Kolejność preferowanych kierunków - rekrutacja PW

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Zacny_Los
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2017, o 23:25
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Kolejność preferowanych kierunków - rekrutacja PW

Post autor: Zacny_Los »

Nietypowe pytanie.
W rekrutacji na PW dałem kolejność:
1. Infa mini
2. Infa elka
3. Inżynieria i analiza danych
4. Infa elektryczny
5. AiR (prawdopodobnie mechatroniczny, ale za bardzo większych różnic nie widzę, sylabusów też nie xd, może któryś wydział polecacie?)

Pytanie: Czy jest jakikolwiek sens dawania inżynierii i analizy danych na 3 miejscu, skoro ma taki wysoki próg? Byłaby to spoko opcja, ale jeśli nie dostanę się na infę, to na Dane prawdopodobnie tym bardziej. Więc czy nie lepiej wykorzystać ten slot na coś z niższym od infy progiem?
W sumie waham się między AiR a matematyką (bo niby po niej też praca i wydaje się spoko*) i jednak jestem bardziej teoretykiem niż od dłubania w rzeczach...

*wiem że to co innego niż w szkole, ale na ile znam matmę uniwersytecką (z YT, np. 3blue1brown, to jest nawet ciekawe)
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: Kolejność preferowanych kierunków - rekrutacja PW

Post autor: enedil »

W kwestii IaDu (inżynieria i analiza danych), byłbym ostrożny. To dopiero był pierwszy rocznik, i wcale nie wiadomo jak progi się ostatecznie ukształtują.

Przykładowo, jestem przekonany, że na infę na mini, próg byłby wyższy, gdyby także było koło 30 miejsc.

Matematykę natomiast można polecać i odradzać. Ja zapewne bym wybrał właśnie matmę, gdybym się na informatykę nie dostał, jednakże statystyki są nieco przerażające, ponad połowa zrezygnowała po pierwszym semestrze. Niekoniecznie bo zbyt trudno, często po prostu okazuje się, że nie jest to co chce się robić.
ODPOWIEDZ