WAT - Wasza opinia

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
siua
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2014, o 13:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 2 razy

WAT - Wasza opinia

Post autor: siua »

Co sądzicie o tym kierunku? Boję się o wyniki i szukam przez cały czas alternatywy ... na/kic.pdf

Czy to ma przyszłość czy rzeczywiście "Celem głównym kierunku studiów jest formowanie nowej kadry dla instytucji państwowych". Moim marzeniem nie jest praca w instytucji państwowej
CoTuZrobic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2014, o 20:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wioski
Pomógł: 1 raz

WAT - Wasza opinia

Post autor: CoTuZrobic »

Witam kolegę!

Sam poważnie myślę o tym kierunku (zresztą nie sam, bo razem z kolegą).
Problemów z dostaniem się mieć nie powinniśmy, nurtowała nas tylko jedna kwestia - czy warto?

Pojechaliśmy zatem 100 km na WAT, dobrą gadką załatwiliśmy sobie przepustki i... dostaliśmy się do dziekanatu.
Z rozmowy z dziekanem Wydziału Cybernetyki wynieśliśmy jedno - oni tak naprawdę sami o tym kierunku za wiele nie wiedzą... ;) Plany póki co są układane, magisterka planowana, do tego raczej same ogólniki i wypowiedzi "tak, tak, zapraszamy" etc...

Nasza sytuacja jest jednak nieco inna. Po maturach spodziewamy się "wejścia wszędzie", zatem mamy wolny wybór - od Informatyk na PW/UW po Automatyki i Robotyki na PW - MEiL etc.
Dlaczego jednak myślimy o KiC'u?
Ano z podnieceniem zapatrujemy się na pracę w służbach (WSI czy "coś w ten deseń", ew. nawet policja), kręci nas możliwość współtworzenia informatycznych systemów obronnych naszego państwa itd itp (o ile MON wywiąże się z zapowiedzi i zechce stworzyć taki system). Dostrzegamy w tym nieco "większą" ideę... Stąd szczerze - chyba jesteśmy skłonni wybrać ten nowy, niszowy kierunek.

Jednak nikt nie zagwarantuje nam, że dzięki niemu "spełnimy" marzenia. Nie wiemy, czy nie lepiej byłoby pójść na przykładowo "zwykłą" informatykę na UW. Nikt nie jest w stanie powiedzieć nam ile wart będzie "w branży" dyplom KiC'u...
Na myśl przychodzi tylko jedno, mianowicie jest ryzyko - jest zabawa ;)
Marzą się służby, marzy się wywiad, marzy się jakaś idea... Ale przejechanie na WAT tych stu kilometrów zdjęło nam z oczu "różowe okulary", gdyż pierwotnie byliśmy w nie lada szoku i snuliśmy nieco wybujałe teorie nt. perspektyw i przyszłości po tym nowym kierunku. Z naciskiem na nowy, gdyż nikt tak naprawdę nic o nim nie wie i Ci nie poradzi... ;)

Gdyby ktoś zechciał odnieść się do mojej wypowiedzi - z chęcią posłucham każdej opinii.


Ach, byłbym zapomniał...
Podobno absolwent KiC'u znajdzie pracę nie tylko w instytucjach państwowych, ale również w sektorze gospodarczym - np. banki (zabezpieczanie ich przed atakami etc). Zresztą studia te są studiami cywilnymi, nikt nie karze Ci iść do "jakichś tajnych służb", heh :D
pawliszak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 26 paź 2008, o 16:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podlasie
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 6 razy

WAT - Wasza opinia

Post autor: pawliszak »

Na twoim miejscu szedłbym na UW i nie ryzykował. Wiedzę z kryptografii możesz poszerzać we własnym zakresie.
CoTuZrobic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2014, o 20:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wioski
Pomógł: 1 raz

WAT - Wasza opinia

Post autor: CoTuZrobic »

Każdą wiedzę mogę poszerzać we własnym zakresie, a z powyższym podejściem studia stają się bezsensem, czyż nie? Liczyłem na nieco bardziej przemyślany komentarz.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

WAT - Wasza opinia

Post autor: krystian1863 »

Jak chcesz przelecieć przez studia to Wat jest ok, poza tym niczego się tam nie nauczysz.
CoTuZrobic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2014, o 20:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wioski
Pomógł: 1 raz

WAT - Wasza opinia

Post autor: CoTuZrobic »

Dlaczego? Coś więcej na ten temat? Uzasadnij
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

WAT - Wasza opinia

Post autor: krystian1863 »

Bo wat w niczym nie przypomina uczelni wyższych, to bardziej technikum. Samo zaliczalne labki. klepanie zespolonych przez cały semestr i kolokwia typu wypisz, napisz objaśnij pojęcia jak na studiach humanistycznych to tyle co pamiętam z budownictwa.
NH3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

WAT - Wasza opinia

Post autor: NH3 »

Pytanie brzmi na jakie studia chcesz iść na WAT, cywilne czy wojskowe.?

Sam planuję iść na wojskowe, lecz co z tego wyjdzie jeden Bóg wie
greg1413
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 cze 2014, o 10:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

WAT - Wasza opinia

Post autor: greg1413 »

Hej. Mam pytanie. Dostałem sie na wat wojskowe na elektronike i tel;ekomunikacje. Nie zdawałem fizyki a ze dobrze zdalem inne przedmioty dostalem sie na ten kierunek mimo iz fizyka liczyla sie. Czy poradze sobie na tej uczelni bez podstawowej wiedzy z fizyki?Prosze o szzybka odp. bo termin skladania papirow uplywa bodajze 24 lipca
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

WAT - Wasza opinia

Post autor: kalwi »

To zależy od Ciebie, jak bardzo chcesz się nauczyć tego. zależy też co masz na myśli mówiąc "bez podstawowej wiedzy z fizyki", bo już na 1 semestrze będziesz miał fizykę, gdzie są całki, a z każdym kolejnym semestrem będzie coraz większa wiedza o prądzie potrzebna (aczkolwiek ja też nie pamiętałem za wiele po LO, na szczęście fizyka z LO nie ma za wiele <<nic?>> wspólnego z fizyką na uczelniach wyższych). Także imo jak się zepniesz to dasz radę, masz całe wakacje na naukę.
ODPOWIEDZ