Progi punktowe AGH

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
primum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2016, o 08:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Podziękował: 1 raz

Progi punktowe AGH

Post autor: primum »

Witam,
Pisałem wczoraj maturę z matematyki i przyznam że przeżyłem niezły szok.Jak angielskie i matma podstawowa poszły mi rewelacyjnie tak rozszerzenie z matematyki to była istna katastrofa.Moim marzeniem było dostanie się na którąś z informatyk na AGH (EiT lub samogłoski), ale teraz wątpię żebym miał na to większe szanse. Liczę sobie około 840 punktów przy rekrutacji na AGH. I teraz pojawiają się pytania. Czy jest jakaś szansa na dostanie się na któryś z tych kierunków? z tego co wiem to matura ogólnie w tym roku poszła słabo, ale mam wątpliwości żeby próg spadł tak diametralnie. Drugie pytanie odnosi się do innych kierunków na AGH.Myślałem też nad kierunkiem teleinformatyka, lecz tam progi też były wysokie, ale mam nadzieje że spadną po pierwszej rekrutacji. Co myślicie o tym kierunku? Mam jeszcze dwa inne kierunki do wyboru ale nie wiem na co sie zdecydować. Co warto studiować na AGH? Jestem dobry z matematyki, nigdy nie miałem problemów, oceny to raczej zawsze piątki, a matura to niestety wypadek przy pracy...
Bardzo liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi!
miodzio1988

Progi punktowe AGH

Post autor: miodzio1988 »

Czy jest jakaś szansa na dostanie się na któryś z tych kierunków?
A jesteśmy wróżkami? Skąd mamy wiedzieć jakie będą progi w tym roku?
Co warto studiować na AGH? Jestem dobry z matematyki, nigdy nie miałem problemów, oceny to raczej zawsze piątki, a matura to niestety wypadek przy pracy...
To czym jesteś zainteresowany. Losowy kierunek nic Ci nie da, będziesz męczył się jedynie
user12q
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2016, o 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 2q
Pomógł: 1 raz

Progi punktowe AGH

Post autor: user12q »

Wbrew pozorom progi na AGH z zeszłego roku nie są do końca prawdziwe, ponieważ pamiętam że po pierwszym naborze bylo sporo miejsc wolnych, przynajmniej na wydziale IET. Na informatyce z tego co pamiętam zostało ok 50 wolnych miejsc, wíęc próg na pewno trochę spadł. Nie pamiętam dokładnie jak było na innych kierunkach i wydziałach, choć pewnie podobnie.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, o 18:18 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: na pewno.
Awatar użytkownika
dwumian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 20 mar 2011, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 34 razy

Progi punktowe AGH

Post autor: dwumian »

primum pisze:Moim marzeniem było dostanie się na którąś z informatyk na AGH (EiT lub samogłoski)(...)
Przepraszam za offtop, ale te tematy przegląda wielu maturzystów, więc jest szansa, że od początku się zacznie mówić poprawnie. Na AGH był wydział "samogłoski" EAIiE, który podzielił się na dwa wydziały IEiT oraz EAIiIB. Żaden z nowo powstałych wydziałów nie jest "samogłoskami" sam w sobie.
paweto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 7 sie 2015, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 11 razy

Progi punktowe AGH

Post autor: paweto »

Jeżeli przykładowo AGH podaje próg na Informatykę EAIiIB - 934 punkty. To czy jest to sztywna granica? Czy mając przykładowo te kilka punktów mniej jestem w stanie dostać się na ten kierunek? Pytam, bo ciekawi mnie ta interpretacja progów punktowych. Czy są one właśnie takimi sztywnymi ograniczeniami, czy jednak są "luźne".
miodzio1988

Progi punktowe AGH

Post autor: miodzio1988 »

paweto pisze:Jeżeli przykładowo AGH podaje próg na Informatykę EAIiIB - 934 punkty. To czy jest to sztywna granica? Czy mając przykładowo te kilka punktów mniej jestem w stanie dostać się na ten kierunek? Pytam, bo ciekawi mnie ta interpretacja progów punktowych. Czy są one właśnie takimi sztywnymi ograniczeniami, czy jednak są "luźne".
Co roku próg jest inny
paweto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 7 sie 2015, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 11 razy

Progi punktowe AGH

Post autor: paweto »

Przecież wiem, że jest inny... Podałem to jako przykład.
miodzio1988

Progi punktowe AGH

Post autor: miodzio1988 »

Ale to kiedy ten próg jest podawany myślisz? Kiedy Ci AGH podaje próg?
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

Progi punktowe AGH

Post autor: mortan517 »

paweto, raczej jest to sztywna granica, ale po pierwszym semestrze/roku trochę osób odlatuje więc ewentualnie idź na inny kierunek na danym wydziale a później się przenieś.
paweto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 7 sie 2015, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 11 razy

Progi punktowe AGH

Post autor: paweto »

user12q pisze:Wbrew pozorom progi na AGH z zeszłego roku nie są do końca prawdziwe, ponieważ pamiętam że po pierwszym naborze bylo sporo miejsc wolnych, przynajmniej na wydziale IET.
Pytam z tego powodu... po prostu zaczęło mnie to nurtować. Nie chodzi mi o to kiedy podają, gdzie i ile one wynoszą. Chodzi mi o sam fakt czy są to sztywne granice. Już się dowiedziałem i dziękuję
przemek279
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2016, o 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przed komputerem
Podziękował: 1 raz

Progi punktowe AGH

Post autor: przemek279 »

Dołączam się do postu.
Jak nie dostanę się na wymarzony kierunek tylko na jakiś inny to co zrobić? Dokonać wpisu na ten inny kierunek i dopiero startować w rekrutacji uzupełniającej? Czy będąc studentem(dokonam wpisu na inny kierunek) mogę startować w rekrutacji uzupełniającej? Czy bez problemu będę mógł się przenieść na wymarzony kierunek jak się dostanę w drugiej rekrutacji ?
Philip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 mar 2016, o 18:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Progi punktowe AGH

Post autor: Philip »

Ja mam za to pytanie do obecnych lub byłych studentów AGH. Czy to prawda, że kierunek Informatyki Stosowanej na WIMiIP jest trochę ( że się tak wyrażę ) śmieciowy ? Chodzi mi głównie o tematy tam realizowane i poziom. Czy to faktycznie może mieć miano IS a nie jakiejś zupy z różnych dziedzin?
Wyczytałem niestety negatywne opinie na ten temat, lecz wolę zapytać i tu.
ODPOWIEDZ