Poziom matematyki i fizyki na POLSL - energetyka

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
matmat2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2018, o 17:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ???

Poziom matematyki i fizyki na POLSL - energetyka

Post autor: matmat2 »

Dzień dobry wszystkim.
Mimo że czytałem forum od dość dłuższego czasu, dopiero teraz postanowiłem zadać pytanie.

Poważnie myślę nad podjęciem w przyszłym roku studiów na POLSL na wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki na kierunku Energetyka (specjalność źródła odnawialne i nowoczesne technologie energetyczne). Nie ukrywam, że bardzo zależałoby mi na znalezieniu kogoś kto studiuje na danym kierunku lub wydziale, gdyż chciałbym zapytać jaki jest tam poziom z matematyki oraz fizyki. Zastanawiam się bowiem, czy poradzę sobie na tych studiach - z matematyki (obecnie w technikum realizuje zakres podstawowy i rozszerzony) mam ocenę 4 a matematyka nie sprawia mi większych problemów . Temat fizyki także raczej jest na podobnym poziomie - dobrze sobie radzę.

Bardzo nurtuje mnie pytanie na jakim poziomie stoją te przedmioty na studiach - jaka konkretnie jest ich trudność; jakie działe się omawia i jak duży jest zakres materiału - czy jest to "do ogarnięcia" czy raczej dla osób które są z tych przedmiotów "alfą i omegą".

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
Kordyt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 21 sie 2014, o 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 30 razy

Poziom matematyki i fizyki na POLSL - energetyka

Post autor: Kordyt »

Nie wiem jak jest na tym konkretnym wydziale. Poziomy z matematyki i fizyki są różne dla roznych wydziałów, ale najczęściej nie trzeba byc alfa i omega z matwmatyki czy fizyki żeby zdać. Dużo osób idzie na politechnike mając w szkole sredniej tylko matematyke podstawową i daja radę. Uczę też pare osob z 1 roku i są też czasem takie sieroty które nie umieją kompletnie nic ale metoda kombinowania jakoś w koncu zaliczaja przedmiot. Jak studiowalrm chemię to na roku 98% osob byla barfdo cirnka z matematyki i fizyki a jedbak ci co cokolwiek robili to sobie poradzili. Nie przeszli tylko najwieksi leserzy i gamonie jednocześnie.
ODPOWIEDZ