Progi punktowe na WMiI UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
jerylee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2015, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 2 razy

Progi punktowe na WMiI UJ

Post autor: jerylee »

W internecie można znaleźć progi punktowe na informatykę na wydziale WMiI UJ na dwóch stronach.
Tutaj podają, że próg wynosił 76 punktów: ... ty-i-progi
Natomiast tutaj jest napisane, że było to 79 punktów: ... ka_15.html
Czy ktoś, kto rekrutował się w tamtym roku może potwierdzić, która informacja jest prawdziwa?

Myślicie, że wynik punktowy w okolicach 80 wystarczy, żeby się dostać w tym roku? Bo wszędzie piszą, że matematyka rozszerzona była w tym roku łatwiejsza, a w zeszłym już próg wzrósł aż o 10 punktów.
kwaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 gru 2016, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Daleko
Podziękował: 4 razy

Progi punktowe na WMiI UJ

Post autor: kwaw »

jerylee pisze: Bo wszędzie piszą, że matematyka rozszerzona była w tym roku łatwiejsza, a w zeszłym już próg wzrósł aż o 10 punktów.
U mnie w szkole (i nie tylko) mówią, że była trudniejsza niż rok temu.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Progi punktowe na WMiI UJ

Post autor: yorgin »

jerylee pisze: Czy ktoś, kto rekrutował się w tamtym roku może potwierdzić, która informacja jest prawdziwa?
Wydaje mi się, że obie są prawdziwe.

Wyższy próg jest oznaczony jako próg na pierwszą rekrutację. I choć nie jest to jednoznacznie sprecyzowane na stronie z niższym progiem sądzę, że jest to wskaźnik ostateczny, to jest po uwzględnieniu wszystkich etapów rekrutacji.
jerylee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2015, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 2 razy

Re: Progi punktowe na WMiI UJ

Post autor: jerylee »

Pisząc po uwzględnieniu wszystkich etapów rekrutacji, masz na myśli drugi i trzeci nabór?
Na początku też tak właśnie myślałem, ale tutaj ... ty-i-progi jest napisane "Raz ustalony minimalny wynik kwalifikacji wymagany do przyjęcia nie ulegnie zmianie do końca trwania rekrutacji i obowiązywać będzie we wszystkich naborach.", więc próg nie powinien spaść.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34232
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5198 razy

Re: Progi punktowe na WMiI UJ

Post autor: Jan Kraszewski »

Nie jestem z UJ, ale:

"Minimalny wynik kwalifikacji" \(\displaystyle{ \neq}\) "próg".

Minimalny wynik to taki, poniżej którego nie schodzimy nawet wtedy, gdy w kolejnych rekrutacjach nadal mamy wolne miejsca. Próg to realny wynik wystarczający do przyjęcia na studia. Minimalny wynik pozwala nie przyjmować na studia (bardzo) słabych kandydatów. Oczywiście

"Minimalny wynik kwalifikacji" \(\displaystyle{ \le}\) "próg".

JK
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Progi punktowe na WMiI UJ

Post autor: paladin »

Nie jestem pewien, czy pytanie dotyczy również informatyki analitycznej, ale na to potrafiłbym odpowiedzieć - ostatnia przyjęta na nią osoba w zeszłym roku miała 80 punktów.
ODPOWIEDZ