencjackie-i-inzynierskie/#zasady

Matma była istotnie prostsza w tym roku, ale powinieneś spokojnie się dostać z takimi wynikami. A co do informatyki, to jest też na Politechnice Poznańskiej i UAM, nie chcesz studiować w swoim mieście?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34278
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Studia Informatyka UWr

Post autor: Jan Kraszewski »

230 punktów powinno wystarczyć, choć progi pewnie podskoczą, bo matura prostsza, a miejsc mniej.

JK
Remio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2019, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Studia Informatyka UWr

Post autor: Remio »

Dziękuję za odpowiedzi. Teraz nie pozostało nic innego jak tylko czekać na wyniki i skale centylowe. Mam nadzieję, że uda mi się dostać
ODPOWIEDZ