Odpowiedni profil na SGH

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
GoshaAndzejewitz
Posty: 0
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Odpowiedni profil na SGH

Post autor: GoshaAndzejewitz »

Witam. Już od gimnazjum zastanawiałam się pomiędzy mat-geo, a mat-fizem w celu nauki na SGH. Wybrałam ten z fizyką, ponieważ lubię przedmioty ścisłe, a na stronie uczelni jest możliwość wyboru tego profilu. Jednakże ostatnio, coraz więcej osób mówi mi, że dokonałam złej decyzji, ponieważ fizyka jest złym przedmiotem na SGH. Matura z niej jest najtrudniejsza, a do tego jest totalnie bezużyteczna na tej uczelni. Zastanawiam się więc nad przepisaniem na mat-geo. Dodam, że aktualnie z fizyki dobrze sobie radze i jestem w czołówce klasy (dla zwizualizowania: punkty po gimnazjum osób z naszej klasy wahają się pomiędzy 145-175), ale to raczej zasługa długiej nauki, a nie predyspozycji. Zdaje sobie również sprawę, że na rozszerzeniu zacznie się prawdziwa orka, ale jestem osobą zdeterminowaną i zmobilizowaną do nauki. Jeśli chodzi o nauczycieli, to na moim obecnym profilu (mat-fizie) nauczyciel matematyki najlepiej przygotowuje do rozszerzenia, natomiast nauczyciel fizyki mało tłumaczy, lecz jest wymagający. Na mat-geo nauczyciel matematyki większą uwagę przywiązuje do podstawy niż rozszerzenia, ale nauczyciel geografii jest wyjątkowo dobrym nauczycielem, moim zdaniem nawet najlepszym w tym liceum.
Jeśli chodzi o języki, mam do ich nauki bardzo wysokie predyspozycje. Na mat-fizie mogę rozszerzyć angielski, a na mat-geo niemiecki. Obie opcje są dla mnie bardzo przydatne, ale lepszy byłby dodatkowy niemiecki.

Czy jest więc sens przepisywania się na mat-geo? Czy po mat-fizie naprawdę jest tak ciężko na SGH? A może jest jakiś inny ciekawy kierunek po mat-fizie poza studiami technicznymi, czy architekturą?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, o 14:25 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości. Odstępy.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: Odpowiedni profil na SGH

Post autor: enedil »

Po matfizie możesz się dostać przykładowo na medycynę w Łodzi. Zapewne jest wiele kierunków, na które masz szanse wejść. Natomiast, na SGH, geografia się może przydać tylko do dostania, i tak zaraz po początku wszystkiego uczy się ludzi niemal na nowo, zresztą wiedza licealna jest niesamowicie okrojona. Przeskok między ilością materiału jest jeszcze większy niż gimnazjim/liceum. Niemniej, być może warto być na mat-geo by się tam dostać, nie mi to oceniać.
ODPOWIEDZ