Matematyka stosowana na Politechnice Wroławskiej-Porady itp.

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
tomek582186
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2019, o 23:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląskie

Matematyka stosowana na Politechnice Wroławskiej-Porady itp.

Post autor: tomek582186 »

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą, 3kl. Liceum (matfiz) i zamierzam składać papiery na między innym właśnie matematykę stosowaną na wydziale matematyki we Wrocławiu. Tutaj pojawiają się wątpliwości, czy dam radę? Matematyka stosowana to ponoć nie jest ta „prawdziwa matematyka” aczkolwiek zastanawiam się czy nie pożałuję wyboru.
Jeśli chodzi o mnie, to mam zamiar zdawać rozszerzoną matematykę, fizykę (podobno ważna na tym kierunku), oraz angielski ze względu na magisterkę, która jest w całości po angielsku.
Matura z rozszerzonej matematyki to aktualnie coś, na czym zależy mi najbardziej lecz ostatnimi czasy nie jestem w stanie przebić się przez granicę 60%. Wiem, że jeszcze dwa miesiące przygotowań i powtórek ale chciałbym się dowiedzieć jak to u was było, może znajdzie się akurat ktoś z tego kierunku bądź z PWR i opowie, czy matematyka tam jest bardzo trudna? Progi na stosowaną są dosyć wysokie (lecz gdzieniegdzie są jeszcze wyższe ) i zastanawiam się, czy ktoś nieprzeciętny z matematyki(nie uważam się za orła, bo to nie pomaga nikomu) spokojnie się utrzyma i da radę. Jeśli chodzi o fizykę to nie mam planów jakoś bardzo się przygotować , wiadomo miło by było gdybym zgarnął 80-90% ale celuje raczej 50% i będzie dobrze.

Pozdrawiam i liczę na choćby najmniejsze porady i pomoc.
albanczyk123456
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdzieś
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

Re: Matematyka stosowana na Politechnice Wroławskiej-Porady

Post autor: albanczyk123456 »

Tak, dasz sobie radę.
ODPOWIEDZ