Strona 1 z 1

Progi punktowe kontra matura 2016

: 5 maja 2016, o 15:32
autor: JaNie
Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum, więc pragnę się ze wszystkimi przywitać:)

Pytanie dotyczy śmiesznie niskiego poziomu na maturze podstawowej z 2016 roku. Domyślam się że progi na uczelniach przez to pójdą w górę i chcę Was zapytać czy sądzicie że z moim wynikiem po wstępnej analizie klucza 94% (głupi błąd przy prawdopodobieństwie...) Mam szansę dostać się na Politechnikę Krakowską na elektrotechnikę/energetykę na tym samym wydziale (WIEK) lub mechanicznym? Progi tam zwykle są w granicach 90 pkt 1 termin na WIEK, na energetyce trochę mniej, a w drugim terminie na elektrotechnice 10 pkt. mniej i na energetyce ok 60pkt. Przy czym na mechanicznym energetyka ma minimalnie niższe progi.

Jeszcze chcę dodać, że rozszerzenia nie zdaję bo chodziłem do technikum handlowego, w związku z czym miałem podstawę i matmą na poważnie zająłem się dopiero w 4 klasie, zrobiłem 1/2 rozszerzenia i resztę zamierzam nadrobić w wakacje. (To tak żeby uniknąć komentarzy że z podstawą zginę na polibudzie )

P.s. Wiem, że to trochę wróżenie z fusów ale mam nadzieję, że jakieś doświadczenie w tej kwestii macie i jesteście w stanie ocenić jakoś moje szanse.
Aha punkty liczy się tak:
p.procentowe z podstawy x1, a z rozszerzenia x2
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi:)

Pozdrawiam:)

Progi punktowe kontra matura 2016

: 5 maja 2016, o 15:40
autor: miodzio1988
No to trzeb ocenić czy rozszerzenie było trudne czy nie.

Tylko matma tam jest brana pod uwagę?

Progi punktowe kontra matura 2016

: 5 maja 2016, o 15:52
autor: JaNie
Fakt więcej będzie można powiedzieć jak będzie po maturze z rozszerzenia. Pod uwagę brany jest wynik z matmy lub fizyki lub informatyki lub chemii. Ale na PK idzie dużo ludzi z samą podstawową matmą i boję się że to właśnie oni mogą zawyżyć próg po tym czymś co odwaliło dzisiaj CKE...

Progi punktowe kontra matura 2016

: 5 maja 2016, o 16:01
autor: miodzio1988
No to tak samo Ty zawyżasz próg. Bardziej bym to oceniał po maturze rozszerzonej dopiero.

Powyżej \(\displaystyle{ 90}\) procent raczej dużo osób nie będzie miało, więc bym się bardziej 'rozszerzonymi' martwił