Problemy z matematyka

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
DestroYSystem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2017, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Problemy z matematyka

Post autor: DestroYSystem »

Witam serdecznie. Jestem w 4 kl. technikum. Niestety mam problemy z matematyką przez co bardzo słabo liczę. Niedługo matura, lecz z bólem będę chyba musiał przygotować się na sierpień. Ogólnie staram się rozwiązywać zadania, ale szybko tracę pamięć nawet do schematycznego rozwiązywania. Trenuję również z matemaksem, licząc podawane przez niego treści. W tej zaistniałej sytuacji chciałbym poradzić się was jakie kroki mógłbym podjąć, żeby zdać maturę. Zawsze rozważałem pójście na jakieś studia techniczne, bo co jak co, ale mam dryg techniczny. Hmm..no, ale matematyka stoi mi naprzeciw, lecz myślę, że da się to zmienić.

Dzięki i pozdrawiam wszystkich
mbyron95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 lis 2015, o 19:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 2 razy

Problemy z matematyka

Post autor: mbyron95 »

Witaj,

Moim zdaniem nie ma żadnego "magicznego" sposobu na szybką naukę matematyki. Jeżeli chcesz osiągnąć biegłość w rachunkach to musisz po prostu codziennie przysiadać do zbiorów i trzaskać te zadania, wszystkie jak leci, bez względu na to, czy to piątek czy świątek. Brzmi mało matematycznie - bo to przecież nauka specyficzna i nie powinna się opierać na brutalnym, bezintuicyjnym szturmie... ale, moim zdaniem, pewne podstawowe nawyki trzeba jednak wykształcić właśnie przez powtarzanie.
jackblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 10 razy

Problemy z matematyka

Post autor: jackblack »

"Powodzenie moje zawdzięczam w 1% talentowi, w 9% szczęściu, a w 90% pracy”
-Ignacy Jan Paderewski

Zbiory zadań, stare matury, "matemaks" i jazda. Nie masz wyjścia. Mnie też w życiu wiele rzeczy nie wychodzi, ale trzeba cisnąć mimo przeciwności. Na początku zawsze jest ciężko, ale jak złapiesz rytm to wtedy z dnia na dzień jest coraz lepiej. Do matury jeszcze masz troszkę czasu, tylko zabierz się do pracy!
DestroYSystem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2017, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Problemy z matematyka

Post autor: DestroYSystem »

Witam ! Udało mi się zdać maturę - 30% podstawa. Bardzo słabo, ale nie poddaję się i chcę poprawić ten wynik. Chciałbym dostać się na studia techniczne. Podejdę dopiero za rok więc jest dużo czasu. Może warto też spróbować rozszerzenie ?
Michau30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2017, o 14:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Re: Problemy z matematyka

Post autor: Michau30 »

DestroYSystem,
DestroYSystem, pierwsze co to sprawdź sobie progi z poprzednich lat na dany kierunek. Na bank na stronkach powinni mieć jakie progi trzeba było mieć np. w 2016 czy 2015 roku aby sie dostać. Nie chodzi stricte o wynik z matmy ale ogólnie o punkty.

czasami 60% z podstawy styknie, czasami trzeba mieć z 80% z rozszerzenia zeby dostac sie na dany kierunek. chodzi o matme.
jackblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 10 razy

Problemy z matematyka

Post autor: jackblack »

Jasne, że warto próbować zdawać rozszerzenie. Tzn to zależy od Ciebie, ale według mnie duży cel bardziej motywuje do pracy.
DestroYSystem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2017, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Problemy z matematyka

Post autor: DestroYSystem »

Cześć.
Pytanie dotyczące miejsca zdawania matury z matematyki w 2018 r. Przeprowadziłem się do Łodzi i niestety mam ok. 200 km do miasta gdzie w tym roku podchodziłem do matury. Czy istnieje możliwość napisania egzaminu w jakiejś placówce w Łodzi ?

Zbierałem trochę informacji w internecie na ten temat, ale nikt zbytnio nie sprecyzował odpowiedzi więc może ktoś z was udzieli mi takowej.

Pozdrawiam !
k82012629
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2017, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Re: Problemy z matematyka

Post autor: k82012629 »

Jak dotąd była taka możliwość. Należało złożyć do dyrektora szkoły macierzystej deklarację maturalną wraz z załącznikiem nr 2: "Wniosek o przystąpienie do egzaminu maturalnego w innej szkole niż szkoła, którą ukończył absolwent, wskazanej przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej". W tym roku trzeba było to zrobić do 31 grudnia 2016, więcej informacji znajdziesz w punkcie 3.2.3. w dokumencie "INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU MATURALNEGO W „NOWEJ” FORMULE obowiązująca w roku szkolnym 2016/2017". Z doświadczenia wiem, że w praktyce jest to możliwe (wnioski bywają rozpatrywane pozytywnie, nawet w przypadku chęci zdawania na terenie innego OKE niż macierzyste), podejrzewam jednak, że należy podać dobry, konkretny i uzasadniony powód we wniosku.
matinf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1922
Rejestracja: 26 mar 2012, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 695 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Problemy z matematyka

Post autor: matinf »

Super, że się udało. Ostrzegam przed pułapką - jeszcze bardzo dużo czasu. To prawda, ale zacznij tak szybko jak możesz. W mojej opinii regularność w nauce, zwłaszcza przedmiotu ścisłego, jest niewiarygodnie ważna. Wiem po sobie, gdy się uczyłem do różnych egzaminów czas odgrywał zawsze dużą rolę w sensie takim, że potrzeba czasu żeby się z pojęciami oswoić. Innymi słowy moim zdaniem zdecydowanie lepiej po 4h dziennie 7x w tygodniu zamiast 10x godzin 3 razy w tygodniu
DestroYSystem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2017, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Problemy z matematyka

Post autor: DestroYSystem »

Witam.
Rozpocząłem już przygotowania. Bardziej na zbieraniu informacji i materiału, ale już ruszam ostro z zadaniami. Cel to dostanie się na PW - Mechatronika, bądź Mechanika i Budowa Maszyn (kierunek najbliżej związany z samochodami). Oczywiście, aby się tam dostać trzeba mieć dobry wynik z matematyki. Na początek lecimy z zadaniami Kiełbasy, później jakiś matemaks i rozwiązywanie arkuszy. Choć teraz sam nie wiem jaką taktykę obrać. Wydaję mi się, że dziennie 2-3h wystarczy bo później mozg się zacznie nudzić. Teraz jeszcze pokonanie myśli, ze jestem slaby z matematyki, a muszę przyjąć postawę pewnego siebie w tej kwestii.

I tak jak mówi matinf - to, że jeszcze dużo czasu to pułapka. Zanim się obejrzę będzie maj

Dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ