studia informatyczne

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
wapnk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2016, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

studia informatyczne

Post autor: wapnk »

witam , na poczatku chcialbym zaznaczyc ze jesli pomylilem dzialy to przepraszam i prosze o przeniesienie tematu
dzisiaj byl ostatni wazny dzien matur dla mnie , wczoraj pisalem matme PR dzis inf , kilka miesiecy temu planowalem napisac matury jak najlepiej i startowac na Politechnika Warszawska na jakis wydzial informatyczny np.eiti , lecz juz wiem ze niestety matme napisalem tylko na 70 % a infe tez cos okolo 70 % wiec szanse na dostanie sie na ten rok przepadly , mam jednak druga mozliwosc , wybor uczelni WAT , jesli chodzi o progi punktowe powininem sie dostac bez wiekszego problemu no ale wlasnie czy to jest oplacalne ? wiem ze mam mozliwosc powtorzenia matury za rok i jak na razie mysle ze przystopie do poprawki w 2018 no ale co z tym rokiem ? czy wedlug was warto poswiecic ten rok na studiowanie na WAT informatyki a potem po rzeczywistym poprawieniu matury przeniesc sie na PW ? i czy w ogóle jest taka mozliwosc aby konczac rok na WA-cie "kontynuowac" nauke na PW czy trzeba od nowa rozpoczynac ? napisalem moze chaotycznie wiec jesli czegos nie rozumiecie to piszcie, pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, o 16:33 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: na razie, w ogóle.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

studia informatyczne

Post autor: miki999 »

Nie przejmuj się i idź na WAT albo inną uczelnię. Nawet jeśli pójdziesz z założeniem, że się przeniesiesz, to po roku zmienisz decyzję.
wapnk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2016, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

studia informatyczne

Post autor: wapnk »

a tak w ogóle to czy WAT jest renomowana uczelnia ? tak wiem o tym ze to jest dobra uczelnia ale czy duzo slabsza od PW w chwili obecnej ? bo progi punktowe jednak sa sporo nizsze , jak cos to mam na mysli studia stacjonarne cywilne informatyczne. I jeszczo jedno pytanie , czy jest tam cos takiego jak "przesiewy" tak jak na eiti na PW ze jest przymus oblac jakis procent uczniow ?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, o 20:29 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: w ogóle.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

studia informatyczne

Post autor: miki999 »

Nie wiem, nie jestem z Warszawy, więc Ci nie powiem o wacie, ale nie rozumiem dlaczego ludzie są zapatrzeni w te uczelnie, jakby to był Harvard...
tak jak na eiti na PW ze jest przymus oblac jakis procent uczniow ?
Jeśli to prawda, to raczej zasługuje na naganę.
wapnk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2016, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

studia informatyczne

Post autor: wapnk »

Na dniach otwartych mówili tak że jest za dużo osób i musi być przesiew, że jakaś tam częsc najsłabszych wypada, to pewnie dla selekcji najlepszych
Może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat ?
Wladzio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2016, o 22:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

studia informatyczne

Post autor: Wladzio »

Potwierdzam, dużo ludzi odpada z informatyki, chyba koło 25-30 % po pierwszym semestrze. Z jednym głównym przedmiotem niezaliczonym przechodzi się na kolejny semestr. Jeśli ktoś odpada to ma niezaliczone co najmniej 2 przedmioty, w tym jeden główny.
Chyba z powodu dużej liczby osób odpadających , bądź rezygnujących, przyjmują więcej na 1 rok niż jest miejsc i dlatego nie ma specjalnego cackania.
wapnk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2016, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

studia informatyczne

Post autor: wapnk »

Zatem czy twoim zdaniem warto przez ten rok pochodzic na wat a potem ewentualnie poprawić maturę i iść na pw ?
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

studia informatyczne

Post autor: Milczek »

Jeśli marzy Ci się praca w facebooku albo inny big-corpo to oczywiście mim, może pw ale to nie wiem dają takie możliwości. Jeśli chcesz pracować gdzieś w polsce/za granicą ale nie jest to Microsoft/Google/IBM - to nie widzę powodu abyś musiał się przenosić na inną uczelnie. Po WATie też możesz być ekspertem a zwłaszcza w informatyce. Wiele osób jest świetnymi informatykami nie kończąc nawet informatyki.
wapnk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2016, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

studia informatyczne

Post autor: wapnk »

Ja wiem o tym że można być świetnym informatykiem nawet nie kończąc studiów ale chodzi mi raczej o renomę uczelni, jak pracodawcy patrzą po wacie, bo z tego co mi wiadomo to po pw przyjmą mnie wszędzie
Wladzio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2016, o 22:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

studia informatyczne

Post autor: Wladzio »

Wat to nie jest zły pomysł, może Ci tam się spodobać to po pierwsze, a jeśli nie zyskasz doświadczenie, które jest bezcenne, bo da Ci dużo większe pojęcie o studiach informatycznych.
Chociaż słyszałem, że na Wat głównie opłaca się pójść ścieżką wojskową.
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

studia informatyczne

Post autor: mortan517 »

wapnk pisze:[...]bo z tego co mi wiadomo to po pw przyjmą mnie wszędzie
Oj jeszcze się zdziwisz Jak nie będziesz miał umiejętności to i po PWr i po AGH i po WAT nigdzie Cię nie wezmą. Trzeba pracować samemu i tyle, a nie wierzyć, że po skończeniu studiów wszyscy czekają na Ciebie z otwartymi rękami.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

studia informatyczne

Post autor: miki999 »

Wystarczy policzyć ilu ludzi kończy co roku studia informatyczne lub pokrewna. Gdyby każdy miał pracować w zawodzie, to już dawno stawki byłby po 2k brutto / miesiąc. Jest zapotrzebowanie na informatyków, ale bez przesady. Od siebie podpowiem, że na rozmowach kwalifikacyjnych po studiach bez wcześniejszego doświadczenia będą Cię pytać o to jakie projekty zrealizowałeś i w jakich technologiach. Na uczelni nauczysz się wielu języków programowania itd., ale nikt nie szuka programisty, który zna je wszystkie. Trzeba być ekspertem w pewnej gałęzi.
wapnk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2016, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

studia informatyczne

Post autor: wapnk »

na dobra , zatem macie jakies rady kiedy juz bede na tch studiach ? piszac rady mam na mysli czy warto realizowac cos wiecej niz tylko na studiach , po prostu chodzi mi o to ze chcialbym byc dobrym informatykiem oraz nabierac doswiadczenie juz na studiach (w miare mozliwosci oczywiscie)
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

studia informatyczne

Post autor: a4karo »

Ja chcesz być dobry i nabierać doświadczenia, to na co czekasz? Każda chwila się liczy. Znajdź jakiś obszar w którym jesteś dobry, zrób coś interesującego i pokaz to innym.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

studia informatyczne

Post autor: miki999 »

piszac rady mam na mysli czy warto realizowac cos wiecej niz tylko na studiach , po prostu chodzi mi o to ze chcialbym byc dobrym informatykiem oraz nabierac doswiadczenie juz na studiach (w miare mozliwosci oczywiscie)
Przede wszystkim odnajdź przyjemność w jakiejś dziedzinie informatyki. Bez przyjemności nie ma motywacji do robienia czegokolwiek poza uczelnią.
ODPOWIEDZ