Progi na informatykę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
bebewr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 lut 2015, o 22:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 4 razy

Progi na informatykę

Post autor: bebewr »

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógłby mi orientacyjnie powiedzieć, na ile % muszę zdać maturę z matematyki rozszerzonej, żeby móc być spokojnym o dostanie się na informatykę na Politechnikę Poznańską, Wrocławską, czy też UJ. Dodam, że miesiąc temu, po ponad 2 latach w biol-chemie zdecydowałem się jednak nie iść na medycynę i teraz nie mam rozeznania wśród wymagań poszczególnych uczelni. Próg punktowy z 2014/2015 podany jest praktycznie tylko na stronie Politechniki Wrocławskiej i wynika z niego, że matematyka i fizyka napisane na 90% nie dają miejsca na uczelni. Naprawdę jest tak trudno o te studia?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
jackblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 10 razy

Progi na informatykę

Post autor: jackblack »

No rożnie to bywa. Na AGH np mając po 90% z wymaganych przedmiotów nie ma gwarancji dostania sie. Na UJ w ostatniej rekrutacji było cos ponad 60 pkt z matematyki rozszerzonej na normalna informatykę. Na TCS nie wiem, ale pewnie odrobine więcej.
Z reguły ludzie chcą isc na uczelnie techniczne, bo tam więcej praktyki, mniej teorii. Na uniwersytecie z kolei masz dużo więcej zagadnień czysto teoretycznych, więcej matematyki, mniej przedmiotow fizycznych(na UJ w ogóle).
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Progi na informatykę

Post autor: musialmi »

bebewr pisze:Próg punktowy z 2014/2015 podany jest praktycznie tylko na stronie Politechniki Wrocławskiej i wynika z niego, że matematyka i fizyka napisane na 90% nie dają miejsca na uczelni. Naprawdę jest tak trudno o te studia?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zauważmy, że Informatyka jest realizowana na trzech wydziałach, gdzie najwięcej ludzi jest chętnych na IZ, więc jest tam najwyższy próg. Ale systemu liczenia punktów nie przeczytałeś dokładnie - 290 punktów można zdobyć, pisząc na przykład podstawową matematykę na 90%, rozszerzoną na 50% i fizykę rozszerzoną na 50%. Teraz oczywiście będzie nowy system, bo, z tego, co wiem, zmieni się system pisania matur.
bebewr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 lut 2015, o 22:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 4 razy

Progi na informatykę

Post autor: bebewr »

Nie wiem skąd wziąłem te progi, kiedy je teraz sprawdziłem, to oczywiście wychodzi, jak napisałeś

Mam w takim razie już tylko ostatnie pytanie, bo akurat najbardziej interesują mnie progi na Politechnikę Poznańską, a tam mają na stronie podaną taką dziwną tabelę:


I nie mogę jej w żaden sposób powiązać ze wzorami rankingowymi:


W dodatku we wzorach mam napisane, że liczy się suma wyników matury podstawowej i rozszerzonej dodatkowego wybranego przedmiotu (np. fizyka, chemia), podczas kiedy teraz się nie zdaje przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym. Kojarzy może ktoś wzór z poprzedniego roku, żebym mógł wykorzystać jakoś te informacje dot. limitów rekrutacyjnych z naboru 2014/15 ?
JumpSmerf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów/Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 9 razy

Progi na informatykę

Post autor: JumpSmerf »

UJ WMII - Informatyka 60%, a Informatyka Analityczna 80% z Informatyki lub Matematyki rozszerzonej (liczy się wyższy wynik). Na Faisie pewnie też nie przekroczył 60%.
ODPOWIEDZ