Jaki kierunek techniczny?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
xsxsxs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 mar 2015, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: asdas

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: xsxsxs »

Pytanie powtarzające się po raz 100, na które odpowiedź brzmi: idź na to co cie interesuję. Problem w tym, że nie mam szczególnego zainteresowania. Chciałbym uczyć się czegoś co jest ciekawe i nie jest monotonne. Szukałem po opisach kierunków na poszczególnych stronach ale nie są wyczerpujące. Są bardzo ogólnie napisane a ja liczę na subiektywną opinię kogoś kto ma pojęcie i mógłby polecić dany kierunek. Po prostu nie wiem co może być "fajne", gdyż nie dane mi było spróbować wszystkich specjalizacji technicznych w życiu.
Bartolinho10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 16 lis 2013, o 14:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowieckie

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: Bartolinho10 »

Informatyka - programowanie, sieci komputerowe.
miodzio1988

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: miodzio1988 »

No ciekawe też musi być dla Ciebie. Nie znamy Ciebie, więc co CI mamy napisać>?

I wszystkich nie spróbujesz. CHociaż w wieku 87 lat powinieneś już masę przerobić
xsxsxs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 mar 2015, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: asdas

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: xsxsxs »

miodzio1988 pisze:No ciekawe też musi być dla Ciebie. Nie znamy Ciebie, więc co CI mamy napisać>?

Problem w tym, że sam nie wiem co może być dla mnie ciekawe. Jest tyle kierunków, że ciężko przewidzieć a wydaje mi się, że opinia osoby, która miała styczność z kierunkiem, zna wady i zalety da mi więcej niż ogólny opis kierunku na stronie szkoły(z którego nic nie wiadomo do końca)-- 7 mar 2015, o 20:04 --Z informatyką na pewno spróbuje ale że jest to bardzo oblegany kierunek (więc i progi wysokie) chciałbym coś alternatywnego.
miodzio1988

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: miodzio1988 »

Nic Ci nie da. Osoba która Ci odpowie jest inna niż Ty. Więc dla kogoś ( np dla mnie) matematyka jest świetnym kierunkiem i mogę Ci polecać itd a pójdziesz na te studia i może Ci się tam nie podobać. Kwestia indywidualna
xsxsxs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 mar 2015, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: asdas

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: xsxsxs »

Dlatego równie dobrze kierunek może być nie wypałem jak i okazać się trafną decyzją

A jak z pracą bo kierunkach matematycznych? Znalazłem jeszcze coś w rodzaju matematyka komputerowa.
Awatar użytkownika
PiotrowskiW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 649
Rejestracja: 14 lis 2011, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wojkowice
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 67 razy

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: PiotrowskiW »

Jako student V roku matematyki powiem Ci jak jest.
To czego nauczyłeś się na studiach mało kogo obchodzi.
Pracodawca na pewno nie będzie Cię pytał o znajomość analizy funkcjonalnej...
Trzeba się nauczyć programowania i statystyki, żeby pracować w banku.
Programowanie i programowanie. Właściwie to nic więcej.
Tego na studiach matematycznych się nie na uczysz raczej.
Jak jesteś dobry, to nauczysz się sam, a jak nie to zawsze możesz kopać koparką tak jak ja

P.S Piszę z perspektywy matematyki nieinżynierskiej.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: musialmi »

Matematyka i programowanie to ciekawe rzeczy.
Temat mógłby się nazywać też "Jakie działy techniki was interesują?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: miki999 »

Nic Ci nie da. Osoba która Ci odpowie jest inna niż Ty. Więc dla kogoś ( np dla mnie) matematyka jest świetnym kierunkiem i mogę Ci polecać itd a pójdziesz na te studia i może Ci się tam nie podobać. Kwestia indywidualna
Otóż to.

Daj chociaż kilka propozycji tego, co może Cię zainteresować (chociażby z opisu ze stron uczelni).
Po drugie istnieje szereg zawodów, do których nie jesteśmy stworzeni. Podam przykład swojego kierunku i nieswojej specjalizacji: automatyka i robotyka, specjalizacja: automatyzacja i robotyzacja zakładów. Potencjalna praca będzie polegała na naprawie urządzeń w zakładzie produkcyjnym. Dla mnie zbyt niebezpieczne: praca przy wysokich napięciach i ciężkich sprzętach zdecydowanie by mi nie odpowiadała. To samo w analogicznej specjalizacji u mechaników: smary i podobne mnie nie kręcą.

Oprócz zainteresowań musisz też określić rynek pracy. Nie wierzę np., że po biotechnologii czeka wielu świetlana przyszłość w naszym kraju - chyba że jest się pasjonatem itd.

Ponadto dementuję propagandę, którą co jakiś czas sieją różne portale, mówiącą, że niejako praca czeka na inżynierów. Bzdura. Niemniej jednak w większości zawodów najcenniejsze jest pierwsze doświadczenie i tu pomagają korporacje. Na ich liczbę branża IT nie może narzekać. Przykładami jest tu np. Samsung (Warszawa) czy Nokia Siemens (Wrocław), które ponoć niegdyś wprost oferowały studentom: "Przyjdź do nas, to nauczymy Cię C/C++, a potem zatrudnimy".
xsxsxs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 mar 2015, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: asdas

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: xsxsxs »

A co sądzisz na temat elektroniki lub elektroteczniki lub teleinformatyki / EiT dla kogoś kto nie miał wcześniej styczności z tym?
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: kalwi »

ja nic nie umiałem z elektroniki a to studiuję na polibudzie na EITI. Zresztą tak jak 80% osób tu. Nie ma problemu, jak nic teraz nie umiesz (ja nie rozróżniałem napięcia od natężenia na początku, hehe)
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: miki999 »

A co sądzisz na temat elektroniki lub elektroteczniki lub teleinformatyki / EiT dla kogoś kto nie miał wcześniej styczności z tym?
Jak powyżej kalwi wspomniał, większość kandydatów nie ma styczności z kierunkiem studiów, na które się wybierają. Dla mnie kierunki fajne (no może elektrotechnika mniej), a czy dla Ciebie...
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: kalwi »

elektrotechnika z elektroniką wbrew pozorom aż tak dużo wspólnego nie ma i te kierunki sporo się różnią
Charles90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 561
Rejestracja: 6 lis 2007, o 08:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/Kraków
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 64 razy

Jaki kierunek techniczny?

Post autor: Charles90 »

Elektrotechnikę warto studiować jeśli chciałbyś w przyszłości zostać projektantem instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych lub kierownikiem budowy i nadzorować wykonywanie robót elektrycznych i elektroenergetycznych.
Elektrotechnika to jedyny kierunek, który umożliwia zdobycie uprawnień w zakresie projektowania i kierowania robotami elektrycznymi bez ograniczeń jeśli chodzi o kubaturę obiektu i wartość napięcia.
ODPOWIEDZ