Studia finansowe i ekonomiczne.

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Infinis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2013, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Studia finansowe i ekonomiczne.

Post autor: Infinis »

Witam wszystkich.
Jako świeżo upieczony maturzysta chciałbym zacząć myśleć o podjęciu studiów. Od ponad tygodnia jestem zarejestrowany na dwóch kierunkach: matematyce na PW oraz matematyce na Politechnice Lubelskiej. Oba te wybory podjąłem z myślą o chęci specjalizacji "Matematyka w finansach i ubezpieczeniach". Jednakże matura w tym roku nie poszła mi tak, jak bym to sobie wymarzył. Z rozszerzań uzyskałem wyniki:
Matematyka - 60%
Geografia - 73%
Fizyka - 42%
Angielski - 71%
Oprócz tego uzyskałem też 98% z matmy podstawowej.
Chciałbym uzyskać radę, jakie studia finansowe, ekonomiczne, związane z rachunkowością moglibyście mi polecić z takimi wynikami, jakie mam? Najbardziej mi zależy na studiach w Warszawie, opcjonalnie też w Lublinie. Z góry dziękuję.
dancewithme
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2012, o 12:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa

Studia finansowe i ekonomiczne.

Post autor: dancewithme »

A w jakim trybie chcesz studiować ? Zaocznie czy też dziennie? Moim zdaniem w Twoim przypadku warto jest wybrać się na studia zaoczne ponieważ pracodawcy w tej branży bardziej niż na dyplom patrzą się na doświadczenie zawodowe.
Ciekawym kierunkiem jest ,,Bezpieczeństwo w biznesie" - w przeciwieństwie do ekonomii czy też finansów wciąż jest niewielu specjalistów w tym zakresie na rynku tak więc na pewno będzie większa szansa na zatrudnienie. Kierunek jest obecnie dostępny na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
ODPOWIEDZ