PW - Computer Science

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
malkon99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2017, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

PW - Computer Science

Post autor: malkon99 »

Witam wszystkich,
chciałbym się zapytać o Wasze opinie nt. studiów Computer Science (MINI) na Politechnice Warszawskiej.
Czy osoba, która będzie mieć około:
90% z rozszerzenia - matematyka,
90% z rozszerzenia - j.angielski,
80% z rozszerzenia - informatyka
i byle jaką 4 na świadectwie z fizyki będzie w stanie utrzymać się na tym kierunku?
Ostatni podobny wątek widziałem sprzed 3 lat, więc postanowiłem założyć nowy.
Do mojej matury jeszcze ok. 10 miesięcy, więc dość dużo czasu, być może podane przeze mnie wyniki uda się jeszcze bardziej wyśrubować.
W zeszłym roku progi na CS na PW bardzo podskoczyły w porównaniu do poprzednich lat...
Najlepiej, jakby wypowiedziała się osoba z tego kierunku lub CS na innym wydziale PW.
Pozdrawiam wszystkich
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: michal2323 »

nie wiem nic o tym kierunku,ale zapewne tak,bo jeśli rzeczywiście osiągniesz takie wyniki z matur to będzie to świadczylo,że jesteś ponadprzecietnym studentem.Obecnie na najlepsze kierunki na najlepszych uczelniach dostają się ludzie z wynikami rzędu 70-80 procent,wiec majac 90 się dostaniesz i poradziszz jeśli będziesz się uczyl.Mimo wszystko 90 procent z rozszerzenia z matmy to pojecie wzgledne,tegoroczna matma byla banalna dla osoby ktora sie dobrze przygotowala.Byly takie matury jak w 2014,że wynik 90 procent znaczyl znacznie wiecej.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

PW - Computer Science

Post autor: enedil »

Chcesz wybrać Computer Science tylko z powodu języka? Idź na zwyczajną informatykę, tam idą lepsi ludzie, a z Twoimi wynikami zapewne się też dostaniesz.
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: michal2323 »

pod warunkiem,że takie będzie mial.Z doświadczenie wiem,że będac bardzo dobrym z matmy rozszerzonej może się trafić,że ktoś napisze na 70-80 procent.Jesli ktos jest przecietny to i nawet 40 jest mozliwe,wiec najpierw niech tą maturę napisze,to wtedy pogadamy
malkon99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2017, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Re: PW - Computer Science

Post autor: malkon99 »

@michal2323 tegoroczną maturę rozszerzoną z matmy napisałem na 70% poświęcając na to tylko 1,5h w domu na "odwal się", jakbym był bardziej skupiony i w pełni wykorzystał czas, to może i lepiej bym ją zrobił, mam jeszcze 10 miesięcy i chcę to dobrze wykorzystać
@enedil tak, właśnie chcę iść na CS z powodu języka... dlaczego uważasz, że zwykła informatyka będzie dla mnie lepsza? Tylko z powodu ludzi czy czegoś jeszcze?
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: michal2323 »

generalnie mysle,że z Twoimi ambicjami dostaniesz się gdzie chcesz.70 procent rok przed maturą to nie jest zly wynik(niektorzy po 3 latach nauki tyle nie osiagneli),ale trzeba przyznac ze aby osiagnac z niej wynik 70 procent wystarczylo miec przerobione najbardziej typowe zadania i nie porobic glupich bledow.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

PW - Computer Science

Post autor: enedil »

Dla języka nie ma to sensu, bo jeśli chcesz być dobry, to musisz pracować na własną rękę, a to i tak musisz po angielsku, więc słownictwa się nauczysz, natomiast jak już mówiłem, poziom merytoryczny jest zapewne niższy.

Natomiast odnosząc się do Twoich 70%, kto to oceniał? Zdziwiłbyś się za co zabierają egzaminatorzy punkty.
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: michal2323 »

no to w sumie inna sprawa,poza tym na maturze czas plynie zupelnie inaczej,poza tym jesli ktos jest solidny,dba o zapisy,czasem komentarze to pochlania to duza ilosc czasu.
Swoja droga @enedil moglbys napisac za co zabieraja,bo sam z ciekawości chcialbym wiedziec?Slyszalem,że komentarze do zadań czasem są potrzebne i trzeba też zwrócić uwagę na stosowanie różnych matematycznych symboli takich jak przykladowo znak rownoważności.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: enedil »

michal2323 pisze:no to w sumie inna sprawa,poza tym na maturze czas plynie zupelnie inaczej,poza tym jesli ktos jest solidny,dba o zapisy,czasem komentarze to pochlania to duza ilosc czasu.
Swoja droga @enedil moglbys napisac za co zabieraja,bo sam z ciekawości chcialbym wiedziec?Slyszalem,że komentarze do zadań czasem są potrzebne i trzeba też zwrócić uwagę na stosowanie różnych matematycznych symboli takich jak przykladowo znak rownoważności.
Mi na przykład skradli jeden punkt, gdyż słownie uzasadniłem dlaczego tam gdzie pochodna jest zerowa było maksimum, zamiast odnosząc się do zmiany znaku. Zresztą, czym innym jest pisać w stresie. Ja rok temu robiłem spokojnie na 70% maturki, a teraz 88% zaledwie wpadło.
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: michal2323 »

a skąd masz takie info,że akurat to zrobiles zle?Wydaje mi się też,że to też zależy,na kogo się trafi,jeden może na wszystko przymykać oko,inny zabierze punkty bez powodu
k82012629
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2017, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Re: PW - Computer Science

Post autor: k82012629 »

enedil pisze: Mi na przykład skradli jeden punkt, gdyż słownie uzasadniłem dlaczego tam gdzie pochodna jest zerowa było maksimum, zamiast odnosząc się do zmiany znaku.
A jak można słownie uzasadnić, że tam gdzie pochodna się zeruje jest ekstremum bez powołania się na zmianę znaku? Z tego co pamiętam z samego zerowania się pochodnej prawie nic nie wynika.
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: michal2323 »

można wpisać tekst typu funkcja rosnie/maleje.W zbiorach maturalnych ze schematem oceniania jest punkt za taki komentarz i nie piszą,że funkcja zmienia znak tylko rosnie/maleje(nie bede pisal dokladnie bo to troche zajmuje).Nie wiem tylko czy w rzeczywistosci wszyscy egzaminatorzy sie do tego stosuja.
k82012629
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2017, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Re: PW - Computer Science

Post autor: k82012629 »

Ale żeby wpisać tekst typu funkcja rosnie/maleje należy powołać się na znak pochodnej, a co za tym idzie na zmianę znaku pochodnej. Akurat w zadaniach optymalizacyjnych schematy oceniania są za każdym razem identyczne (znak pochodnej => monotoniczność funkcji, zmiana znaku pochodnej => zmiana monotoniczności => ekstremum). No, ale nie o tym jest temat.
Hypre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy

PW - Computer Science

Post autor: Hypre »

Najlatwiej zrobic sie na odwal uproszczony wykres pochodnej. Napisać plusik i minusik oraz podpisać max,min. Calosc zajmuje 10sekund i jest uznawane przez egzaminatorow.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: PW - Computer Science

Post autor: enedil »

k82012629 pisze:Ale żeby wpisać tekst typu funkcja rosnie/maleje należy powołać się na znak pochodnej, a co za tym idzie na zmianę znaku pochodnej. Akurat w zadaniach optymalizacyjnych schematy oceniania są za każdym razem identyczne (znak pochodnej => monotoniczność funkcji, zmiana znaku pochodnej => zmiana monotoniczności => ekstremum). No, ale nie o tym jest temat.
sprzeczałbym się, istnieją inne metody (mając na uwadze fakt, iż zadania te nie są nieuchronnie na rachunek różniczkowy, jest to jedynie interpretacja zadania geometrycznego, zatem można wykorzystywać własności geometryczne do dowodu).
ODPOWIEDZ